762 Shares 3543 views

Jak nazwać zwierzęciem z dużymi oczami? Śliczne małe zwierzę z dużymi oczami (zdjęcia)

Wiele z nich dotknął w oczach zwierząt z dużymi oczami. I rzeczywiście, te stworzenia wydają się zabawne, nietypowe i piękne. Ale to, co zwierzęta duże oczy i jak to pomaga im w surowym życiu?

tarsjusz

Wiele słyszeliśmy, że istnieje małe zwierzę, które żyje na Filipinach i jest znany z niezwykle dużymi oczami. W domu, został nazwany „tarsjusz”. Wśród ssaków, to w pierwszej kolejności przez stosunek wielkości oczu i ciała. Ze względu na to, że został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest to małe zwierzę z dużymi oczami ma masę 134 gramów. Kobiety ważyć nawet mniej – tylko 117 gramów. Odpowiednio, mają małą wielkość cielęcia, które zazwyczaj mieści się w zakresie od 10 do 15 centymetrów. Ale ich oczy są wyjątkowo duże, a każdy z nich przekracza wagowo ciężar mózgu zwierzęcia. Jeżeli dana osoba miała taką samą proporcję „eye-growth”, to będzie wyglądać tak, jakbyśmy w oczodole włożonej grejpfruta.

Tarsier jest życie nocne. W ciemności, on skupia się bardzo dobrze, a on jest w stanie zobaczyć światło ultrafioletowe. Ale do rozróżniania kolorów, ten maluch nie może. Zwierzę nie jest zagrożeniem dla społeczeństwa, ale raczej jeść różnych owadów i robaków. Jeśli ktoś będzie w stanie go okiełznać The tarsjusz byłby dobry asystent do swego pana do eksterminacji robactwa. Ale to słodkie zwierzę z dużymi oczami z wielkim trudem przyzwyczaić się do osoby i nie może dogadać się z nim. Tak, dieta Skauta zawiera pająki, małe kręgowce, jaszczurki i owady. Jeść, pipsqueak wystarczy poświęcić dwie nogi i nie puszczając jej. Co ciekawe jest to, że może okazać tarsiers szyję przy 360 ° C, a fakt ten jest używany bardzo przestraszonych mieszkańców, którzy uważali, że szef tych zwierząt jest oddzielona od ciała.

małpiatki Lori

Nie ma innego zwierzęcia z dużymi oczami (załączonym poniżej zdjęciu), która powoduje kruchość u ludzi. To małpiatki Lori, którzy prowadzą życie nocne i wyróżniającą dobry wzrok. W ciągu dnia, gdy dzieci wolą spać, zasłaniając oczy nogi, ale jak tylko o zmierzchu, zaczynają biegać i żywa gra ze sobą. Jeśli zwierzę usłyszy ruch poza ludźmi, zaczyna poruszać się powoli lub wcale nie przestaje być zauważonym. Jeśli wciąż nie wykryto, a następnie usunąć go z gałęzi jest bardzo trudne. Blisko północy, lories zaczynają polować na owady i ptaki. Ale oni też lubią jeść owoce, które można znaleźć na drzewach.

Warto zauważyć, że te lemury ostatnio rośliny jak zwierzęta. Należy również wspomnieć, że to zwierzę z dużymi oczami może należeć do jednej z trzech typów: powolnego uwalniania grube, cienkie i małe Tolstyh Lori. Jako zwierzę zwykle nabyć pierwszego typu, od pozostałej root w warunkach domowych jest bardzo trudno (oni nie przychodzą do kontaktu i gryźć ból).

Zwierzęta

Koty – to najczęstsze zwierzaki człowieka. Ale one są przyciągane nie tylko eleganckie, piękne ciało, ale z dużymi oczami. Ale nawet wśród kotów mają mistrzów – to Brytyjczycy. Ich oczy w porównaniu do ciała jest bardzo duża, a jednocześnie nie są one wyposażone w rzęski. Ale ten fakt nie przestaje nucić do poruszania się w ciemności. Często można zobaczyć, jak zaczną świecić w ciemności oczy. Zjawisko to występuje, gdy kot spada na jego twarzy światła, w tym przypadku jest to odbite od korpusu dokładnie tej samej ścieżce, na której znalazł się na siatkówce.

To zwierzę z dużymi oczami ma osobliwy widok. Kot jest w stanie zobaczyć o 180 ° i obserwować, co dzieje się za nią, ale ona nie może zobaczyć obraz w przedniej części nosa, więc ona jest zmuszona do połączenia w dotyku. Dlatego koty zawsze w pogotowiu. Interesujące jest to, że zwierzę jest w stanie skupić się na jednym punkcie, jeśli to konieczne. W tym momencie jego pysk wydaje się być bardzo skoncentrowany, a uczniowie są w pełni rozszerzone. Ponadto, ważne jest, aby pamiętać, że kot może zobaczyć obiekty, które są w odległości 60 metrów.

