550 Shares 6558 views

Środki do mycia silnika samochodu: wskazówki dotyczące wyboru i opinie

Dzisiaj, wielu kierowców zadaje sobie pytanie, co najlepsze środki do mycia silnika, aby wybrać i jak często można go używać? Na półkach sklepach można znaleźć wszystko, co jest wymagane. Jednak nie wszystkie preparaty są skuteczne. Ale konieczne jest, aby oczyścić silnik jak serce pojazdu. Potrzebuje odpowiedniej opieki.

dowód z opinii biegłego

W tej chwili, opinie ekspertów o tym, jak często i co trzeba do mycia silnika samochodu, nie zgadzam się. Część pewność, że procedura jest warta spędzać cały czas w ciągu roku, podczas gdy inni – raz na kilka lat. Jednak eksperci twierdzą, że trzeba umyć silnik. Pożądane jest, aby używać specjalnych narzędzi. Po tym wszystkim, biura podróży, które są osadzone w komorze silnika, ujemny wpływ na funkcjonowanie pojazdu.

Ponadto, urządzenie jest narażone na przegrzanie zanieczyszczonego częściej niż czyste. Po zgromadzonej warstwy brudu po prostu zmniejsza przenoszenie ciepła. Oczywiście, ze względu na gwałtowne pogorszenie części znacznie zmniejsza żywotność silnika. Oleiste plamy, według ekspertów, zwiększają ryzyko pożaru, a także złe dla instalacji elektrycznej. Warto zauważyć, że zanieczyszczona konserwacja silnika trudniejsze. A sprzedaż samochodu jest stan silnika po prostu odstrasza nabywców.

Czy mogę używać domowych środków zaradczych

Zwykłe środki czyszczące dla gospodarstw domowych mogłoby zaszkodzić silnik. Dlatego pralka powinna być używana tylko agentów specjalnych. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na narzędzia do samochodu, to jest możliwe do wytworzenia pożądanej struktury własnych. Aby to zrobić, to zajmuje trochę czasu.

Tak więc, jak uczynić narzędzie do mycia pojazdów silnikowych. Wystarczy, aby rozpuścić się w wodzie, aby tradycyjny środek piorący lub żelu do mycia naczyń. Warto zauważyć, że te kompozycje nie osiągnąć pożądany rezultat. I czas na sprzątanie zajmie znacznie więcej.

Podczas wytwarzania środka do mycia silnika są odpady składników, które są łatwo palny, na przykład nafty lub benzyny. To nie jest bezpieczne. Jeżeli substancje te nie są całkowicie usunięte, to ryzyko spowodowania zapłonu bloku podczas eksploatacji pojazdu. Dlatego eksperci nie zalecają, aby zaoszczędzić na samochód i kupić specjalne kompozycje do mycia silnika.

Formy do transportu chemikaliów

Środki do prania silnika kilka typów:

  1. Uniwersalne. Kompozycja ta nadaje się do usuwania wiele typów zanieczyszczeń.
  2. Specialized. Oznacza to walkę o szczególnego rodzaju zanieczyszczeń.

Takie kompozycje sprzedawane są w różnych pojemnikach, na przykład:

  1. Pojemniki ze szkła.
  2. puszek aerozolowych.
  3. Fiolki z tworzywa sztucznego.

Te dwie ostatnie są uważane za najbardziej bezpieczny i wygodny. Pozwala to na przygotowanie stężonego roztworu żelu o wymaganym stężeniu, które jest proporcjonalne do stopnia zabrudzenia silnika. Aby wybrać dobre narzędzie do mycia silnika należy dokładnie przestudiować skład, a także zwrócić uwagę na nazwę firmy, która produkowała produkt. Nie kupuj chemii nieznanych marek.

pewne niuanse

Środki do mycia silnika różnią się składem. Jednakże, rodnik mieszanina, która jest zdolna do usuwania zanieczyszczeń z dowolnego rodzaju i stopnia złożoności – nie. Wylewanie nawet cały słoik podobnym składzie mogą być bardzo rozczarowani. W każdym przypadku, silnik nie będzie wyglądać jak nowa. Ale w instrukcji o tym tak pięknie napisane. Jak opinie wszystkich udogodnień do mycia silnika samochodu podobnego w zasadzie działania. Wystarczy posypać zawartość silnik jest jeszcze ciepły, a po dziesięciu minutach zmyć całą wodę.

