767 Shares 7709 views

Restauracje na Tverskaya w Moskwie: opis, zdjęcie

Ulica Tverskaya jest centrum kulturalnym i niepełnym wymiarze godzin w stolicy. Kawiarnie, bary, zakłady gastronomiczne znajdują się prawie na każdym kroku. A co z restauracjami na Tverskaya?

Ich stężenie na metr kwadratowy również jest niecelowe, więc wybór jest po prostu ogromny. Wszystkie restauracje na Tverskaya chcą zaskoczyć gościom z własnym wyróżnieniem, których konkurenci nie mają. W tym artykule omówiono najpopularniejsze z nich.

"John Jolie" (Tverskaya 20/1)

Ta restauracja z kuchni gruzińskiej postanowiła porzucić standardowe slogany, więc przy wejściu znajduje się odbijający się znak w postaci jagnięcina, który mówi, że "to jest bez smaku, drogie, a nie ma miejsc". Oto ruch PR, który działa z powodzeniem. Przejdź do "John Jolie" – to jak wejście do domu z gruzińską rodziną. Dywany na ścianach, ogromne prawdziwe gliniane wazony, wiszące wszędzie obfitość obfitości, potrawy z ozdobami narodowymi – odczuwa się w tym wszystkim kolor kaukaski. Pojednanie nad barem jest zawieszone na wszystkie trudne do wymawiania przysmaki, z którymi są urządzone gruzińskie tace na rynkach (churchkhela, pelamushi, kozinaki). Inne restauracje na Tverskaya, a także w całej Moskwie, nie mogą pochwalić się taką przestronną letnią werandą. Wystrój jest tutaj nieco inaczej niż w holu głównym: baldachim, meble z wikliny, poduszki lniane.

Menu jest urządzone z humorem: wszystkie te same owce świecą lśniące gruzińskie żarty. Wśród specjałów oferowanych jest jonjoli. Jest to jeden z najjaśniejszych i najbardziej specyficznych przysmaków w kuchni gruzińskiej, który składa się z pąków kwiatowych krzewów rosnących tylko na Kaukazie. Służy do powitania gości. Ponadto, oprócz bardziej powszechnych chebureks, khinkali, khachapuri, pilau, lyulya-kebab, shish kebab, chakhohbili, chanakhs, kupaty, chkmeruli, tsitsila, kaurma, kutuba, dolma, acmu i wiele więcej są gotowane. Stąd, z pustym żołądkiem, nie da się wydostać, ponieważ karmione głodem nie jest genatzval.

"Manito" (Tverskaya, 27, str. 1)

Ta restauracja jest przekonana, że Meksyk jest bardzo blisko Moskwy – tylko w odległości widelca. Tutaj odtworzono całą kulturę gastronomiczną, która sięga czasów starożytnych Azteków. Wnętrze jest bardzo barwne: przeważa waga terakoty-niebieski, stoliki są obłożone obrusami o niepowtarzalnym deseniu, kaktus rosną wszędzie, można robić zdjęcia w prawdziwym sombrero. Do tego wszystkiego musimy dodać DJ z Kolumbii, lekcje tańca we wtorki i środy, imprezy w stylu latynoskim i muzycy mariachi grający narodowe motywy. Kuchnia tutaj jest meksykańsko-peruwiańska. To jest godne uwagi jego ostrości, ale tutaj można zaznaczyć, kiedy zamówić swoje preferencje i dostosować ilość przypraw. Najbardziej popularne pozycje to sevice, burrito, tacos, quesadilla, pariwell, carnitas. Nie mniej wymagające i koktajle owoców egzotycznych.

"Armenia" (Tverskaya, 17)

Ta restauracja kontynuuje temat kuchni narodów świata. Wnętrze tu walczy z luksusem. Efekt ten łączy białe i złote kolory w projekcie, malowidła mozaikowe na ścianach, drewniane meble z drogą tapicerką, kucie i formowanie stiuku motywami winogron. Jeśli chodzi o menu, nacisk nie jest na liczbę oferowanych potraw, ale na jakość. Tutaj serwują wszystkie rodzaje szaszłyków z szałasu, a także kyufta, tolma, hashlama, hurdzhin, ormiański okroshka. Jeśli chodzi o silne napoje, tutaj oferowane będą wina z rocznika i koniaki z słonecznej Armenii.