Ponadto przez wiele lat sądzono, że mruczenie zobaczyć świat w czerni i bieli. Ale nowoczesna technologia udowodniły, że tak nie jest. Koty są w stanie rozróżniać kolory, ale ten zakres nie jest tak szeroki jak człowiek. Głównym Specyfika kocie oko – definicja odcieniach szarości. W każdym razie zwierzę ludzki wzrok ostrzejszy sześć razy. Ale to jest zwierzę z dużymi oczami mogą rywalizować w swoich umiejętności z strusie, które również zajmują honorowe miejsce w „oczach” listy.

strusie

Ten ptak jest dobrze znany wielu mieszkańcom ziemi. IT strusie są uważane za największe ptaków. Waga dorosłego może osiągnąć 75 kg i wysokości – do 2,7 metrów. Oczywiście, są zwykle nieco mniejsze niż strusie. Ale odznaczają się one nie tylko ogromne ilości, ale także duże oczy. Na przykład, w porównaniu z mózgami drobiu, ciał niej jeszcze tak dużo więcej. Dlatego też, nawet struś i charakterystyczny inteligencja, ale jest on znany ostrym widzeniu. Te ptaki są w stanie zobaczyć obiekt w odległości kilometra. Tak szybko, jak struś widzi niebezpieczeństwo, odwraca ogonem. Od innych zwierząt nie jest tak ostry wzrok, oni obserwują strusie, a także pęd do ucieczki przed niebezpieczeństwem, które nawet nie sugeruje.

zwierzęta morskie

Konieczne jest również, aby powiedzieć o największych i oczu u zwierząt, które żyją pod wodą. Ten ośmiornice, mątwy i kalmary. Muszą dobry wzrok, aby przetrwać w całkowitej ciemności, pod warstwą wody. W olbrzymiej kałamarnicami każde oko może mieć szerokość około 30 cm. Taki rozmiar naprawdę niezwykłe dla istot żywych, ale są one niezbędne, aby zobaczyć obiekty będące na głębokości 2000 metrów. W 2007 roku został złapany kalmary, którego oczy osiągnęła prawie 30 cm średnicy, a jej obiektyw był wielkości pomarańczy. Stwierdzono, że większość z tych stworzeń ogromne oczy na ziemi. Warto zauważyć, że naukowcy odkryli interesujący fakt: zwierzę zostało złowione wyłącznie żeńskiej nastolatka. Ważyła 450 funtów, podczas gdy osoba dorosła kałamarnica może osiągnąć 750 kg.

ważka

Kolejna istota z dużymi oczami i niezwykłym – ważki. Narząd wzroku ona zorganizowana bardziej skomplikowane niż w przypadku jakiegokolwiek innego stworzenia. Oczy w tym owadów składa się z około 30 000 ujęciach. Dzięki nim, ważka jest w stanie zobaczyć zarówno tył, boki i przed nim. Tak, to może od razu zobaczyć jakieś niebezpieczeństwo lub zbliża żywności. W tym ważki rozróżnia kolorów i ma zdolność dostrzegania światła spolaryzowanego.

gekon listohvosty

Kolejny niesamowity zwierząt z dużymi oczami – Gecko. Ale oprócz tego, że jego oczy w stosunku do ciała naprawdę duże, mają niezwykle ułożone. To ciało zwierzęcia składa się z uczniów dispersirovannyh. Są one podzielone na szereg pionowych i poziomych. Dzięki temu układowi, ciało gekonów zobaczyć kolorowy obraz w nocy. Porównać je z kocich oczu. Mrucząc, jak już wspomniano, widzieć w ciemności około 6 razy lepiej niż ludzie. Ale gekony przewyższają nasze możliwości w tym zakresie 350 razy!

Kto ma wielkie oczy?

Na ziemi, istnieje wiele zwierząt, które mogą zaskoczyć ich wygląd i duże oczy. Przeanalizowaliśmy te z tych cech przekroczyła innych mieszkańców planety. Dowiedzieliśmy się także nazwę zwierzęcia, z dużymi oczami, co ma szczególne emocje u ludzi. Należy jednak zauważyć, że lista ta może być dodana konie, psy i wiele innych zwierząt, które mogą poruszać się szybko. W takich zwierząt oko względny dla organizmu jest zawsze większa niż innych stworzeń. Wynika to z faktu, że prędkość dużej gałki ocznej pomaga lepiej wykrywania obiektów ruchomych i obliczyć ich prędkość.

kameleony

Na specjalnej scenie można umieścić kameleona. Chociaż oczy i może wydawać się niewielka, to nie jest. Zwierzęta te mają dość dużą gałkę oczną, ale jest zamknięte prawie skondensowane powieki. Ale możliwość ta jest zaskoczony. Oczy poruszają się niezależnie od siebie. Ten „wbudowaną” pozwala kameleona obserwowania kilku obiektów jednocześnie. Jednak on wychodzi całkowicie cały obszar wokół nich, nie istnieją dla niego „martwych stref”. Ponadto, te jaszczurki są w stanie zobaczyć światło ultrafioletowe.