840 Shares 1426 views

Groszek bulwiasty – wszechstronny strączkowych. Zastosowanie w żywności i celów leczniczych

Strączkowych dać ludziom ogromną ilość użytecznych roślin. Niektóre z nich są stosowane w żywności (fasola, fasola, groch), inni są doskonałe roślin pszczoły (akacja, koniczyna), inni zachwycają swoją dekoracyjną oka widok. Ale groszek bulwiasty – mało znana kultura w tym kraju, a tu w Nowej Zelandii i Holandii, posiada status żywności.


To wieloletnie zioło ma dość szeroki zakres dynamiki: Europę, Syberia, Kaukaz, Azja Środkowa, Ałtaj, Chiny. Preferuje łąki step, brzegi lasów i bushland.

Groszek bulwiasty: opis

Gatunek należący do apophytes kategorii. Innymi słowy, roślina ta jest typowa dla lokalnej fauny, ale przeszedł ze środowiska naturalnego w krajach rozwiniętych ludzkiego wypasu zwierząt gospodarskich, gruntów ornych jako chwast. Wysokość łatwo osiąga 30-120 cm. Cienki kłącza ma duże wrzecionowate uszczelniający lub kulisty kształt. Liście małe (2-2,5 cm długości 0,7-1,5 cm szerokości) kształt charakterystyczny podłużne elipsoidy z semisagittate podsadek. Groszek bulwiasty łodyga rośnie, selera, prostaty, z charakterystycznych wąsów liści, które pomagają mu trzymać się wspierać.

Kwiaty są zebrane w luźny nadgarstek, dużą trzepaczką malowane w jasnym kolorze purpurowo-czerwone. Owoce – fasola do 4 cm, o podłużnym kształcie, liniowym, nie owłosione.

Skład chemiczny i właściwości

Skład chemiczny w zakładzie nie badano końca. Wiadomo, że uniesiona część zawiera karoten, witaminę C (w której pozostawia niewiele więcej niż kwiaty), alkaloidy, flawonoidy, kwasy organiczne.

Klinicznie udowodniono, że klubnenosnogo ranga ma dobre właściwości wykrztuśne. Ale nie stosowane w tradycyjnej medycynie, ale w tradycyjnych zabiegów. Jest on stosowany nadziemnej części rośliny. Czas akwizycji zależy od tego co dokładnie chcesz uzyskać. Zatem, kwiaty, liście i łodygi – lipiec-sierpień, a korzenie – we wrześniu-październiku. Trawa jest suszone w chłodnym miejscu, bez światła słonecznego, przechowywane w workach wykonanych z tkaniny lub papieru.

Groszek bulwiasty jest szeroko stosowany w medycynie ludowej Zachodniej Syberii, w rejonie Wołgi i Kaukazu. W rzeczywistości, w tych miejscach, gdzie rośnie w dużych ilościach. zioła infuzyjną stosowaną jako skuteczny wykrztuśny kojące zapalenie oskrzeli, zapalenie, ropnie i gruźlica płuc. Znane jest również do wykorzystania na choroby serca.

Ponadto do części nadziemnych roślin zebranych dla celów leczniczych i bulw. Ich bulion służy do okrężnicy, biegunka, dyzenteria, innymi słowy, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nerwica jelit, odbijanie i skurcze.

W zakładzie Ałtaj to od dawna znany jako lekarstwo na bóle głowy, zakażenia pasożytami jelitowymi i tak zwanych „drgawki”, czyli wady wrodzone dzieci.

Korzystanie z jedzeniem

Jak już wspomniano, w niektórych krajach jako roślina żywności, wraz z innymi roślin strączkowych, uprawianych i groszek bulwiasty. System korzeniowy rośliny tworzy jadalnych Bulwy średnią wartość, osiągając średnicę od 3 do 8 cm, zbierane jesienią. Bulwy są bogate w skrobię i cukry. Spożywane w stanie surowym (smakuje jak rzodkiew), gotowane i smażenia. Wiele osób porównać smak kasztanów. Ten ruch jest również wyposażony młodych liści roślin, z których można przygotować sałatkę. W Niemczech znany jako roślina świń chleba, migdałów lub orzechów włoskich.

Uprawy w ogrodzie

Dowód, że groszek bulwiasty to uniwersalna roślina, która jest kolejnym aspektem jego wykorzystania – w ogrodzie. Chwast, zioła i rośliny cebulowe może stać się terytorium ornament. Podbródek ma cechę wszystkich roślin strączkowych motylkowych duże kwiaty o pięknym odcieniu. Bicz Efekt ten może być stosowany do pionowych sadzenia, ponieważ osiąga wysokość 1,2 m lub na tle gatunku drzew. Oprócz doznań estetycznych, można również wzbogacić glebę w azot. W sumie tej opieki przyczyny niezbędnego minimum. Na tyle regularne podlewanie i wsparcie, za którą jest przywiązanie wąsów. A jeśli spojrzeć na zdjęcie, prawdopodobnie będą zaskoczeni, jak wygląda ranking harmonijnie w bukiety letnich.