799 Shares 7881 views

Rzadkie i niezwykłe zjawiska naturalne: zdjęcie, opis

Nasz świat jest sama w sobie niesie ze sobą wiele niezwykłych zjawisk naturalnych. Są to te, które są łatwe do wyjaśnienia, ale są tacy, że współczesna nauka i zrozumieć nie mogę. W tym artykule rozważymy szczegóły drugiej jego części.

Maroko Kozy wypasu na drzewach

Co ciekawe, Maroko – jedynym krajem na świecie, gdzie kozy ze względu na niewielką ilość trawy do wspinania się na drzewa i pasą się tam całe stada, natomiast regaling owoce Argan. Ten niesamowity obraz można znaleźć tylko w środku i Atlasu Wysokiego, a ponadto między Agadir i Essaouira Sueyroyi w Souss Valley. Pasterze chodzenia swoje kozy, spacery wśród drzew. Warto zauważyć, że takie niezwykłe zjawisko naturalne każdego roku przyciągają tysiące ciekawskich turystów. Przy takim globalnym jedzenia argan spotkać każdego roku mniej ropy z tych orzechów. I uważa się, że w jej skład zawiera różne minerały przeciwstarzeniowych. reklama kampania tego miejsca będącego rezerwatem przyrody dzisiaj.

Black Sun w Danii

W Danii też mają niezwykłe zjawiska naturalne. Tak więc, na wiosnę około miliona europejskich szpaków stado ogromnych stad ze wszystkich okolic na godzinę przed zachodem słońca. Duńczycy, proces ten nazywa się Czarny Sun. Za nim widać wczesną wiosną wokół bagna zachodniej Danii.

Szpaki latać z południa i spędzić cały dzień na łąkach, a wieczorem, po vydelyvaniya zbiorowej piruety niebo, umieszczonym na noc w trzcinach na wakacjach.

indeksowania kamienie

To jest niesamowite, że akcja rozgrywa się w Death Valley od kilkudziesięciu lat niepokoi umysły naukowców, którzy próbują dokonać opisu zjawisk fizycznych. Ogromne głazy skradanie się na jeziorze Reystrek Playa dołu. W ten sposób nikt ich nie dotyka, a oni nadal indeksowania. Nikt nigdy nie widział, jak się poruszają. W tym przypadku, ciągle w ruchu, jakby żywe, czasami przewraca na bok, pozostawiając za sobą głębokie ślady, które rozciągają się na kilka metrów. Kamienie okresowo odprowadzane tak skomplikowane i nietypowe linie, które są włączone w ruchu robi salta.

księżycowy tęcza

tęczowy noc (lub księżyca) – to światło, które jest odbijane od powierzchni księżyca. Jest o wiele słabiej niż słońce. Księżyc Rainbow – bardzo rzadkie zjawisko naturalne. Jeśli go zaobserwować gołym okiem, może to wyglądać bezbarwny, ze względu na jej dość często określane jako „białe”. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie zjawisko nocnych tęcze często powtarzane. Wśród nich Wiktorii w Australii i Cumberland w stanie Kentucky, Park Narodowy Yosemite.

Ryby deszcz w Hondurasie

Studiując niezwykłych zjawisk naturalnych, warto zauważyć, i deszcz zwierząt – jest to bardzo rzadkie zjawisko meteorologiczne, ale takie przypadki odnotowano w różnych krajach w całej historii ludzkości. Chociaż zjawisko to jest regularny dla Hondurasu. Każdego roku w okresie od maja do lipca jest ciemna chmura na niebie, grzmoty, piorun, wieje bardzo silny wiatr, 2-3 godziny ulewnego deszczu. Po jej zakończeniu, na ziemi są tysiące żywych ryb.

