695 Shares 1911 views

Główne problemy środowiskowe Afryce

Problemy ekologiczne Afryce mają wielkie znaczenie dla całego świata, ponieważ jest to drugi najmniejszy kontynent i jego populacja ponad miliard ludzi. Populacji średnie gęstości 31 osób na kilometr kwadratowy.


skala

problemy środowiskowe wpływają 55 krajów afrykańskich, w których występują 37 miast liczących ponad milion. Jest to najgorętszy kontynent na Ziemi, ponieważ znajduje się w tropikach. Jednakże, ze względu na wielkość obszaru można wyróżnić strefy o różnych reżimów klimatycznych.

terytorium Afryki, wymagających rozwiązania problemów środowiskowych – pustynia, tropikalny typ lasu i więcej. W zasadzie tu jest zdominowany przez równiny, wyżyny i góry sporadycznie. Najwyższy punkt – Kilimandżaro, wulkan, wznoszący się na 5895 metrów nad poziomem morza.

zaniedbanie

Rządy kontynentu niezbyt zwrócić uwagę na problemy ochrony środowiska w Afryce i sposobów ich rozwiązywania. Niewiele osób dba o to, aby ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Nowoczesne technologie dla ochrony środowiska nie są wdrażane. Nie rozwiąże problemów środowiskowych Afryce w celu zmniejszenia lub wyeliminowania odpadów.

Dużą uwagę należy zwrócić na takich branżach jak przemysł ciężki i lekki, obróbka metali, hodowli zwierząt i rolnictwa oraz inżynierii mechanicznej.

Afrykańskie problemy środowiskowe ze względu na fakt, że w produkcji niektórych świadczeń bezpieczeństwa zaniedbane emisji technika nie są czyszczone i uwalniane do atmosfery w nieleczonej postaci, duża ilość ścieków idzie w wodzie.

Główne czynniki negatywne

Odpady chemiczne dostaje się do środowiska, zanieczyszczenia i psucie się. Problemy środowiskowe powstają w Afryce, ponieważ zasoby są wykorzystywane losowo zamiast racjonalnie i namysłem.

Ziemia jest wykorzystywana, miasto zbyt zalane przez ludzi, którzy żyją w ubóstwie. Bezrobocia osad często tak wysokie, jak 75%, to jest krytyczny poziom. Specjaliści są przeszkoleni słabo. Tak, że środowisko jest degradowane, jako człowiek – integralna część.

W rzeczywistości, ten kontynent ma unikalne fauny i flory. W miejscowym sawanny można znaleźć piękne krzewów, małych drzew i krzewów oraz typy terminali, jak również wiele innych pięknych gatunków. To samo można powiedzieć o zwierzętach. Jednakże, lwy, gepardy, lamparty i inne eleganckie mieszkańcy obszarów lokalnych cierpi kłusowników, których działalność przestępca nie są tłumione przez państwo na odpowiednim poziomie.

Zniknięcie grozi mają bardzo wielu przedstawicieli fauny, a niektóre i całkowicie zniknął z powierzchni ziemi. Na przykład, stosuje się znaleźć guagga który jest blisko spokrewniony z zebra jest również utworzenie koni. Teraz jest on całkowicie zniszczony. Po pierwsze, ludzie oswoić bestię, ale wtedy tak nadużył jego zaufania, który przyniósł na wymarcie. W naturze, ostatni taki okaz został zabity w 1878 roku. Starali się trzymać w zoo, ale nawet tam ich wyścig został przerwany w 1883 r.

giną natura

problemy środowiskowe w Afryce Północnej składają się głównie z pustynnieniem, która z powodu niekontrolowanego wylesiania, które stosuje się do wszystkich nowych terytorium, ich opróżniania. W ten sposób zasoby gruntów zdegradowanych glebach podatnych na erozję.

Stąd istnieje pustynie, który kontynent ma dosyć. Staje się mniejsze lasy, które są twórcami tlenu.

problemy środowiskowe w RPA i centrum wielu jest zniszczenie tablic sektora tropikalnych. Jest to również niebezpieczne i szkodząc przyrodzie spot powstaje na kontynencie, wyjątkowe miasto, które działa jako wysypisko zwanego Agbogbloshi.

Został on stworzony w północno-zachodniej części kontynentu, w pobliżu stolicy Ghany – Akrze. Jest to miejsce „spocznie” elektroniki odpadów zebranych na całym świecie. Tutaj można zobaczyć stare telewizory i części komputerowe, telefony, skanerów i innych podobnych urządzeń.

Z takiego zanieczyszczeń do podłoża spada rtęć szkodliwy kwas solny, trujący arsen, różne metale, pył ołowiu i innych typów związków chemicznych w wstrząsających ilościach przekraczających żadnych otworów, a dawka wynosi kilkaset razy stężenie.

Miejscowy wody przez długi czas wszystkie ryby zmarł, ptaki nie odważył się latać w lokalnej powietrzu, na ziemi nie ma trawy. Ludzie mieszkający w pobliżu, śmierć bardzo wcześnie.

wewnątrz zdrady

Kolejnym negatywnym czynnikiem jest to, że szef lokalnych krajów podpisali porozumienia, zgodnie z którym na tej ziemi przedstawia i pochowano go w odpadach przemysłu chemicznego.

Jest to albo niechęć do zrozumienia niebezpieczeństwa konsekwencji, albo zwykły chciwy pośpiechu, aby zarobić na zniszczeń spowodowanych przez naturę własnego regionu. W każdym razie wszystko to potworny wpływ na środowisko i życie ludzi.

Z krajów uprzemysłowionych jest tutaj napędzany substancji toksycznych i radioaktywnych związków wytwarzanych podczas procesu produkcyjnego, a ich przetwarzanie jest znacznie bardziej kosztowne. Tak więc, dla zysku natury Afryki zniszczyć nie tylko przedstawicieli innych krajów, ale także tych, którzy mają dbać o okolicy i dbać o nią.

Zubożenie fauny

W całej 18 wieku zmniejszył liczbę wydry, gdyż ich futro jest bardzo popularne. W trosce o „złoto” miękki ludzi udał się do zbrodni przeciwko naturze. 1984, zapora bramy zostały otwarte w wyniku zabicia 10 tys. Caribou wykonuje migracji. cierpiał także tygrysy, wilki i wiele innych zwierząt.

W zachodniej części kontynentu szybko wyginięciem nosorożce czarne. Eksperci o ochronie przyrody uważają, że przyczyną jest niekontrolowane działanie kłusowników, którzy są bardzo przyciąga do rogów tych zwierząt sprzedawanych w wysokiej cenie na czarnym rynku.

Również cierpieć i białe członkowie gatunku, który można spotkać na północy. Około jedna czwarta gatunków ssaków, które zamieszkują kontynent są zbliżone do całkowitego wyginięcia. Płazy znikają jeszcze szybciej. Statystyka jest stale aktualizowana, ale przynosi nie jest dobrą wiadomością.

Jeśli rząd nie jest poważnie zastanowić się nad środowiskiem, lista problemów może tylko wzrosnąć, więc w tym momencie ważne jest, aby wdrażanie pozytywnych zmian.