461 Shares 4272 views

Biały motyl – grzyby o zapachu geranium

Belyanko – grzyby, które jest naukowo nazywany „volnushki białe”. Są przedstawiciele mlechnikov. Pomimo swojej nazwy, biały motyl – grzybowym, barwiących, które mogą być różowe, a nawet pomarańczowy odcień. Ludzie są one nazywane „puszyste grzyby mleko” z powodu specyficznego stos na pokrywie.


opis

Belyanka – grzyb, który ma wypukłą jedwabistą puszysty suche (rzadko) błony śluzowej kapelusz z depresją w centrum. Jego średnica -. 4-9 cm Puszyste krawędzie zawinięte. Gdy podrosną grzyby caps zakrętów i czasami staje się lejkowata. Jej kolor może być biały, kremowo-białe, lekko różowe. Seredinka – różowawe płowy. Płytki grzyba są często lekko zbiegające, przyrośnięte wąski. Kolor biały lub różowawy im. Spore śmietana w proszku. Nogę grzyba cylindryczny, o średnicy 1,5-2 cm, a wysokość wzrasta do 2-4 cm. To tonkopushistaya (często nagi), pusty w środku, w piaskowe kolor światła z odcieniem różowym lub białego. Biały motyl – grzyb, mleczny sok, który jest bardzo żrący. Po kontakcie ze skórą powoduje podrażnienie. Powietrze nie zmienia koloru. Belyanko podobnie jak volnushki różu. Znajdź różnice mogą być trudne między nimi, ale pierwsza zapalniczka czapka i małe spory. Biolodzy często uświadamiają gospodarstwa tylko mikroskopu, że nie volnushki różowy, grzyby i biały motyl przed nimi. Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule. Ten grzyb pachnie pelargonie.

Siedlisko i dystrybucja

Belyanko – Grzyby tworzące mikoryzy z brzóz. Dlatego są one znaleźć w brzozy i miesza z tego drzewa lasów. Wolą wilgotnych miejscach. Grzyb ten znajduje się na skraju lasu, w młodej brzozy, przydrożnych chodników i dróg. Najczęściej rosną w gronach. Można je znaleźć w całej strefie umiarkowanej półkuli północnej (Północna Ameryka, Eurazja). W Rosji są szczególnie bogate w europejskiej części kraju. Belyanko zbierane od lipca do października.

właściwości kulinarne

Belyanko – Grzyby, które są uważane warunkowo jadalne. Zostały one przypisane do tej drugiej kategorii, co wskazuje na dobrą jakość. Aby całkowicie pozbyć się soku gryzący, który zawiera zakaz bezpiecznego połączenia, zaleca się moczyć białą volnushki przez dwa dni. Potem trzeba gotować przez 15 minut. Grzyb spożywane w smażone, duszone, solone i marynowane.

Stosowane w medycynie

W krajach skandynawskich Belyanko stosowany w leczeniu różnych chorób. W medycynie narodowej gotowane i świeży biały volnushki stosowany w leczeniu różnych chorób skóry, zaburzenia żołądkowe, zaparcia. Sok ze świeżych grzybów wciera się w skórę, wpływa na grzyba. Pomaga także z pocenie stóp. Wywar z grzybów z glistnika, sukcesji, młody liści brzozy, rumianku stosowany jest w leczeniu skazy i zołzy dzieci. Reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia stawów i skazy moczanowej o tym samym składzie do kąpieli stóp. Należy zauważyć, że właściwości lecznicze mączlików do końca nie jest jeszcze poznany. W postaci leku roślinnego suszone grzyby mogą być przechowywane w szczelnie zamkniętych słoikach.