339 Shares 4744 views

Miotła: opis

To może wydawać się zaskakujące dla wielu, że Rakitova krzew nie ma nic wspólnego z bardzo, śpiewana w pieśni. To zupełnie inna rodzina botaniczne, a przede wszystkim mają one różne. Ta niezwykła roślina, która ma nazwę miotle, można przeczytać w tym artykule.

Rhode miotła

Do tego rodzaju należą znane wszystkim z dzieciństwa, żółty akacji, dość aktywnie rosną i kwitną ciężko. Od jej strąki przetargowa dokonała wielu gwizdki, brzmiące dobry i głośny.

Istnieje około 60 gatunków miotły. Dość popularne wśród ogrodników miotle. Szerzyć ją, z wyjątkiem Rosji, zauważył w Afryce, Europie i Azji.

Mają normalne akacja i miotła są pewne różnice. Y żółta guma arabska (arborescens Caragana) rodnyascheysya inne akacje tylko ogólną rodziny (rośliny strączkowe), gdy liście są liczne pary małych liści. Szczotka jest zwykle trójlistkowe liście znajdujące się na łodydze w regularny sposób.

Miotła: zdjęcia

Kwiaty w postaci motyli w miotła, przylegające do gałęzi w okresie kwitnienia, prawie ukryty przed oczami swoich małych liści. A kwiaty są dobrze zwrócić uwagę na same owady, ale ostre ciernie, siedzący na gałęzi, nie pozwól wrogów do krzaków.

We Włoszech, miotła nazywa górników GORSE ponieważ często rośnie w pobliżu kopalń. Następnie trochę bardziej szczegółowo opisać miotłę.

opis

Scotch to rodzaj krzewów liściastych, rzadziej małych drzew z rodziny motylkowatych. W przeważającej części jest to krótkotrwały, semi-evergreen lub rośliny, niektóre z małymi kolcami.

Miotła – wspaniałe rośliny miód, ale wiele gatunków są trujące. Wysokość roślin zależy od warunków wzrostu i gatunków: największy Reach 4-5 metrów, średnie – 2 m, najniższy rosną do 0,5 metrów. Istnieje również rośliny pełzania tych gatunków, które sięga do wysokości około 20 cm.

Kij ma małe liście na elastycznych cienkich gałęzi. W formularzu są trójlistkowy lub singla. Niektóre z nich zaczynają kwitnąć wiosną (wcześniej lub później), a inne – w lecie.

Podobny w kształcie do kwiatów z grochu są zebrane w piękny miotła racemes pachowych, duży górny płatek jak żagla, dwa wąskie boczne płaty rozciągnięty jak skrzydła i dwie połączone w haku dolnych małych płatków. ozdobić one miotłę na miesiąc. Ich kolor jest najbardziej zróżnicowane, w zależności od gatunku i hybryd: żółty, biały, różowy, fioletowy, czerwony. Występuje naturalnie i odmiany dwukolorowa.

I zapach różny u różnych gatunków kwiatów: słodki, ostry, cienki. Kwitnienie miotła w najbardziej sprzyjających warunkach wzrostu jest tak nadmierna, że kwiaty są całkowicie ukryć gałęzi krzak.

Najczęstsze gatunki

W naturze, niektóre gatunki broomstick. Klasyfikacja przez:

 1. Prutovidny miotła ma błyszczące zielone gałęzie, które w maju i czerwcu są pokryte licznymi żółtymi kwiatami.
 2. Rosyjski miotła – dość popularny krzew ozdobny, który rośnie do wysokości 2 metrów z dużą ilością kwiatów, motyli żółte.
 3. Hiszpański miotła, miotła lub hiszpański jest wspaniały krzew całe lato pokryte racemose kwiatostan bardzo pachnące żółte kwiaty.

Inne gatunki: hybrydy

Miotła jest, jak wspomniano powyżej, z kwiatami innych nieoczekiwanych kolorach dla roślin. Wszystkie z nich są hybrydy miotła.

Poniżej skrótowo przedstawić niektóre z nich.

 1. Wczesne miotła ma lekko zakrzywione, opadające gałęzie. Kwitnie wiosną jednym z pierwszych jasnych żółtych pachnących kwiatów. Istnieją odmiany tego gatunku i innych barwników kwiatów.
 2. Podłużna miotła – średniej wielkości krzew (1,5 m), kwitnące kwiaty złote żółty w czerwcu.
 3. Biały miotła – mały krzew, kwitnące białe kwiaty na wiosnę.
 4. Wielkość Emerovy miotły niska (około 70 cm), zaczyna kwitną w maju Jasne żółte kwiaty.
 5. Miotła Purple – prostaty krzew o purpurowych kwiatach i dorasta do 30 cm Kwitnienia zwykle w maju lub czerwcu ..
 6. Regensburg – jedną z najmniejszych gatunków (do 30 cm), wyprostowany. Izolatce zbiera się na małe kawałki przez kilka kwiatów kwiatostan dwa odcieni żółtych (ciemno-żółty i blado żółty) z wtrąceniami czerwonawo-brązowy kolor.
 7. Marokański – najwyższe (5 metrów), ma duże liście i gęsty kwiatostan żółty kolor o smaku przypominający ananasa.
 8. Creeping miotła – najmniejsze (10 cm) ze złotymi-żółte kwiaty i liście są zapadnięte.

Trochę o cechach rosnącej miotły

Miotła bezpretensjonalny. Jest równie dobrze robi zarówno wysokich jak i niskich temperaturach, ale nadal preferuje się rozwijać w jasny słoneczny miejscach.

Szczotka, w zależności od gatunku, mogą rozwijać się w wapienia w kwaśnym gleby. Nadaje się do buszu nawet nieurodzajne gleby piaszczyste, ale luźno z dobrym drenażem. W przypadku krzewów rosnących w doniczkach wymagają regularnego podlewania. Pochodzący z otwartych zakładach naziemnych są odporne na suszę i wymaga niewiele lub nie nawadniania. Kultura doniczkowy co dwa miesiące powinny być karmione organicznym, a łączą się z następnego karmienia potrzebują podlewania.

W ogóle, to wygląda świetnie krzewy miotła, zwłaszcza w okresie kwitnienia w dowolnych obszarach miejskich i parkowych na terenach prywatnych. Są one doskonałym dodatkiem do każdego uderzające projektowania krajobrazu.