Ludzie zbierają je, jak grzyby po deszczu, i zabrać do domu gotować. Tutaj festiwal deszczu ryb odbywa się od 1998 roku. Jest obchodzony w mieście Yoro, Honduras. Jedną z hipotez powstania tego zjawiska jest to, że bardzo silne wiatry wyciągnięty z wody ryba w powietrzu przez kilka kilometrów, a na północnym wybrzeżu Hondurasu wodach karaibskich obfitują w ryby i inne owoce morza. Ale nikt nigdy nie był świadkiem tego.

zaćmienie obrączkowe

Na świecie istnieją różne niezwykłe zjawiska fizyczne. ich przykłady są podane w niniejszym artykule. Jeden z nich – to zaćmienie obrączkowe. Pod nim księżyc jest daleko od Ziemi do Słońca blisko całkowicie. Wygląda to następująco: Księżyc jest na tarczy Słońca, chociaż średnica jest mniejsza niż to, i ukryć to całkowicie niemożliwe. Takie zaćmienie dla naukowców praktycznie żadnego interesu.

chmury soczewkowe

Biorąc pod uwagę niezwykłe zjawiska naturalne, konieczne jest, aby powiedzieć o tym. Wydaje się, że dzisiaj niespodzianka ktoś nie może chmury. Ale w przyrodzie występują rzadko soczewkowy wygląd. Ten obłok okrągły kształt przypomina duży niezidentyfikowany obiekt latający. Nic dziwnego, że są one również nazywane „mad”: dziwaczna forma zaskakuje ekscentryczności.

deszcz gwiazda

W dalszym ciągu opisu zjawisk naturalnych. deszcz gwiazda, mimo swojej nazwy, nie ma nic wspólnego z stargazing. Fakt, że ludzkie oko jest postrzegany jako zbiór małych gwiazd – to jest ogromny strumień meteorów, które spalają się podczas wchodzenia w atmosferę ziemską. Liczba tych ciał niebieskich można w ciągu godziny dotrzeć do tysięcy. Niektóre z nich nie mają czasu, aby całkowicie spalić spadają na ziemię.

wir ognia

Piękne, niebezpieczne i rzadkie zjawisko naturalne – ognisty wir. Występują one w pewnej kombinacji powietrza i kierunku jego temperatury. Znamienny tym, że płomień może być podniesiona aż do kilkudziesięciu metrów, przez co powstaje podobieństwo tornado pożaru.

aureola

W dalszym ciągu, aby zobaczyć niesamowite zjawiska naturalne, jak opisano w tym artykule. Halo terminy naukowe jest definiowana jako zjawisko wizualne – pierścień wokół tworzenia świetlnego źródła światła, cloud wyjściu z kryształu. Mówiąc prościej, możemy powiedzieć, że jest tęcza, można zauważyć wokół Księżyca lub Słońca, a od czasu do czasu – wokół światła, na przykład w środku nocy miasta.

tornado

Zjawisko to jest wir atmosferyczny, który powstaje w chmurze burzowej. Sięga ziemię w postaci chmury rękawami. W tornado średnica może wynosić kilkaset metrów. Wygląda imponująco. Choć, niestety, nie może przynieść mniej spektakularne wypadki i zniszczenia.

duchy Brokkenskie

Biorąc pod uwagę różne zjawiska naturalne, konieczne jest, aby o tym mówić. Duchy Brokkenskie pojawiają się w Niemczech na górze Brocken. Ich pojawienie się jest zrozumiałe. Jak się okazało, to jest najczęstszą wspinacz, który znajduje się powyżej chmur na szczycie góry. Słońce świeci na osobę, a chmury na dole, tam jest jego ogromny cień, który może wydawać się skomplikowane lub nawet nikogo zaskoczeniem.

zorza polarna

Rozważmy teraz bardziej pozytywnie na różne zjawiska naturalne. Aurora lub zorza polarna , wszyscy widzieliśmy raz na zdjęciach, niektóre nawet szczęście zobaczyć go na własne oczy osobiście. Wiadomym jest, że takie zjawiska są obserwowane w pobliżu biegunów Ziemi.

czerwony fali

Nazwa nadana zjawisku, które występuje w wyniku różnych glonów rozkwicie. Hodowla słodkowodnych lub morskich alg plamy czasami znaczny obszar plaży lub oceanu w bogatym kolorze czerwonym. Większość z tych roślin nie są niebezpieczne, choć są tacy, którzy zabijają ich toksyczności ptaki, ryby i ludzie też są szkodliwe, ale do tej pory nie ma zgonów odnotowano.