Jednak w większości przypadków, producent nie określa, na jakich ciśnienie zmyć brud. Również być napisane i temperatura wody. Jeżeli silnik powierzchni cienką warstwę brudu i bardzo niewielkiej ilości oleju, a następnie zadanie obsłużyć prawie dowolny skład. Zanieczyszczenia szybko rozpuścić i usunąć z zawiesiny wodnej. W rezultacie, wszystkie powierzchnie urządzenia są czyste.

Silne i średnie zanieczyszczenie jest znacznie trudniejsze do usunięcia. W większości przypadków oznacza to, że nie ma wystarczającej nośności.

Oznacza „Silnik Odtłuszczacz”

Oznacza to na mycie z zewnątrz silnik wytwarza amerykańskiej firmy Prestone. Produkowane kompozycji w postaci aerozolu. Koszt jednej kasety wynosi około 120 rubli. Test przeprowadzono w kompozycji. Używane tonąć przed profesjonalnym silniku samochodowym, który nie jest znany mycia od pierwszego biegu. Zewnętrznie, silnik nie był szczególnie brudne. Gruba warstwa brudu nie było. Środki stosuje się delikatnie na powierzchni bloku i odczekaj 10 minut Następnie, kompozycję zmyto wodą. Warstwy oleju i zabrudzenia można łatwo zmyć wodą, ale nie w trudno dostępnych miejscach. Długo musiał majstrować przy pewnej przestrzeni zakątki kaptur.

Oznacza to silnik samochodu myć ręce ledwo wyczyszczone malowaną powierzchnię nagromadzonego brudu i musiał być usunięty ręcznie. Cóż, część radzi sobie z odrobiną płynu hamulcowego i osadów ropopochodnych. Ale pył praktycznie nie bierze. Do czyszczenia silnika ze średnim stopniem zanieczyszczenia pojemniku nie wystarczy.

Cleaner "Consol"

Ten zakład w Rosji. dostępny również w postaci aerozolu. Balon, objętość 52 ml kosztuje około 70 rubli. Producent wykazały, że związek ten jest bezpieczny dla wielu farb, tworzyw sztucznych i gumy. Również w rachunku, są pewne niuanse, które warto zwrócić uwagę. Tak więc, środki do mycia rąk silnika muszą być stosowane do wszystkich powierzchni, które mają być czyszczone, a po pięciu minutach płukania wodą pod wysokim ciśnieniem. Ale, aby usunąć sadzę i smar najlepiej jest użyć minimalnej ilości płynu. Ta część nie rozumie instrukcji. Jest to dość trudno sobie wyobrazić połączenie minimalnej ilości wody i silną presją. Najprawdopodobniej to wymaga aparatury Kercher. Jeśli tak nie jest, wtedy wymyślić i normalna woda z kranu z niewielkim ciśnieniem. Wynik ten oznacza, tylko usuwa zanieczyszczenia luzu. Dużo miejsca oleistych na pobyt. A brud drogowy będzie musiał być usunięty za pomocą pędzla.

Cleaner "Sintec"

Środek ten jest sprzedawany w plastikowym pojemniku. Za butelkę 500 ml, będzie musiał zapłacić około 70 rubli. Wykonane te środki do mycia silnika samochodu w Rosji.

Środek ten służy do okresowego czyszczenia pojazdów mechanicznych w trakcie użytkowania, a także do naprawy urządzenia. Ponieważ oceny zastosowania takiej kompozycji na powierzchnie silnika jest niewygodne ze względu pochodnią nebulizatora. Ale jego głowa na długim dystansie nie jest wystarczająca. I do ukrytych części silnika nie zawsze można dostać.

To samo w sobie nie oznacza bardzo aktywny. Jest słabo rozpuszczalny płynu hamulcowego i tłuste zabrudzenia i kurz prawie nie ma. Ale pachnie czystsze «SINTEC» naftę. To z kolei znacznie alarmujące. Sądząc po opiniach, depozyty, które musiałyby moczyć pod wpływem środków, aby nadążyć z powierzchniami nie chcą. A woda, która dostaje się do ochłodzeniu części samochodu, tylko walcowane z nich, podobnie jak w przypadku oleju. W rezultacie, brud pozostaje na silniku. Ten odkurzacz jest rozpoznawany przez konsumentów – najbardziej nieefektywne. Użycie takiej kompozycji może być wyłącznie w celu usunięcia śladów owadów, topola pączków i bitumu punktów na ciele.

