270 Shares 8762 views

Zwiastunami opadami. oznaki deszczu

Każdy pamięta przypadek w moim życiu, gdy zła pogoda znajdzie niespodziankę. Przyjemne niespodzianki w podobnym charakterze, oczywiście, nie jest wystarczające. Zwłaszcza jeśli to się dzieje w kraju, gdzie można uciec tylko w niewielkim drzewa lub krzewu. A potem, krzywiąc się z zimnych kropel wody, osoba przewija w głowie jedną myśl: „Dlaczego dzisiaj” Ale tego można uniknąć, jeśli wiesz, co zwiastują ulewnego deszczu tam.

Więc spójrzmy na najbardziej skutecznych sposobów na zachowanie prognozowania pogody. Po takiej wiedzy, można chronić siebie i swoją rodzinę okazji zdobycia w epicentrum pogody.

lekcje OBZH

Aby rozpocząć, pamiętajmy, co jest nauczane w klasie bezpieczeństwa życia (podstawach bezpieczeństwa życia). Świat – to niesamowite miejsce, aw nim woda krąży w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że wilgoć wyparowuje początkowo pod wpływem temperatury, po czym spada na ziemię w postaci deszczu. Ale ważniejsze jest to, że ten cykl jest uzależnione od pewnych przepisów, a jeśli je znasz, to jest możliwe do przewidzenia wystąpienia złej pogody.

Więc, jakie są zwiastunami opadami? OBZH uczy, że zawsze jest ciśnienie spada przed rozpoczęciem opadów. Dowiedz się, co to może nawet bez barometru: na ulicy, aby dostać się zbyt duszno, jakby powietrze nasyca się jakiejś substancji. W takich chwilach wydaje się, że łatwo umieścić kamień, który nie bierze głęboki oddech.

Jako zwiastunów ulewnego deszczu – szarych chmur. Jednym z ich rodzaju już powoduje niepokój, a wszystko ze względu na fakt, że wilgoć w powietrzu schłodzone ponownie przekształcony dużymi kroplami, obracając chmurę do ciemnej tonacji. A gdy ich waga staje się bardzo duża, zaczyna padać. Więc jeśli po wyjściu z domu widzieliśmy w niebie ciemne chmury, osiągając blisko ziemi, chwyć parasol.

Ponadto, wszystkie dźwięki są wzmacniane w oczekiwaniu na deszcz. Wynika to z faktu, że fale dźwiękowe z wilgotnym powietrzem przeszedł wiele lepiej. Dlatego też, jeśli rano wyraźnie słyszał, na przykład sygnał z lokomotywy parowej i stacja kolejowa jest dziesięć kilometrów od siebie, potem prysznice gwarantowana.

Świat, w którym wszystko jest dostępne

Ale nawet bez lekcji bezpieczeństwa życia we współczesnym świecie łatwo znaleźć prognozę pogody. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć aplikację na telefonie lub zobaczyć prasowej. Ale pytanie brzmi, kto i jak to jest? Co do rozwiązania, a to trochę puzzle. Dla wszystkich prognozy pogody są naukowcy, którzy zajmowali się badaniem zjawisk fizycznych. Są one nazywane meteorolodzy.

W swojej pracy korzystają z różnych urządzeń komputerowych, które pomagają określić obecność cyklonu lub antycyklonu nad danym terytorium. Ponadto, istnieją inne zwiastuny ulewny deszcz, grad, śnieg lub burzy. Wszystkie z nich są znane meteorologów zatem brane pod uwagę podczas planowania zmian w pogodzie.

Po otrzymaniu niezbędnych informacji i porównując ją z charakterystyką klimatycznych regionu, meteorolodzy, aby prognoz. Są one następnie przesłać swój raport do zbiegają stację TV lub stację radiową. Nawiasem mówiąc, w niektórych stacjach meteorologicznych mają informacje specjalną biurku oddzwanianie, człowiek może znaleźć najbardziej aktualną prognozę pogody dla Twojego regionu.

