632 Shares 3147 views

Wagon-coupé. Jak znaleźć swoje miejsce?

Nowoczesne systemy transportowe oferują wiele możliwości szybko i wygodnie pokonać dziesiątki kilometrów od powierzchni terenu. Samolotem może być kwestia godzin, aby latać z jednego końca kraju na drugi, i można pojechać na tę samą odległość w komfortowym autobusem na komfortowym, nowoczesnym dróg.


Jednym z najprzyjemniejszych sposobów podróżowania – kolej. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził wagon-Coupe, znajomy odgłos kół, herbaty w szklance z uchwyt na kubek i leniwe rozmowy z innymi podróżnikami. Jednak niewielu zna jego historii i ciekawych funkcji. Co więcej, nawet ich własne miejsce w samochodzie-Coupe bez pomocy przewodnika, nie wszyscy będą mogli znaleźć.

Znany wzór

Każdy z nas zna od dzieciństwa całkowicie metalowy wagon-coupé rozpoczęła Ammendorf produkowane w fabryce w Niemczech Wschodnich specjalnie na potrzeby ZSRR. Produkcja i dostawa nim rozpoczęto w latach 60. i trwała do połowy lat 80-tych. Ta produkcja samochodów był najbardziej masywna w historii kolei. Nie zostały wyprodukowane ponad 30 tys.

W tej chwili, tego typu pojazdu jest odpisane aktywnie we wszystkich krajach WNP. Taka sytuacja występuje w Kolei. Wagon-coupé produkowane w Ammendorf, choć znane naszych współobywateli, ale nie spełnia współczesnych wymagań transportu pasażerskiego.

Schemat wagon coupe

Bilet w kasie, ale gdzie pójść z nim – jednak znajomą sytuację? Na takie pytania nie powstać, konieczne jest zapoznanie się z systemem kombi-coupe.

Zacznijmy dekodowaniem „coupe” koncepcji. Ten typ Samochody osobowe klasy drugiej śpi. Przez stopień wygody, jest o wiele lepiej zarezerwowane miejsce, ale mniej wygodne niż apartamentów lub CB. W zależności od rodzaju samochodów przedziałów są oddzielone przez 9 lub 10 komory hotelowym. Każdy z nich odchodząc zamyka drzwi i został zaprojektowany, aby pomieścić cztery osoby. Posiada składany stolik, stojak, półki na bagaż i pól. Na drzwiach wisi lustro. Wagon-coupé nowoczesne modele są zazwyczaj wyposażone w klimatyzację.

Wszystkie samochody wyposażone przedziału koniecznie tytanu do podgrzewania ciepłej wody, przedział dla pozostałej części przewodu, a przewodów miejsce do pracy, dwie łazienki i przedsionka.

Zaledwie komora wagony 36 lub 40 miejsc. Ponadto, są one ponumerowane w następujący sposób: wszystkie dziwnych miejscach – dolna i wszystkie nawet – szczyt. Numeracja rozpoczyna się od foteli przedziału przewodu.

Wagon-coupé większy komfort

Cena biletu w NE, luksusowych samochodów i co najmniej dwa razy koszt przedziału konwencjonalnej. Dlaczego taka różnica?

Większy komfort jazdy samochodu nie różni się zbytnio od tych, które już badane przez nas druga klasa. To tylko jeden lub dwóch pasażerów są zakwaterowani w ST. Wszystkie półki w dolnej części samochodu. Numer przedziału pozostaje taka sama, to znaczy pasażerów co najmniej dwukrotnie niższe, odpowiednio, mniejszy hałas, zamieszanie i zgłoszenia spowodowane czynnika ludzkiego.

Dla wygody pasażerów w każdym przedziale pierwszej klasy samochód dodatkowo szafa i telewizor. Półki miękkie, zawsze z oparciami foteli.

Od górnych półkach w tego typu samochodach dostępnych na ich miejscu, istnieją dodatkowe schowki.

Sam Wnętrze samochodu jest również nieznacznie różnić się od ich odpowiedników w drugiej klasie. Zawiera przynajmniej nieznacznie, ale ogólnie uszlachetniania minimalistyczne szczegóły konstrukcyjne. A materiały wykończeniowe w większości wyższej jakości.

Najlepsze miejsce w samochodzie

Wydaje się, że wszystkie siedzenia samochodu są takie same coupe. Ale wśród nich można znaleźć najlepsze i najgorsze. Na przykład, miejsce, w liczbie 36, bardzo niewiele osób się podoba, ponieważ jest to skrajna górna półka w łazience. Jej główną wadą – stały hałas na korytarzu, zamieszanie przez mur i nieprzyjemny zapach.

Jak doświadczonymi podróżnikami nie zalecamy, aby uzyskać miejsce w przedziale obok przewodu. przedziały bagażowe w nich może być zajęte koce, wiązek z użyciem narzędzi i innych rzeczy. Jeśli masz pecha i ta sytuacja się wydarzy, argumentować i przysięgać będzie całkowicie bezcelowe – miejsce w pociągu trochę, i wszystkie rzeczy trzeba jeszcze być przechowywane gdzieś.

Przez większość kont, najlepsze miejsca w przedziale pociągu – 9, 11, 13 i 15. Tytan Explorer, WC i przedsionek (to jest ważne dla palaczy) obok. W tym samym czasie, są one zlokalizowane na tyle daleko, aby nie czuć zapach z toalety i dymu papierosów.

Bezpieczeństwo lub świeże powietrze

Przed przystąpieniem do wyboru biletów, trzeba dowiedzieć się o jeszcze jeden trik brudnych wagonów sypialnych. W komorze nr 3 i 6, okno nie zostanie otwarty. I to nie tylko w samochodzie śpiącego. CB i Reserved sytuacja siedzenie jest podobny.

Nie ma możliwości, aby otworzyć okna ze względu na specjalnej konstrukcji ramek, jak to jest przez oczekuje tego coupe ewakuację pasażerów w razie wypadku. Uważa się, że pół-okno może być poważną przeszkodą na drodze.

Tak więc, jeśli lubisz świeże powietrze, to miejsce nie jest dla ciebie.