493 Shares 9597 views

Jelonek czubaty: opis

Wiele zwierząt mają ciekawy wygląd, dzięki czemu są one często nazywane. Poza przykład uderzające jest Czernica jelenie – przedstawiciel Oleneva rodziny. Ale początkowo uczymy o rodzajach najczęstszych zwierząt.

gatunki jeleni

Lista najczęstszych jeleni:

  • ikra;
  • łosie;
  • prawdziwe jelenie;
  • jelenie wodne ;
  • jelenia Dawida ;
  • odocoileus;
  • Pudu;
  • Marsh jelenia;
  • jelenia igłowe;
  • renifery.

Ludzie myślą, że te zwierzęta najbardziej przyjaznych na świecie. Są roślinożerne, nieśmiałe i może stanowić zagrożenie tylko wtedy, gdy wykluczony ze strachu. Są one tak nazwane z powodu małej wiązki czarne futro, które zwykle znajduje się na wierzchołku głowy. Duże zęby wampira, rosnących zwierząt usta – to jest ciekawe i godne uwagi igłowe jelenia. Dlaczego mu kłów? Odpowiedź jest prosta – z ich pomocą, że złuszcza korę z drzew.

Gatunek ten został nagrany kiedyś w Czerwonej Księdze. Więc co jest szczególnego w tym zwierzęciu? Gdzie mieszka i jak wygląda? Weźmy po kolei …

wygląd

Zasadniczo ten rodzaj jelenia dużych rozmiarów nie zdarzają. wzrost zwierząt – nie więcej niż 50 cm, a długość korpusu może mieć około 110 cm.

Ale zostały zarejestrowane i indywidualne, masy ciała, która wynosiła 50 kg z wysokości 70 cm, a długość ciała wynosiła 160 cm. Badacze stwierdzili, że parametry wzrostu, takie zwierzęta masy i wzrost zależą bezpośrednio na siedlisko i pożywienia ,

Jelonek czubaty mogą mieć różne kolory włosów. Niektóre z tych przedstawicieli parzystokopytnych górnej części ciała może mieć brązowe lub koloru ciemnoszarego, a reszta – czekolada brązowy kolor. W dolnej części korpusu, szyi i głowy z czerwonawym odcieniem nieco lżejszy.

Lobe dość ciemno, więc nie jest to żelazo czołowy skóry. Czubki uszu w kolorze białym, ten sam kolor na ustach i w obszarze wewnętrznym ogona zwierzęcia. Są też osoby, których oko są przedstawione w kolorze białym.

Na głowie znajduje się kępka ciemnym odcieniu, osiągając wysokość 17 cm. Dzięki niemu, jelenia, i nazwał czubaty. W tym przypadku, rogi, nie mogą się pochwalić, ponieważ są one bardzo małe i często są one ze względu na wysoki grzebień nie jest jeszcze widoczny. Ale przedstawiciele tego typu Natura obdarzyła bardzo długie siekacze, jak wspomniano powyżej w artykule.

Młode osobniki różnią się od szczeliny dorosłych taśmowych rozmieszczonych w taśmie grzbietowej. W tym przypadku, pozostałe tereny nastolatków nie różnią się od tych zwierząt dorosłych.

siedliska

Sikora jelenia mieszka w południowej części Chin. Woli żyć w lasach górskich łąk z mieszanymi traw. Powszechne jest wokół siedzib ludzkich. szczególnie nie boi tej osoby.

żywność

Zazwyczaj środowisko zwierząt lasy znajdujące się na wysokości około 4500 metrów. Głównym pokarmem zwierzęcia są zboża, trawy, rośliny strączkowe. Wiosną szczególnym znaczeniu związane ze stosowaniem różnych roślinności żywności białka, które jest niezbędne do uzyskania kompletnej paszy witaminy i uzupełnienia sił. W zimie, gdy pokrywa śnieżna nie jest zbyt duża, jelenie produkuje liście z drzew, które spadły na jesieni, kory krzewów i różnych łodygi.

styl życia

Te zwierzęta, takie jak jelenie i różnych przedstawicieli innych gatunków, są szczególnie aktywne w godzinach wieczornych, kiedy zmierzch w górach, ponadto w godzinach porannych. Jelonek czubaty wolą samotność, ale na spotkaniu z innymi jelenie, komunikują się ze sobą „rozmawiać” jest bardzo przypominający szczekanie.

Jeśli zwierzę poczuje coś złego, to jest rozpoczęciem biegu, to zabawne w tym samym czasie ich ogony w górę białe u jego boku. To ciekawe, że tak on ostrzega innych o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

reprodukcja

W tych zwierząt pochodzi dojrzewania i pół roku. lęgowym od września do grudnia. Zazwyczaj w miocie tylko jednego płowe. Samica nosi go zaledwie siedem miesięcy. W tym przypadku dzieci są mocno przypominający kolor dorosłych, choć wyciągnął z powrotem wzdłuż szerokiego pasma białych plam. Samica mleko matki jest pożywne i tłuszcz, dlatego jelenie szybko zyskuje wzrost i wagę.

wrogowie

Do tej pory informacje o wrogach zwierzęcia nie jest jak jelonek czubaty, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, jeszcze trochę badane przez naukowców. Zdaniem ekspertów, Chiny jest domem dla około 500 tysięcy okazów tego gatunku.

w mitologii

Należy zauważyć, że jelenie mają bogate symboliczne znaczenie i są często zaangażowane w niektóre mity różnych narodów i kultur. Zwierzęta często reprezentują wielkości, szlachta, wdzięk, piękno i szybkość. Ciekawe jest również to, że w kulturze chrześcijańskiej, symbolizują czystość, pobożności i ascezy.