500 Shares 6098 views

Wole ptaka – to jest … Dlaczego jest to potrzebne?

Ptaki – jest to specjalna klasa zwierząt, których przedstawiciele podbiły niebo. A do tego matka natura obdarzyła ich kolejnych urządzeń w zewnętrznej i wewnętrznej struktury. Opływowy kształt ciała, pióra, skrzydła, brakujące zęby, wydrążone kości, obecność kil, podwójny oddech, szybki metabolizm i obecności wola pomogła im w tym.

Co to jest „ptak” wole?

Wiele słowo „wole” kojarzy się z chorobą, ale uprawy ptaka – specjalnego organu, który służy jako zbiornik do jedzenia. On jest rozszerzoną część przełyku, która dzieli go na dwie części – górną i dolną. Wole ptaka – występ w żołądku, który jest wyraźnie widoczna gołym okiem. On pokryte błoną śluzową z gruczołów, które wydzielają się w tajemnicy. Dlatego niektóre z początkowym etapie trawienia rozpoczyna się w ekspansji meshochkoobraznom. Ptaki z rodziny gołębi Phasianidae i wola poperochnopolasatye przylegających mięśni, które pomagają w redukcji żywności, aby przejść w gruczołowej żołądka.

W swojej wola pochodzenia u ptaków można podzielić na 2 grupy:

 1. przełyku wybrzuszenia ścianki i tworzy veretenopodobny zbiornika. Na przykład, kolibry, ptaków drapieżnych.
 2. Krótka i ograniczona górna i dolna. Na przykład, papugi, kurczaka.

Teraz masz pomysł co wole ptaka. Gdzie jest ciało? Większość ptaków jest położony w szyi po prawej stronie nad obojczykiem.

Wole jest wyraźnie widoczny w Fed piskląt. Podczas sondowania puste, zdrowy plon – miękkie i pełne – ciało stałe.

Czy wszystkie ptaki mają wole?

To jest najlepiej rozwinięte wole u ptaków, które żywią się ziarnem. To jest w tej części przewodu pokarmowego zaczyna złożonych procesów biochemicznych trawienia. Karma pierwsze pęcznieje i mięknie pod działaniem enzymów i własne enzymy ślina, śluz i bakterie symbiotyczne zaczyna rozkładać się na składniki. W ten sposób wstępnej obróbki są złożone substancje organiczne, w tym części przełyku – białka, tłuszcze i węglowodany, rozpadając się na składniki. Jest to typowe dla przedstawicieli kurczaka, papugi.

Ptaków, które jest charakterystyczne dla długiego okresu głodzenia, rośliny są do przechowywania żywności. Dla mięsożerców to ciało, w rzeczywistości – worka na śmieci, jak to się niestrawione resztki pokarmowe – kości, pióra, chityny, wełnę. Po chwili ptak wymiotuje je w postaci granulek – sprężonego, strawionego pokarmu.

Ale istnieją pewne ptaki, takie jak strusie, pingwinów, którzy nie mają w ogóle upraw. Łączy te ptaki i że są one nielot. Nieobecność wola u strusia zniwelowany przez długą szyją i że połyka kamienie, pomaga mu trawić twardą żywności.

Gastrolity i funkcja

Ale nie tylko strusie połykać kamienie, na przykład, cietrzew zrobić. Gastrolity – kamienie, które pomagają trawić twardych pokarmów roślinnych. Starają się ptaki i połknąć z jedzeniem. Ale niektóre ptaki Takie substancje stałe spaść poniżej żołądka, w części mięśniowej i tam pozostać. To dlatego, że ptaki są trzymane w domu, zaleca się umieścić piasku, drobnego żwiru do wnętrza komórki. Gastrolity pełnienia funkcji zębów, które są nieobecne w współczesnych ptaków.

Ptasie mleczko – mit czy rzeczywistość?

Według legendy, ptak raju pielęgniarki ich pisklęta mleka. Człowiek posmakował tego mleka, staje się odporny na choroby. A jeśli nie ma ptasie mleko?

W sezonie lęgowym gołębie są zmiany w strukturze upraw. Tak więc, komórki nabłonkowe są przekształcane w tłuszcz. Następnie są one odrzucane, a wraz z białym forma szlam zsiadłe płyn. Jest to mleko ptak lub upraw, które ptaki karmią swoje młode miesięcy w środowisku naturalnym, a około dwóch tygodni w niewoli. Takie pokarmy tłuszczowe i wysokiej wartości kalorycznej, nie przyczynia się do szybkiego rozwoju kurcząt. mleko upraw jest produkowany zarówno u samic i samców.

Podobne produkty karmić swoje potomstwo i flamingi, ale mleko ptaka zawiera Dodawanie – pół-strawionego pokarmu.

Wole ptaka: na co innego to jest?

Gołębie crop – jest to również rezonator, który jest wymagany do gaworzenie, aby przyciągnąć samice. Że można zauważyć, że jest zawyżona podczas zalotów.

ptaki pustynne (Sandgrouse) w torbie doprowadzić wodę do ich potomstwa. Jest to jedno z tych urządzeń, aby przetrwać w gorących i suchych klimatach.

Największy plon w pelikany, to gdzie ptaki przenoszenia ryb – dla siebie i swoich młodych.