"Chayhona nr 1" (Tverskaya, 24)

Ci, którzy mają trudności z wyborem kuchni, mogą odwiedzić tę sieć restauracji, ponieważ są przeznaczone dla szerokiej gamy odbiorców gastronomicznych. W restauracji serwowane są potrawy uzbeckie, gruzińskie, japońskie, chińskie i włoskie. Wnętrze lekko orientuje się na styl: istnieje wiele przegród bambusowych. Różnorodność potraw jest niesamowita. W menu znajduje się również lagman, shurpa, szaszłyk, sushi i pizza. Tak więc w "Chayhonie nr 1" można bezpiecznie eksperymentować i łączyć niekonwencjonalne.

Novikov (Tverskaya, 3)

Niektóre restauracje na Tverskaya (Moskwa) znajdują się w hotelach. Więc Nowikow jest na pierwszym piętrze hotelu The Ritz-Carlton. Jest przeznaczony głównie dla gości, ale mieszkańcy stolicy również nie ominąć tej restauracji. W wystroju wnętrza jest wyraźna geometria: czerwone i szare prostokątne krzesła wyglądają doskonale na tle czarnych ścian, owalnych drewnianych stołów, serią okrągłych lampek przypominających odwróconą wazę i okna w kształcie rombu. Bardzo zaprezentowane okno: apetyczne świeże warzywa z lodem, rozmieszczone w prostych rzędach.

Służy daniami wyłącznie z Ziemi Rising Sun. Są też bułki, sushi i sashimi, które już znają rosyjskiego żołądka, a także ogromny asortyment japońskich potraw (zupa miso, tom yang), przekąski z gorących potraw (kobe, ribai) (kimchi, japońskie tofu, edamame). Kładziemy nacisk na owoce morza, więc tutaj możesz spróbować takich egzotycznych rzeczy, jak kogut morza, czarny dorsz, chilijski bas, yellowtail, król kraby. Ryż i makaron są imponujące z różnych opcji.

02 salon (Tverskaya, 3)

Jeśli udasz się na 12 piętro tego samego hotelu, jest piękny taras z widokiem na Kreml i Plac Czerwony. Tutaj można podziwiać stolicę z góry, abstrakcyjną z tętniącego życiem metropolii w atmosferze salonu. Pasza tutaj głównie japońskie potrawy. Ale główną cechą zakładu są koktajle alkoholowe, które obejmują najbardziej nieoczekiwane składniki, na przykład starsze, rzodkiewki lub rzodkiewki.

Scenariusz (Tverskaya, 22a)

Cudowne romanse europejskie w ciągu tygodnia sugerują dodanie tej kawiarni-restauracji. Od czasu do czasu odbywają się wieczory muzyczne tematyczne z różnymi scenariuszami (stąd nazwa). Wnętrze urządzone jest w stylu secesyjnym. Tutaj znajdziesz ogromną liczbę sof i krzeseł o różnych kształtach i odcieniach. A kuchnia w Scenario jest śródziemnomorska. Kolorowa paleta przekąsek i sałatek prowadzi do zmian na temat makaronu, pizzy i focaccio; Wentylatory są wyrafinowane, gorące dania z wieloma rodzajami mięsa, ryb i drobiu, w tym z grilla. Oprócz dań kuchni włoskiej, istnieją pewne elementy kuchni serbskiej (klopsiki z Pleskavicy) i francuskiej (zupy velyute).

"Kubek" (Tverskaya, 7)

To takie proste i z poczuciem, że nazywa się restauracją piwa, która natychmiast ustala demokratyczny sposób. To miejsce dla fanów sportu i miłośników piwa. Instytucja posiada duże ekrany plazmowe do nadawania meczy. Ale w żadnym wypadku nie można rozważyć kubek "eatery, gdzie pójść pić piwo i przekąskę. Menu tutaj jest głównie proste i znane międzynarodowe potrawy z nastawieniem do gotowania domowego (borszcz, szaszłyk, pierogi, naleśniki). Cieszę się, że ceny w kubku są bardzo umiarkowane. W pobliżu znajdują się inne restauracje piwa (Tverskaya): Lookin Rooms i Bellis Bar.