Latarnia Maracaibo

Wokół jeziora Maracaibo w Wenezueli, jak można zobaczyć rzadkie zjawisko naturalne. Ten piorun Katatunbo. To naturalne zjawisko występuje stale w tym samym miejscu przez 160 dni w roku. Na jedną noc może wszystko widać około 20.000 piorun. Ciekawe jest również to, że prawie świecić nie towarzyszy grzmot. Noc w tych miejscach niebo bezchmurne i pozostaje jasne, dzięki czemu można je zobaczyć i na wyspie Aruba, która jest 500 km.

piorun kulisty

To naprawdę tajemnicze zjawisko naturalne. Ogień oślepiające piłkę, osiągając średnicę kilkudziesięciu centymetrów, pojawia się nagle po burzy, a następnie lekko unosi się powietrze przepływa ponad ziemią. Kula ognista łzy i może być w kształcie gruszki, chociaż bardziej korzystne są energicznie w postaci kuli.

Takie wędrówki swobodnie słabe wyładowania może spaść na dowolnej powierzchni bez nakładu energii do ślizgania się po nim. Wielu obserwatorów powiedzieć, że chce iść do zamkniętego pomieszczenia, wyciek z powrotem przez szczeliny i otwory Poprzez włóczęgów. Błyskawica w tym samym czasie może tymczasowo przyjąć postać cienkiej nici lub tortilli, a potem zamienia się w piłkę. Ona do czynienia z obiektami okresowo eksploduje. Do tej pory przyczyny zjawisk naturalnych, takich jak piorun kulisty nie jest w pełni poznany. Prawdopodobnie jest on utworzony z tlenu i azotu w prosty kanał pioruna i wybucha po ochłodzeniu do temperatury pokojowej.

Penitentes

Takie rzadkie zjawisko naturalne można zobaczyć na różnych lodowców górskich. Penitentes ma swoją nazwę ze względu na podobieństwo z kilkoma mnichami, ubrany w białe szaty. Jest on utworzony przez słońce, która topi się w lód na powierzchni zagłębienia. Gdy pit jest tam, światło słoneczne odbite od jego uruchomieniu, zwiększając w ten sposób szczelinę pomiędzy warstwami śniegu. Wkrótce tworząc duże puste przestrzenie utworzone w postaci olbrzymich pików lodu aż do 5 metrów.

miraże

Pomimo występowania powoduje miraże zawsze niemal mistyczne poczucie zdumienia. Znamy przyczynę ich wygląd – przegrzana powietrza zmienia właściwości optyczne, powodując lekkie nieprawidłowości, które nazywane są miraże. Zjawisko to zostało wyjaśnione przez naukę przez długi czas, a jednocześnie nadal uderzają wyobraźnię wielu ludzi. Należy zauważyć, że podstawą jest niezwykły efekt wizualny podział pionowy gęstości powietrza. Jest to, w pewnych warunkach prowadzi do pojawienia się na horyzoncie upiorne obrazy. Ale te wyjaśnienia są nudne natychmiast zapominając o sobie, gdy staje się świadkiem tego cudu, który występuje na ciebie tuż przed oczami!

Ten artykuł został przedstawiony najbardziej niezwykłych zjawisk naturalnych, które są fascynujące zdjęcia. Niektóre zjawiska podatne na wyjaśnienia naukowego i inni – są niewytłumaczalne. Niektóre z nich są dość powszechne, ale inni mogą się spodziewać od lat. Ale tak, jak one hit i zmuszony dwa razy pomyśleć o tym, jak nieprzewidywalne i mądrej natury!