Uszkodzenia upraw obarczona

Wole ptaka (występ żołądka) jest bardzo ważne. Specjalnie dla jedzenia żywności roślinnej i ziarna. Kiedy to uszkadza zwierzęta mogą być uśmiercane. Uszkodzenie „kieszeń”, do posiłków dzieli się na 2 grupy: zewnętrzne () i wewnętrznych.

urazy zewnętrzne najczęściej występują w wyniku obrażeń: uderzył w twardą powierzchnię podczas lotu; walczyć z rywalem dla samicy, terytorium, żywność; gryzie drapieżniki (koty). Przy takiej kontuzji naruszona integralność skóry, więc jedzenie wypada na zewnątrz. Ta rana nie jest w pełni wyleczony i ptak, zachowując apetyt, umierają z głodu.

uszkodzenia wewnętrzne mogą być spowodowane wylaniem wola spęcznionej paszy lub uszkodzenia z ostrym przedmiotem. Dlatego nie zaleca się karmić dzikich ptaków świeże pieczywo. Na tej samej uprawy jest uszkodzony, a jedzenie z niego wchodzi pod skórę. Kanały mogą być odczuwalne lub widział w okolicy gardła.

Gdy takie urazy ptaki mogą być zapisywane, jeżeli czas skontaktować się z weterynarzem, który przeprowadzi operację i szwów.

zapalenie upraw

Jednym z niebezpieczną chorobą, która występuje u ptaków, jest zapalenie wola. Ze względu na spożycie bakterii patogennych grzybów lub zaburza normalną pracę gruczołów wola. Zaczynają produkują duże ilości śluzu. Najczęściej choroba atakuje zwierzęta, które są karmione mieszanki zbożowe przygotowany monotonne z powodu ich braku witaminy A. Jeśli problem nie jest czas, aby zidentyfikować i rozpocząć leczenie infekcja rozprzestrzeniać dalej, wpływające na żołądek i jelita. U ptaków, może być biegunka. Objawy zapalenia wola są:

 • szary goo;
 • Częste połykania;
 • zwracanie pokarmu;
 • Obniżenie temperatury;
 • brak apetytu;
 • zaburzenia jelitowe.

Leczenie przepisane przez lekarza, zawiera antybiotyk i podawanie witaminy A. wabik

kandydoza wole

Jest to zapalenie wola sac spowodowane przez grzyb Candida drozhzhevidnym. W tej choroby woreczka zgromadzone ciekłego sfermentowanego mleka o nieprzyjemnym zapachu. Zwierzę nie jest jedzenie, zmniejszenie masy ciała, pióra pokrytą śluzem. Może poradzić sobie z tą chorobą: wole masażu, antybiotyki i probiotyki mianowany weterynarza.

obwisłe upraw

To patologia występuje ze względu na napięcie mięśni wola. To wygląda jak worek wiszący na piersi, podczas gdy włókna mięśniowe tracą elastyczność. Po jedzeniu, ciało staje się bardzo widoczne.

Choroba może być przewlekłym, czy ptak jest często zapalenie guzkowym lub na skutek nieprawidłowych dostaw. Tyle głodny ptak zjada dużo i wypełnia swoją torbę, włókna mięśniowe są rozciągnięte i tracą elastyczność. Można go rozwijać nawet jego całkowite unieruchomienie. W wola spadła żywność pozostaje dłużej niż zwykle, więc proces fermentacji rozpoczyna się i towarzysząca – gazowanie. Może to prowadzić do uszkodzenia ciała i jego pęknięcie. Niestety, jeśli nie jest to choroba ptaków, to jest nieodwracalne i nieuleczalne.

Aby temu zapobiec, że ptaki są trzymane w domu, w swoim miskę zawsze powinien być posiłek. Ptak przyzwyczai i nie będzie „zapchać” wole.

Żółty wole lub rzęsistkowica

Ta choroba jest spowodowana przez jednokomórkowe pasożyty Trichomonas. Organizmy te kolonizują gardło i wole, ich produkty przemiany materii jest szlam. Spadnie poniżej przełyku i może dostać się do tchawicy, co powoduje problemy z oddychaniem. Po zetknięciu się z pasożytów we krwi, zakażenie narządów wewnętrznych. Pojawia się na jego twarzy może ujawnić te ptaki są trudne do przełknięcia, raspushivayut pióra, nie jeść i ostatecznie śmierć.

Choroba ta jest przekazywana, więc pacjenci muszą odgrodzić od reszty ptaków. Podajnik komórka – zdezynfekowane, zmiana pościeli, osobniki zapobiegania kontakt wydać nawet jeśli nie wykazują objawów choroby. Od Trichomonas może wpływać i osoba musi być ostrożny.

Wole ptaka (zdjęcia, który pokazuje jego występ można zobaczyć w artykule) – integralną część przełyku, co jest niezbędne do:

 • przechowywania żywności;
 • trawienie;
 • przepływ żywności w żołądku;
 • odchowu potomstwa.

Też wole może być uważana za jedną z najważniejszych narzędzi do lotu ptaków, ponieważ potrzebują dużo energii. Ptak dodatkowo wytwarzać przez rozszczepienie związków organicznych w uprawie. Dowód ten można uznać, a nielotny ptak (Struś i penguin) są pozbawione uprawy.

Wola jest niezbędna dla zdrowia worek ptaków stale monitorować, ponieważ – część układu pokarmowego. Drobne, nie wspominając o zmiany patologiczne na ogół prowadzą do śmierci ptaków.