"Rake" (Tverskaya, 18, strona 1)

Hasła tej instytucji są "smaczne jak w domu". Meble są eleganckie, przypomina ilustracje w książkach z bajkami. A ceny za centrum Moskwy to tylko komiks. Menu jest europejskie, chociaż większość z nich jeść tradycyjne borsch, marynowane i patties w Kijowie. Proste i znane do diety żołądkowej, sałatki witaminowe, obfite pierwsze potrawy wyjaśniają, dlaczego wiele osób takich "Rake" chce atakować wielokrotnie. Wiele restauracji (ulica Tverskaya), podobnie jak ta, znajdowała się w poprzednich ośrodkach gastronomicznych. Chociaż od tamtej pory doszło do dramatycznych zmian w projekcie wnętrz, usług i jakości menu, ale zachowało swój demokratyczny charakter. Ceny tutaj są przystępne dla przeciętnego rezydenta stolicy, więc wielu pracowników biurowych przychodzi tu codziennie, aby zjeść obiad.

"Dial" (Tverskaya, 12, strona 1)

Niektóre restauracje na Tverskaya nie przyciągają specjalnego menu, ale format samej instytucji. Tu i "Dial" wśród nich. Ta instytucja postrzega jako anty-karę. Jest zupełnie inne podejście do odpoczynku w restauracjach. Tu płacą za czas spędzony w "Dial" (jak sama nazwa wskazuje). Minuta jest dość tania: 3 ruble w ciągu pierwszej godziny i 2 ruble, zaczynając od drugiego. Herbata, kawa, słodycze są wliczone w cenę. Można również przywieźć ze sobą jedzenie. Ludzie przychodzą tutaj, którzy lubią pracować poza domem. Obiekt jest urządzony w stylu mieszkania, gdzie każdy znajdzie swój zaciszny zakątek. W "Dial" są koncerty muzyki na żywo, lekcje mistrzowskie, wieczory konwersacyjne, noce filmowe. Ale tu są dwa tabu – palenie i alkohol.

Restauracja Aragvi na ul. Tverskaya

To legendarna instytucja, o której prawdopodobnie słychać każdy Muscobój. "Aragvi" (restauracja w Moskwie na Tverskaya) znajduje się na terenie hotelu "Dresden", wybudowanego w XIX wieku. W nim pozostał Turgieniew, Nekrasow, Pirogov, Puszkin, Czeczen. A sam budynek jest uważany za jeden z najstarszych zachowanych kamiennych budynków w Moskwie. "Aragvi" (restauracja w Moskwie na Tverskaya) została otwarta w 1938 r. I istnieje do dziś. Był uważany za najbardziej elitarną w ZSRR. Elita partii zawsze jadła tutaj.

Restauracja "Aragvi" w menu Tverskaya ma dwa jasne kierunki: rosyjski i kaukaski. Służy ona potrawom znanym z dzieciństwa: forshmak, zimnym, kawiorem szczupakowym, pikantnym domowym ogórkiem, bułeczkami z kapusty, kluskami, zupą, barszczem, ale ten zakres nie jest ograniczony. W menu są chakapuli, chkmeruli, kharcho, chanakhi, khichiny, mchadi, phali, ajapsandali, gebjaliya, sałatki z wieprzowiny, tsitsmati i wiele innych. Asortyment naczyń przypomina zawartość popularnego w ZSRR "Książki o smacznej i zdrowej żywności". Przyjeżdżając do restauracji "Aragvi" przy ulicy Tverskaya (zdjęcie poniżej podano), goście z dobrym smakiem docenią nienaganną atmosferę. Lubią też muzyczny akompaniament.

Restauracje na ulicy Tverskaya, oczywiście, nie każdy może sobie na to pozwolić. Średnia w większości przypadków to 2000 rubli. Ale mimo to goście tam zabierają. A jeśli jest weekend, to najlepiej jest zarezerwować stolik z wyprzedzeniem.