Zimna wojna: wróżby ludowe przeciwko meteorologów

Ale problemem jest to, że prognozy pogody są często niedokładne. Z tego powodu wiele osób nie ufaj im, nazywając stacji pogodowej pracowników szarlatanów. Ich zdaniem, są lepsze prekursory pogodowe – znaki. Deszcz, na przykład, można przewidzieć przez lotem jaskółki. Na przykład, jeśli ptaki latać wysoko, oznacza to, że pogoda jest jasne, czy niski – spodziewać się deszczu.

W odpowiedzi meteorolodzy mówią, że prawie wszystkie znaki mogą być uzasadnione z naukowego punktu widzenia. W swojej pracy korzystają z tych samych zasad, które zostały ustanowione przez naszych przodków w wróżby. Nieprawidłowego działania związane z błędami, które powstają z powodu kaprysów Matki Natury.

Ale bądź co bądź, ten niewidzialny wrogość między ludźmi nauki i zwolenników starej tradycji trwa do dziś.

Biorąc pod znakami usługowymi. wróżby ludowe: deszcz

Niech sąd i XXI wieku, dyskontowane wróżby ludowe nie są tego warte. Ponieważ wiele z nich jest w stanie pomóc w prognozowaniu pogody, zwłaszcza w przypadkach, gdy ręka jest żadne środki komunikacji.

Tak, pewny znak, że będzie padać, to brak roszenia rano. Ale musimy pamiętać o jednej rzeczy: stwierdzenie to działa dobrze tylko w drugiej połowie lata, jak w pierwszym wilgoci nie zawsze pojawia się w młodych zielonych.

Ptaki – zwiastunami dobrej pogody, deszcz czują się dobrze przed jego przybyciem. Tak więc, jeśli wróbel kąpie się w pył, to wkrótce będzie ulewa. Również pogoda ulegnie pogorszeniu, jeśli jaskółki zaczynają krążyć nisko nad ziemią. Mimo że ma więcej wspólnego z intuicją nie ptaków, oraz fakt, że ich ulubiony przysmak – owady, czując, spadek ciśnienia, szukając kryjówki w ziemi.

Nasi przodkowie zauważyli, że jeśli Klon zaczął „płakać”, który w tym dniu zaczyna padać. Ponadto, wiele kwiatów krotnie swoje pąki przed dłuższy ulewy.

Jeżeli kogut zaczął śpiewać znacznie wcześniej niż zwykle, to jest deszcz. Ostrzega o zmianie pogody i zapach jaśminu, który zwiększa w tym okresie.

Zwiastunami ulewnego deszczu lub burze

Jeśli trochę deszczu nie zaszkodzi dużo, potem przeciągłe przelotne i burze mogą stać się ciężkie upośledzenie. Dlatego istnieją znaki, które są przeznaczone tylko do tego, aby ustalić, co jest spodziewany deszcz w najbliższej przyszłości.

O przewlekły prysznic może zapobiec grzmot że nadal grzechotka zbyt długo. Ponadto, głośniej niż grzmot, tym silniejszy deszcz.

Czas deszczu może być określona i kroplami. Tak więc, im mniejszy ich rozmiar, tym dłużej potrwa burzę. Nawet jeśli w kałużach w deszczu pojawiają się duże pęcherzyki, to musimy parasol na długi czas.

Jeśli silny wiatr zastępuje się zastój, to może iść grad.

Znaki i prognozy: jak być?

A jednak, którzy wierzą więcej – prognozy pogody lub znaki narodowe? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna. Zarówno jedne i drugie mogą być błędne, ponieważ nie ma siły, która ograniczy temperament Matki Natury. Dlatego osoby inteligentne i będą patrzeć na prognozy pogody i sprawdzić znaki.

Ponadto doświadczył osobistego doświadczenia mądrości ludowej, prawdopodobnie można określić, które objawy pracują, a które nie. To samo odnosi się do prognoz meteorologicznych. Przeglądając informacje z różnych źródeł, można wyeliminować te, które dają błędne informacje w czasie.

Miotła: opis
891 shares 2427 views
Jelonek czubaty: opis
642 shares 7920 views
866 shares 2391 views