840 Shares 8534 views

Cargo kopalnia wciągnik

Ewolucja zniesienia kopalń i szybów pochodzi od wyglądu górnictwa jako takiego. Potrzeba do wydobycia minerałów na powierzchni inżynierów zmuszeni do opracowania specjalnych mechanizmów i struktur. Pierwsze takie systemy były mechaniczne i napędzany siłą mięśni. Nowoczesna kopalnia dźwig wykonuje te same zadania, ale ma dużą pojemność i nośność i dostępności skutecznych systemów bezpieczeństwa.


Ogólne informacje na temat wyciągów górniczych

Konstrukcja takich kopalń i zasadą działania przypomina funkcję tradycyjnego windy. Jest to z pewnością dostarczy kabiny lub platformy, na której znajduje się ładunek w części wyciągu. Jednocześnie, istnieje wiele różnic w porównaniu z konwencjonalnym rodzaju. Po pierwsze, urządzenie jest przeznaczone do pracy z dużymi masami. Po drugie, bardzo różne mechanizmy działania, które napędzają platformy lub taksówkę. W tym sensie warto zauważyć i separacji według rodzaju wsparcie infrastruktury. Są to kopalnie wyciągi tuczne , ciężarowe modelu. Różnice między nimi leżą w naturze technicznej realizacji kanału, nad którym ruchoma platforma. W przypadku masztów to ma użyć stojak, na którym i tam jest wzrost wysokości.

Mechanizmy cargo klasyczne obejmować ruch kanału w strukturze, która ze wszystkich stron utrzymuje kabinę. Ale w tym przypadku, ponieważ wspieranie infrastruktury ogromny dźwig kopalnia różni się mniej zdolne do ładowności. Takie kompleksy są często wykorzystywane do podnoszenia ludzi i jak windzie awaryjnego.

Rodzaje wyciągów górniczych

Oprócz różnic w podejściu do realizacji większości kopalń, windy i mają wiele innych cech, które decydują o odpowiedniej klasyfikacji. Na przykład, niedawno doszło odejście od stosowania systemów monocable technologicznych. Zastosowanie wielu ścieżek komunikacyjnych w celu optymalizacji windy towarowe dla kopalń, pod względem masy, pozbywając się skrzyń biegów. W efekcie, zmniejszenie kosztów i samochodów. Również różne mechanizmy masy liny stabilizatory typu. Dzisiaj praktyka stosowania zasad wyważanie statyczne i dynamiczne.

Jest klasyfikacja wyciągów z przeznaczeniem. W kategorii samochodów ciężarowych, można wyróżnić główne kanały, przez które ekstrakcję prowadzi się większość środków i wsparcia. Drugi typ to pit windy, które mogą być używane do pracy ze skałą, a na pobyt ludzi.

podnośnik

Każde urządzenie podnoszące przez wał ma złożony układ składający się z szeregu powiązanych ze sobą części i podzespołów. Jako ogólną zasadę, że lista zawiera podstawowe mechanizmy elementów statek kręte, układu napędowego i zestawu kół pasowych. Oddzielna grupa urządzeń zapewnia interfejs między elementami funkcjonalnymi. W celu realizacji tego kopalni infrastruktury podnośnik jest wyposażony w tej liny, wałów i sprzęgieł. Ramy strukturalne zazwyczaj przedstawiane platformy nośnej, które mogą być płaskie lub w postaci zbiornika. specjalne stacje przyciskowe służą do zarządzania projektowego.

Główne cechy dźwigu towarowego

Jednym z głównych podnośników wydajności jest moc jednostki napędowej. W najnowszych wersjach projektanci używają silników elektrycznych do 5 watów. Silniki asynchroniczne są także wspólne mocy którego potencjał zmienia się średnio od 1 do 2 watów. Takie wartości mocy powodować tryby prędkości 12 do 20 m / sek. W odniesieniu do możliwości pracy z masą, wał typu wyciąg jest w stanie usunąć do 70 ton ładunku. Istnieją modele i modele o większej nośności, ale jest to zwykle pojedyncze jednostki o szczególnych potrzebach. Tak więc wynikać wysokość może wynosić do 2 km.

systemy zabezpieczeń

Ponieważ wydobycie wiąże się początkowo wysokie ryzyko, producenci zwracając szczególną uwagę na systemy bezpieczeństwa windy. Obowiązkowe nowoczesne konstrukcje są wyposażone odłowy hamowania. Takie urządzenia są uruchamiane, w przypadku pęknięcia liny. Nawiasem mówiąc, te zagrożenia pod wieloma względami określa się przejście do wielolinowe wyciągi. kompleksy wałów tego typu są niezawodne i stabilność podczas wykonywania odzysku. Jako pomocniczych stosowanych systemów zabezpieczeń i wyłączników krańcowych, które blokują uruchomienie serwisu, jeśli pracownicy nie sprawiają klapy mocujące i drzwi kabiny. Zautomatyzowane systemy mają również specjalne tryby działania na wypadek awarii niektórych mechanizmów i kontroli.

wniosek

Winda towarowa dzisiaj jest głównym narzędziem techniczny, który pozwala na wydobycie minerałów z ziemi. Jedyne alternatywne systemy pionowe – jest pochylone szyby, które działają rasy transportu i kąta obrotowego. Takie konstrukcje mają wyższą wydajność i niezawodność, ale ich realizacja nie zawsze jest to możliwe. Dlatego, pionowy wał Typ wózka widłowego pozostaje przenoszenia obiektu w górnictwie. Wysiłki większości spółek górniczych koncentruje się na poprawie technologicznych takich kompleksów. Rozwijanie i wspieranie komponenty i kontroli, a mechanizmy zasilające, które zależą od właściwości dynamicznych wyciągów. Ponieważ regularna eksploatacja urządzeń górniczych jest kosztowne pod względem zużycia energii, inżynierowie poszukują również bardziej racjonalnego podejścia do realizacji napędu.