844 Shares 4546 views

LTZ-55: Dane techniczne, zdjęcia, opinie

Ciągnik ten został wyprodukowany w fabryce Lipieck. Urodził modyfikując poprzedni model, który miał T-40. Stało LTZ-55 podstawa dla nowej technologii. Maszyny te zostały zaczerpnięte z ich poprzednicy wszystko co najlepsze iw pełni spełniają nowoczesne wymagania w tym czasie. Ciągnik jest przeznaczony do szerokiej gamy prac polowych, które można wykonać za pomocą załączników. Ten uniwersalny kultywator „pracoholik” jest często używane do pracy z upraw, takich jak Rotary.

Wszystkie załączniki są podzielone na kilka typów. Więc były przyczepiane, semi-zamontowany system, który może pracować samodzielnie, bez pomocy organów ciągnika. Wyróżniono również narzędzia, które mogą wchodzić w interakcje z niektórymi węzłami maszynowych. Ciągnik LTZ-55 naprawdę pomógł przeprowadzić szereg prac, został również wykorzystywane do transportu różnych towarów, używane w operacji załadunku lub rozładunku.

modyfikacje

Zakład produkuje kilka modyfikacji. kilka interesujących modeli można wyróżnić wśród nich. Ta wersja na wszystkie koła napęd z modelu wskaźnik 55A z zaniżone odprawy, modyfikacja z klirensem niskim parterze i napędem na cztery koła o nazwie 55AN. Istnieje również ciągnik przeznaczony do miejsc gdzie potrzebny jest minimalny nacisk na podłoże.

Lipieck zakład produkuje również wersje eksportowe maszyny. Byli układ Convertible.

LTZ-55: Dane techniczne

Ta maszyna rolnicza 3750 m długości, szerokości 1710 mm, był ciągnika osiągnie wysokość 2560 mm. Całkowita waga wynosiła 2900 kg, a odstęp do modelu bazowej wynosiła 50 mm. Rozstaw osi wynosi 2145 mm.

Jako zespół napędowy za pomocą D-144, który pozostawia się do wybierania do 30 km / h na wyjściu 50 KM Zużycie paliwa Ciągnik wysokoprężny 249 g na 1 kW / godzinę. Zbiornik paliwa o pojemności 70 litrów.

kabina

Kabina wykonana jest ze wszystkich najbardziej zaawansowanych technologicznie w normach czasowych. Miejsce pracy jest w pełni zgodny ze standardami. Kabina jest całkowicie uszczelniona. Chroni to ciągnik z wilgoci, brudu i pyłu. To daje możliwość pracy w każdych warunkach. Ponadto, w ramach pracownik może czuć się komfortowo – izolację akustyczną, jak również ochronę przed drganiami są wykonane na najwyższym poziomie. Koniecznie zwróć uwagę na LTZ-55. Zdjęcia, oczywiście, nie można oszacować piękno i adaptacyjnych urządzenia, ale są warte obejrzenia. Można je zobaczyć w artykule.

Ponadto zainstalowany system ogrzewania i wentylacji. Ogrzewacz utrzymuje komfortową temperaturę, a nie tylko ciepłe powietrze. Wśród korzyści można wymienić powierzchnię szyby, która jest wystarczająco duża. Jest to najlepszy sposób wpływa na łatwość obsługi. Operator siedzi na krześle, że wygodne jest regulowana na wysokość i ciężar.

silnik

LTZ-55 wyposażony jest w silnik napędowy D-144. Zespół przemieszczający 4.15 litrów. Wykonana go do zakładu Władimir, który produkuje silniki dla ciągników. W tym silniku 4 cylindrów. Są one zlokalizowane w pionie i grubego płótna.

Silnik pokazał się jako wyjątkowo niezawodne, bezpieczne i wysokiej jakości w tym samym czasie. Model ten jest znacząco różny od wszystkiego, co kładziemy na maszynach rolniczych wcześniej. Nowoczesne technologie pozwalają na ustawienie nie tylko wydajne, ale również ekonomiczne. W odniesieniu do środowiska, tutaj też, wszystko to wykonane bardzo dobrze. Silnik emituje szkodliwych substancji w minimalnych ilościach.

transmisja

To LTZ-55 głównym organem roboczym. PPC miał 8 asyst, a także na odwrót. Przekładnia charakteryzuje się także obecnością i sprzęgła ciernego sprzęgła jednotarczowe.

podwozie

Ciągnik jest wyposażony w dwa rodzaje zawieszenia. Ten sztywny układ na przednim i tylnym zawieszeniem.

