891 Shares 2804 views

Kto jest rzeczywiście owady, jak koliber?

Spacerując na skraju lasu, lub podziwiając klombu na ciepłe letnie wieczory, można być świadkiem niezwykłego widowiska zaskakujący: ponad kolibry kwiat powiewa …. Ale jako człowiek sensie potem uspokoił się: ptaki te nie znajdują się w naszych szerokościach geograficznych. Więc co to jest – owad, jak koliber, czy jest to natura oszalał? Tam po prostu nie ma cudów!

Niesamowite owady, jak koliber

A jeśli widziałem cud, wiesz, spotkał się z zawisakowatych rodzin motyl, których jest ponad tysiąc gatunków. Jednak są one nazywane yazykanami. Rzeczywiście, ten owad, jak koliber, łatwo pomylić z australijskiego ptaka. Ciało motyla jest bardzo silny i dość duże. Biesiadnicy są uważane za najlepsze ulotki wśród cheshuychatokrylyh. Mogą one osiągać prędkość do 50 kilometrów na godzinę. Żywią się nektarem kwiatów, unoszący się w powietrzu nad kwiatem. Biesiadnicy rozprzestrzeniają się na całym świecie, żyją w tropikach, a na Syberii i na Krymie. Chociaż te motyle są uważane nocnych owadów, często spotykają się w godzinach popołudniowych. Jak wspomniano powyżej, ich głównym pożywieniem jest nektarem, ale zdarzają się przypadki, że nie jedzą niczego, ponieważ mają słabo rozwinięte trąba. A zatem, taki pogląd na żywo Brajnikov bardzo krótki czas, po parzeniem i jaj kostką motyla. Wygląd na motyle, ptaki są bardzo piękne, i, nawiasem mówiąc, jest nie mniej piękne są gąsienice. Z reguły są one bardzo duże, barwne, a tylny koniec korpusu widać róg. Jeśli weźmiemy to pod ręce gąsienica, kurczy i zaczyna drgać z boku na bok, próbując odstraszyć wrogów. A niektóre nawet przenikliwy pisk. Zapoznajmy się z niektórymi rodzajami tych wspaniałych motyli.

Hyles Antey

W Ameryce Południowej i Środkowej, największy przedstawiciel zwykłych jastrzębia ćmy – hulaka Antaeus. I rzeczywiście, to owady, jak koliber (zdjęcie prezentowane w artykule), może być mylony z ptakiem – rozpiętość skrzydeł to około 18 centymetrów. motyle kolor naprawdę, „ptak” – szaro-brązowy z żółtym wzorem po bokach i na krawędzi skrzydła. latać one przez cały rok, dobry klimat pozwala. Gąsienica Antheą jest bardzo duże, żółto-zielony paski.

zmrocznik oleandrowiec

Ten niezwykle piękny motyl! Rozpiętość skrzydeł jest stosunkowo niewielka – 100-158 mm. Ciało i skrzydła pokryte są skomplikowanym wzorem. Więc motyl łatwiejsze do ukrycia. Latające owady od lipca do października. On żyje w Afryce i Azji, rzadkiego w Europie. Gąsienice żerują oleander i barwinek. Mimo, że te rośliny są trujące substancje niebezpieczne nie gromadzą się w organizmie owada, co narażone na drapieżniki.

Hyles „martwy szef”

Ten motyl prawdopodobnie nie będzie często spełnione. Dowiedz mogą być niesamowite w oparciu o klatki piersiowej w postaci ludzkiej czaszki. W rzeczywistości, ze względu na wspomniany obraz i ma swoją nazwę. Każdej wiosny, to owady, jak koliber przybywa do nas z Afryki rozmnażać, ale motyl zimy w ich ojczyźnie, jak nasze zimy są zbyt trudne dla nich. Leci od lipca do października. Mieszka w pobliżu pól ziemniaczanych. To żywi się nektarem kwiatów i po prostu kocha miód. Tak często leci do uli na delikatność. Roślina pastewna gąsienice są jagoda.

Skrzydlaty chrząszcz, jak koliber

Tak, czasami są nawet mylone z chrząszczy z powodu imponujących rozmiarach i zrobić dźwięki. Są niesamowite biesiadników: pisk, jak miód i udawać, że ptaki. A ile więcej sklepów w samej niezwykłej natury!