282 Shares 2815 views

"Java-360." częste błędy

Firma koncentruje się na wydaniu motocykli Jawa, została założona w 1929 roku i istnieje do dziś. Znajduje się on w miejscowości Týnec nad Sázavou i stał się założycielem Frantisek Yanichek który nabył amerykański sprzęt i licencję na produkcję motocykli.

Motocykle „Java-350” oraz modyfikacja 360/00 zaczęły być produkowane w sprzedaży w drugiej połowie ubiegłego wieku, czyli w 1964 roku.

sprzęt

Motocykl „Java-360” był silnik benzynowy dwusuwowy, waga jednostka napędowa z 175 kg. Silnik 346 Objętość cm jest w stanie zapewnić 17,7 litrów. a. Wał nieskręcana do 5000 obrotów na minutę, to jest możliwe, aby uzyskać maksymalną moc. Osiągając maksymalną prędkość – 139 km / h, ale według wielu motocyklistów, byli w stanie przyspieszyć do 150 km / h.

Przednie zawieszenie jest wyposażony wideł teleskopowych i tylnej – wahadło. Minimalistyczny design deski rozdzielczej znajduje się na obudowie reflektora. Poza wyświetlaczu prędkości na panelu przebył licznik odległość, belka wykrywania, na biegu jałowym, a sygnał obrotu.

Zamontowany typu klocek hamulcowy działa dobrze. tylne koła hamowania następuje po naciśnięciu na pedał, położone w odpowiednich kroków. Przedni hamulec jest aktywowany po ekspozycji na dźwigni umieszczonej po prawej stronie kierownicy.

„Java-360” ( „staruszka” jej wezwanie do wydania wieloletniej roku) otrzymał jakość automatycznego sprzęgła. Ale w przypadku awarii, nie zaleca się stosowania nieoryginalnych części zamiennych. sprzęgło konstrukcja tego motocykla ma żadnych problemów, które często pojawiają się w innych pojazdach. Aby uruchomić silnik i wyłączyć tylne koło sprzęgła, wystarczy przełączyć dźwignię znajdującą się na kierownicy.

Opisany motocykl zyskał doskonałe urządzenie, które jest dość skromny w eksploatacji. W obecności powierzchownej wiedzy, narzędzi i pragnienia, można dokonać naprawy dowolnej złożoności. Części zamienne dla „Java-360” nie brakuje. Można je znaleźć w każdym sklepie specjalizującym się w motocyklach.

Rozważmy podstawową niepowodzenie „Java-360”, który może być skorygowany niezależnie.

układ paliwowy

Być może twój „iron horse” zaczął działać w górę, i można zauważyć, co następuje:

 • z rury wydechowej wyciągnął gęstego dymu;
 • Dźwiękowe „strzały” i inne odgłosy w silniku;
 • Urządzenie „kichanie”;
 • w pobliżu zbiornika paliwa, przewody paliwowe i gaźnik są smugi benzyny.

Powodem może leżeć w obniżeniu ciśnienia w układzie paliwowym lub w mieszaninie o niskiej jakości paliwa. Ponadto, po ewentualnych usterek:

 • zatykania filtra powietrza, przewodu paliwowego lub filtra dyszy baterii;
 • zmianie, w wyniku czego, zaburzenia kątów Związek z części układu paliwowego;
 • „Overflow” paliwa w gaźniku, spowodowane przez nieprawidłowe działanie zaworu pływakowego.

Rozwiązanie dla motocykla Jawa To będzie zastąpienie pewnych elementów systemu zasilania, jak również jego regulację i czyszczenie.

układ wydechowy

Często „Java-360” nie powiedzie się układu wydechowego. Zewnętrzne oznaki awarii są następujące:

 1. Skrzyżowania rury wydechowej i nakrętki cylindra się ciemniejszy.
 2. Nie odkształcone części w przewodzie wylotowym (wgniecenia).

Może to być spowodowane zmniejszenie mocy silnika lub przełomu spalin. Rozwiązaniem jest problem:

 • Sprawdzić i dokręcić nakrętki umieszczone w miejscu zainstalowania rur wydechowych cylindrów, jak to konieczne.
 • Alignment wgniecenia lub całkowite zastąpienie uszkodzonej rury.

elektryka

Jeśli masz problemy z okablowaniem w „Java-360”, mogą być postrzegane dość szybko, gdyż dłuższy bieg nagłośnienie i oświetlenie, a także trudności przy pracującym silniku. Przyczyną tego może być:

 • niski poziom elektrolitu utleniania terminali, samo-tłoczenia i siarczanowania, jak również uszkodzenia puszek w baterii;
 • problematyczne generatora (rozpad zaprzestanie, nieprawidłowy montaż szczotki, płytek ciernych lub zanieczyszczonego kolektora);
 • nieprawidłowo wyregulowane świece zapłonowe luka lub ich całkowite zużycie;
 • Tablica na elektrodach;
 • słaba izolacja lub uszkodzone okablowanie;
 • zwarcie kondensatora.

Rozwiązanie będzie wyglądać następująco:

 1. Musisz znaleźć wadliwy odcinek lub węzeł, przywrócenia lub całkowicie zastępując go.
 2. Wyregulować szczelinę świecy zapłonowej.
 3. Przywrócić wszystkie elementy stykowe.

Jak widać, wiele problemów można szybko wyeliminować. Ale kiedy awaria silnika lepiej do specjalisty.