Układ hamulcowy jest reprezentowany przez pasek i hamulcem postojowym. Ale to nie wszystko. Dodatkowo jako opcja można kupić układ hamulcowy pasa Agregaty sterowania hydrostatycznego, hamulec postojowy, który ma wał wtórny, skrzynia biegów z reduktorem 7 System uruchomiony.

części zamienne

Kiedyś nawet najbardziej niezawodny sprzęt zużyje. Następnie do właścicieli powinna naprawić problem. Jednak, aby móc naprawić części samochodowe potrzebne. ciągnik cechy LTZ-55 sprawiają, że łatwo znaleźć wszystkie niezbędne składniki. Na dzisiejszym rynku istnieje ogromna liczba różnych części zamiennych do maszyn rolniczych: jako zupełnie nowy i miasta. W związku z tym, nie ma problemów z nim.

Wśród dużej liczby części zamiennych do tego ciągnika ma szczegółów każdej grupy urządzeń. Można wymienić zużyte części silnika, skrzyni biegów, elektryczne.

Ile ciągnika

Ceny tych modeli maszyn rolniczych są różne. Wszystko zależy od konkretnego urządzenia. Jeśli nazywamy środkowy rysunek, nowy ciągnik będzie kosztować 1 mln rubli. Jednakże, jeśli zakup sprzętu luzem, można uzyskać znaczne zniżki. Używane samochody – zawsze istnieje ryzyko, bo jest wart sto razy pomyśleć.

Pierwszym i podstawowym warunkiem nabycia technologii miasta – niedawne przejście z remontu. Takie maszyny mają najwyższy koszt Wśród propozycji b / r. Następnie należy zwrócić uwagę na liczbę godzin. Ponadto, przy zakupie bardzo dokładnie sprawdził stan poszczególnych jednostek i mechanizmów. Cena powstaje w zależności jak duże zużycie maszyn. I ostatni czynnik, który może w jakiś sposób wpłynąć na cenę – to wygląd.

Zalety i wady

Ponad 20 lat produkcji LTZ-55 cech tego ciągnika kochany przez wielu rolników. Pozytywne informacje zwrotne od samochodu zasłużył dzięki jego funkcji. Więc przeznaczyć możliwości, pozwalające na pracę z ogromnym zestawem różnego rodzaju akcesoriów.

Model posiada stosunkowo niską wagę i stosunkowo niewielkie rozmiary. I moc jest bardzo istotne. Jest to świetna okazja, aby pracować tam, gdzie trzeba szybkość i dokładność. Ciśnienie na ziemi – jest minimalna. Ciągnik posiada wysokie właściwości przepuszczalności i wystarczające zwrotny, który nie jest w podobnych rozwiązań innych producentów.

W tej technice, ze względu na obecność ogrzewania kokpitu, można wykonywać zadania na pracę nawet przy niskich temperaturach. Jest to istotna zaleta. Duży prześwit, dzięki którym technika poprawiła drożność, daje możliwość pracy z różnych upraw.

Problemem może być słaby atrakcją, która nie pasuje do dużych gospodarstw, ale to jest więcej niż mogą być objęte cech wysokiej prędkości, które są powszechnie stosowane do operacji transportowych.

Liczba właścicieli

W rzeczywistości, aby uzyskać pełną informację na LTZ-55, prawdziwej wielkiej pomocy.

Właściciele doceniają możliwość korzystania z urządzenia z dużą liczbą różnych pomocniczych. Większość z nich jest bardzo pozytywnie o bardzo przestronnej kabinie. Powinniśmy również mówi się o przednią oś, która jest wykonana przez mistrza. Wybierz ten ciągnik i ze względu na odwrocie.

Kiedy harmonogram jest bardzo zajęty, właściciele mówią o tej samej jedyną wadę – niską siłę napędową, ale jest indywidualnie. Ogólnie rzecz biorąc, większość właścicieli gospodarstw średnich jest całkowicie zadowolony z tego ciągnika.