133 Shares 1873 views

Australia Przydatne zasoby

Nazywał się kontynentem łacińskim. W nim słowo „Południe” w zgodzie z nazwą Australii. I to nie przypadek, ponieważ jest całkowicie znajduje się w południowej części globu. Całkowita powierzchnia zajmowana przez, (która wynosi około 7,6 mln mkw. Kilometrów) z Australii jest słusznie uważany za najmniejszy kontynent na Ziemi. Z tego powodu niektórzy naukowcy mają tendencję do rangi go kontynentów, wysp. Większość brzegów myte przez słonych wodach Oceanu Indyjskiego, i tylko jeden, wschodu – Oceanu Spokojnego.

Kontynent jest w dużej odległości od innych regionach świata, więc większość szlaków handlowych przechodzi z boku. Nie bogaty wybrzeża do głębokiej zatoce, z których najbardziej wygodne znajduje się w południowo-wschodniej. Jest to główny obszar portu kontynentu australijskiego. Wody wokół Australii, ogrzać nawet w sezonie zimowym – nie poniżej 20 stopni Celsjusza. Stwarza to korzystne warunki dla istnienia koralowych u wybrzeży kontynentu, które rośnie w obfitości. To z tego powodu, że rozciąga się wzdłuż wybrzeża Australii Wielkim Reef, osiągając długość ponad dwóch tysięcy kilometrów.

Ze względu na położenie geograficzne, Australia jest osobny kontynent. Jest to w dużej mierze wpływa na jego rozwój, zarówno pod względem kultury i różnorodności gatunkowej zwierząt i roślin.

Ulga i pożyteczne minerały Australia

W przeszłości, kontynent nie został oddzielony od całkowitej lądu jak teraz, Australia była częścią Gondwany. Jednak pod koniec ery mezozoicznej, że oddziela się i stał się stopniowo oddalać aż osiągnął obecną sytuację. Teraz podstawą kontynentu australijskiego jest dokebriyskaya platforma, której podstawą ma strukturę krystaliczną. W niektórych rejonach kontynentu osiągnie powierzchnię, tworząc deski, zwłaszcza w regionach północnych, zachodnich i centralnych. Ale większość z platformy jest ukryte pod warstwą skał osadowych pochodzenia są równie morskim a lądowym.

Najbardziej uderzające elementami reliefu australijskiego lądu są następujące: Central Lowlands, której wysokość nie przekracza sto metrów nad poziomem morza; Wschód góry australijskich, mający w swej istocie Wielki Wododziałowe (do tysięcy kilometrów wysokości) i zachodniego Plateau. Jest to również jedyny kontynent na świecie, gdzie nie ma oledenevshih wierzchu gór, i całkowicie pozbawione aktywnych wulkanów. Chociaż w przeszłości była gwałtowna aktywność tektoniczna. Jest to sygnalizowane przez znaczną niecki raz i szyszki wybuch wulkanu starożytności.

Australia Przydatne zasoby są bogate w różnorodność. odkrycia geologiczne wykonane w ciągu kilku ostatnich dziesięciu lat udało się popchnąć ją w pierwszej kolejności dla wydobycia rudy żelaza, boksytów i rud ołowiowo-cynkowych. Rudy minerały Australii na mapie wyświetlanej w obszarze Hamersley. Depozyty w tym zakresie są przeznaczone dla ponad pół wieku, i nie będzie żadnych wyczerpane w dającej się przewidzieć przyszłości. ruda żelaza jest także wydobywany w największej wyspie kontynentu – Tasmania i mniejszych wysp w rejonie północno-zachodnim.

Polimetalicznych minerałów w Australii, do których należą w szczególności cynku i ołowiu ze stopu miedzi i srebra, znajdują się na obszarach pustynnych stanu Południowa Walia. Innym ważnym ośrodkiem jest wydobycie polimetaliczna stan Queensland i nazwali wyspę Tasmanii. Małe osady rozrzucone są po całym kontynencie, ale nie wszędzie są takie aktywne wydobycie w tych kluczowych punktów. Ponadto, w Australii, istnieje wiele rezerw złota. Największe obszary są w kalenicy piwnicy, małe, jak można znaleźć w prawie każdym stanie w kraju.

Stan Południowa Walia słynie również ze swoich ogromnych złóż węgla. Mimo tego złoża mineralnego tam wszędzie we wschodniej części kontynentu, główny rozwój przypada na miasta Walii. Oprócz powyższego, nie tak dawno temu, wiele pól naftowych i gazowych zostały odkryte głęboko w trzewiach australijskim kontynencie. Niektóre z nich są z powodzeniem w ostatnich latach. Ponadto, kraj aktywnie wydobycie chromu, glina, piasek i wapień.