369 Shares 1365 views

Najwolniejsze zwierzę – lenistwo

Co jest najwolniejsze zwierzę na naszej planecie? Jeśli myślisz o opcje mogą być nieco: ślimak, lenistwo, żółw. Okazuje się, naukowcy przeprowadzili analizę porównawczą. W rezultacie okazało się, że najwolniejsze zwierzę na Ziemi – leniwcowate (i jego towarzysz dvuhpaly).

Zwycięstwo było łatwe

Wygrał na wiele sposobów. Ponadto przeanalizowano nie tylko prędkość przepływu, w którym lenistwo, nawiasem mówiąc, nie jest to najbardziej leniwy. Uwaga naukowców otrzymali takie procesy życiowe jak czas trwania snu, związanych z pielęgnacją i podnoszenie potomstwa, sposób odżywiania. Śpi zwycięzcę dużo, około 15 godzin dziennie. Niemowlęctwa, kiedy dziecko jest po prostu wisi na matkę i karmione jej mleko, trwa cztery miesiące. Żywność dla lenistwa są liście, kwiaty i owoce z drzewa, na którym mieszka. Długie nogi pozwalają zwierzę swobodnie dotrzeć do jedzenia, więc nie ma potrzeby, aby przenieść często.

Będą one w tym samym miejscu aż do końca wszystkich liści wokół aż można dostać. I trawienie pokarmu – to tylko aktywność że zwierzę spędza swoje życie. W związku z tym, że ma ogromny brzuch i mały mózg bez zwojów. Pić, musimy zejść z drzewa. I zrobić to w lenistwo nie chce. Na dole czeka na niebezpieczeństwo, a on nie ruszy mistrz na ziemi. Chociaż obserwacje pokazują, że leniwce, takie jak woda, w tym pływania są dobre. Ale mają w większości zadowoleni z rosy z liści, aby ugasić pragnienie.

będące Podstawy

Najwolniejsze zwierzę i reaguje na zmiany w otaczającym go świecie z takim samym, jak powolność ruchów. Ich futro jest doskonałą pożywką dla owadów i glonów, które w porze deszczowej lenistwo barwione na zielono. Chronić swoje młode zwierzęta są również nie w pośpiechu. zachowują spokojem, nawet gdy dziecko spadnie, nie trzymać się futra matki. Lenistwo przychodzi nawet zejść z drzewa nie są one w zwykły sposób, wspinając się z gałęzi na gałąź i upadku, zakręcony. Ale to nie jest ich własne pragnienie. Powolność pomaga żywność niskokaloryczna. Nie daje lenistwo duża ilość zaoszczędzonej energii sprawia, że jego rezerwy, zmniejszenie liczby ruchów. Krew z tego zwierzęcia ma niską temperaturę, ponieważ wszystkie procesy, w korpusie znajduje się w trybie „czuwania”.

Dlaczego nie umiera

Uciekać przed wrogiem leniwce nie spieszy. Tak robią i nie może zrobić. Na ziemi poruszają się tak wolno, że ich prędkość nie można nawet nazwać żółwia, ponieważ żółw porusza się aż do pięciu razy szybciej. Ta powolność korzystać tylko myśliwych, którzy złapać najwolniejsze zwierzę gotować z jego mięsa-jak baranina, smaczne danie. Jeśli lenistwo umiera śmiercią naturalną, to po prostu spada z drzewa. Znalazca organizm może korzystać z pazurami do naszyjnika. Najwolniej zwierząt w niewoli, gdzie był w niebezpieczeństwie, może żyć 32 lat, a także w środowisku naturalnym jest tylko około 10-20 lat. Jednocześnie różni się ona niezwykłą wytrzymałość, zdolność uzdrawiania tych ran, które byłyby zabójcze dla innych gatunków. Leniwy jest odporny na trucizny.

Co jest najwolniejsze zwierzę na świecie

Fotografia pozwala nam zrozumieć, że lenistwo jest jak mała małpa z wytrzeszczonymi oczami. Ma dużą głowę i długie palce z mocnymi pazurami, który przylega do oddziałów ruchu. Jego włosy są bardzo grube i rośnie w kierunku od brzucha do tyłu. Ma to na celu zapewnienie, że woda deszcz nie może mokrą warstwę. Natura załatwione chronić najwolniejsze zwierzę. Kolor jego włosów pozwala na połączenie z gałęzi drzew i ukryć się w liściach. To sprawia, że lenistwo niezauważony, zwłaszcza, że on je w nocy i w dzień tylko śpi.

Pomimo faktu, że zwierzęta te nie robią nic ciekawego, obserwując je z zaciekawieniem. Jeśli czekać, aż lenistwo postanawia uczynić gest, można zobaczyć, jak robi to tak powoli, że istnieje poczucie oglądania filmów poklatkowy. I patrzę na nich zabawne. To nie jest małpą, chociaż podobny do nich. W naszym zespole można zobaczyć tylko w ogrodach zoologicznych. Naturalne siedlisko lenistwo – to lasy Ameryki Południowej i Środkowej. Nie sądzę, że to jest złe, aby żyć w niewoli. W zoo, nie mają wrogów i żyć prawie trzy razy dłużej niż w naturze.