120 Shares 7427 views

Tukan ptak: siedlisko, zdjęcia i opis

Kiedy małe dzieci próbują rysować ptaki, często przedstawiają je z przerostem funkcji. A następnie postać mający wielkie skrzydła, oczy i dzioby. W tym ostatnim przypadku, dziecko nie może być tak źle. Jest możliwe, że ich obraz pokazuje niezwykły ptak – tukan. Oznacza to, że często jest to możliwe, aby zobaczyć zdjęcia z lasów tropikalnych. To – w rzeczywistości symbol środowiska.

Ale oprócz sławy jako rezydent tukan tropikalnych bardzo, bardzo interesujące. Co więcej – jest unikalny. Więc, co jest tak różne tukan ptak na różnych swoich pierzastych odpowiednikami?

przydatne informacje

Aby rozpocząć z niewielką pomocą ornitologii. Czy naprawdę taki wyjątkowy w swoim rodzaju tukan ptak? Opis jego niezwykły wygląd powinien zacząć z najbardziej niezwykłych części – dziób. A on tukan naprawdę wybitne. I dosłownie iw przenośni. Aby być bardziej precyzyjnym, nie tukan, natomiast tukany. Po tym wszystkim, pod tą nazwą kryje się jedna ponad 30 gatunków ptaków należących do 6 rodzajów. Są one nazywane – tukan. Mimo że własność, dziwnie mało, na zlecenie dzięciołów. Ale popularność tych wszystkich ptaków zyskał najbardziej charyzmatycznego przedstawiciela – Tukan wielki. To jest czasami nazywane „Toko”. Bardzo nazwa tukan ptak otrzymał od jej płacz, który odtwarza niemal słowo.

Gdzie mieszka?

Oczywiście, w naszym regionie Toko nie występuje. tukan ptak siedlisko – zarośla lasów tropikalnych. Ona – notorycznym mieszkaniec terytorium Środkowej i Południowej Ameryki – od Meksyku na północy do południowej Argentynie. Czasami można znaleźć ptak Toko iw górach – może to łatwo żyć na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza. Jednocześnie najbardziej chaszcze, ciemny i ponury, a nie jak tukan. Ale jasne krawędzie lasów, Gaj nie daleko od ludzkich siedzib, palm topy – jest jego ulubionym siedliskiem. Nawiasem mówiąc, w krajach położonych w pasie tropikalnym, Toucan znajduje się na ulicy o tak często, jak gołąb w centralnej Rosji.

głos

Ale w przeciwieństwie do gołębicy, prąd jest bardzo, bardzo nietypowy przedstawiciel wys królestwa. Opis tukan ptak powinien zacząć głosie. Jeśli chcesz usłyszeć prawdziwe wezwanie dżungli, tylko słuchać śpiewu Toko. On po mistrzowsku nie można po prostu wykrzyczeć swoje zwycięstwo okrzyk „szok!”, Ale także parodiował wielu mieszkańców tropików, a więc, że każdy obzaviduetsya papuga. Chociaż na ogół głos na tego ptaka jest daleko od anielski. Ponadto, jest on również w stanie wydawać konkretne kliknięcia za pomocą dziobie. Ale dla niego to jest szczególnym przedmiotem.

Dziób – Bird Pride

Co jest znany wszystkim tukan ptak, to jego wręcz gigantyczny dziób. może osiągnąć wartość 20 cm, czyli około jednej trzeciej wielkości Toko. jest on o wielkości 60 cm – oczywiście, mówimy o wielu tukany, największego przedstawiciela swego gatunku. Inne mogą być znacznie mniejsze, a czasami nie przekraczają wielkości zwykle jego krewny – dzięcioł.

Dzięki dość dużej wielkości dzioba Toucan jest bardzo łatwe. Jest to prawdziwe osiągnięcie inżynierii, a nie tylko wykonany przez człowieka i natury. Po pierwsze, ma postrzępione na krawędziach, niczym ostrze piły, pomagając Tucano radzić sobie sami. Po drugie, jest to bardzo proste – w rzeczywistości, w przeciwieństwie do innych ptaków, nie ma monolityczną Toko wole i puste. Natura umieszczono obecność wgłębienia błon kości i keratyny.

Z tym wszystkim, to jest nie tylko proste, ale również bardzo trwałe. I jego niezwykłe jasny pomarańczowy kolor sprawia, tukan widoczne, nawet gdy ptak milczał. Ale ciało w bardzo niezręcznej Toko – duże, pokryte sztywnymi piórami. Ale oto kolory może naśladować żadnego stylista. Jako kolorowy tukan ptak? Zdjęcia z nią widziałeś w książkach. Zewnętrznie, ścisła ptak, który wydawał się być ubrany w płaszcz i białą koszulę. Takie wrażenie pozostaje w masie czarnym upierzeniu i jasnym białym kołnierzykiem Toko.

Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, widać soczyste funkcje, czai się za rygoru – dolne czerwone pióra ogona, jasne niebieskie obręcze wokół oczu, języka tworzy rodzaj pierzaste. Ta kolorystyka jest identyczna z naturą Toucan – pomimo swojej złożoności i masywny, są one bardzo ciekawe i żywe ptaki. I zwyczaje oni zasługują na osobną historię.

Zacznijmy od tego, że tukany latać bardzo źle. Wolą siedzieć w wydrążonych pni drzew większość dnia. Jest też wyposaża im swoje gniazdo. Toko – ptak towarzyskie i żyją w parach lub małych grupach. Czasami mogą zorganizować swoje życie w kopce termitów lub płytkich dołach na brzegu rzeki. Ponadto prąd – tak wspaniałymi rodzicami. O potomstwo dbają para wyjście 2-4 pisklęta, a tylko raz w roku.

Co ciekawe

Naukowcy od dawna myśli, dlaczego Tucano taki duży dziób? Wydaje się, że nie są one drapieżnikami – jedz owoce i małe owady. Bronić je przed wrogami też jest mało prawdopodobne – to jest bardzo proste, a przeciwnicy mają tukan takie, że nie ma dziób nie jest przeszkodą – drapieżniki. Czy to go przeraża, on może. Ale, jak się okazało, unikalny kształt i niezwykły język po prostu stworzony razgryzaniya owoce męczennicy lub figi. A także jagody Toss – jeden Toko oddziela się od drzew owocowych i rzuca go, a pozostałe połowy.

Można zapytać, jak Tucano w stanie spać z tak dużym dziobem? Gdyby przewyższają zrelaksować ptaka w dół? Nie, to jest o wiele bardziej interesujące – anatomia Toko stworzone przez naturę bardzo uważnie – jego głowa jest doskonale obrócony o 180 stopni, a dziób jest wygodnie umieszczony z tyłu między skrzydłami. Co więcej, całe stado w nocy śpi w zagłębieniu. Oni po kolei wspiąć się z powrotem do przodu, który już położył dziób. Następnie każdy Toko wciska ogon do brzucha, głowy do klatki piersiowej, to wszystko owija swoje skrzydła i zamienia się w przytulnej piłkę ptactwa.

wniosek

Ten niezwykły ptak – Tukan wielki. Bardzo oryginalny i dość wyjątkowy. Oprócz cech zachowania i wyglądu, są one również bardzo towarzyskie. W rzeczywistości, tukany przypominać dzieciom – natychmiastowe, naiwny i bardzo towarzyska. Są ufne, nowoczesny i łatwo oswoić.