Środki do mycia silnika «Turtle Wax» Car

Środek ten jest produkowany w Anglii i sprzedawane w plastikowym pojemniku, wyposażonym w opryskiwacza ręcznego. 300 mililitrów tej kompozycji kosztuje około 250 rubli.

Jak opinie, substancja ta jest przeznaczona do usunięcia tylko konkretnych zanieczyszczeń. Dla oznacza łączny przerób po prostu nie pasuje. Kompozycja całkowicie usuwa ślady płynu hamulcowego, oleju. Jego pozostałości są łatwo wypłukiwane wodą. Oto tylko czystsze brud droga nie można usunąć.

Pojemność w których sprzedaż «Turtle Wax», małe i łatwe w obsłudze. Ze strumieniem mogą być kierowane do dowolnego miejsca na duże odległości. Jest to jeden z głównych zalet aerozolu.

Środek do czyszczenia łańcuchów rowerowych i motocyklowych «catene Liqui Moly»

Oznacza to dla niemieckiego mycia silnika. Opinie wskazują, że odkurzacz spada z naszymi przepisami. Jednakże efekt stosowania od razu widoczne. Skład radzi sobie nie tylko z plamy płynu hamulcowego i oleju, ale również usuwa brud droga jest dobra powłokami.

Specjalny balon manipulacja wymaga. Strumień jest wystarczająco silny i można dotrzeć do najbardziej odległych miejsc, jeśli to konieczne. Jedyną rzeczą, która jest wymagana – jest utrzymanie pojemnika w pozycji pionowej. W przeciwnym razie będzie ona pochodzić z jedynego powietrzu. Otrzymaną zawiesinę przemywa się bardzo łatwo. Po nałożeniu kompozycji na czystej powierzchni stalowych. Wart 500 mililitrów Cleaner «catene Liqui Moly» o 186 rubli.

Kompozycje marki «Abro»

Pod tą marką produkowane niektóre produkty: pianka czyszcząca i czystsze. W pierwszym przypadku ilość wynosi około 130 rubli o ciężarze 510 g, a z drugiej – 120 rubli i wadze 453 gramów.

Jest to praktycznie identyczne narzędzia o różnej konstrukcji opakowań. Oba symbole czcionek będzie jednym i tym samym. Istnieje jednak znaczna różnica w instrukcji dokładnie. pianka czyszcząca przed użyciem wstrząsnąć. Po drugie oznacza to konieczne, aby rozpylać z odległości 30 centymetrów tak, że nie spadnie na lakierze. Warto zauważyć, że zarówno pianka czyszcząca.

Skuteczne preparaty jednakowo. Po nałożeniu na niewielką odległość, dostateczna ilość piany, która powoli osiada. Strumień jest również wyraźnie widoczne. Spowoduje to wysłanie go do wybranej lokalizacji.

Jeśli chodzi o efekt, wielu konsumentów w ich opinii pochwalił czyszczących. Oba preparaty dobrze z plamy ropy naftowej i płynu hamulcowego. Droga brudu częściowo rozpuszczona. Warto zauważyć, że zarówno w skład łatwo wypłukiwane wodą i nie silnego strumienia. W celu usunięcia resztek brudu drogowego, można użyć szczotki. Po kontakcie ze skórą czyszczące nie powodują dyskomfort i są łatwo zmyć. Przy użyciu czuł luzu zapachu nafty.

Co wybrać

Po wielu badań i eksperymentów, każdy kierowca to doskonały środek czyszczący. Środki do prania silnika są zupełnie inne. Można tylko usunąć plamy oleju, inni, aby poradzić sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. O powyższym składzie najbardziej wygodne i skuteczne środki czyszczące są «Abro». Dobrze ułożona narzędzie pokazany «catene Liqui Moly», który jest przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń z różnych łańcuchów rowerów i motocykli. Mimo, że kompozycja jest przeznaczona do innych celów, on radzi sobie z różnych złóż na silnikach. Pozostałe preparaty najlepiej stosować, gdy silnik łagodny zanieczyszczeniom.

Na koniec

W przypadku korzystania z dowolnego produktu należy dokładnie zastanowić się, jak je stosować właściwie i zmyć. Na to zależy od wyników.

Środki do mycia oleju silnikowego, płynu hamulcowego i brud droga jest starannie wybrać. Główna zasada – żadnych łatwopalnych składników. Czyszczenie trwa około 30 minut. Należy przeprowadzić procedurę kilka razy w roku. Pozwoli to na utrzymanie czystości pod maską.