812 Shares 6079 views

Punto Switcher – czym jest ten program? "Punto Switcher" dla systemu Windows 7

Prawdopodobnie, prędzej czy później, każdy, kto pracuje z dokumentami tekstowymi, staje przed problemem opóźnień w przełączeniu układu języka i klawiatury. Połowa praca jest wykonywana, a potem okazuje się, że część tekstu została wprowadzona w niewłaściwym języku. Nie będzie Punto Switcher. Czym jest ten program, będziemy teraz starać się zrozumieć. Jak się okazuje, aplikacja posiada wiele funkcji, które użytkownicy końcowi po prostu nie wiem.


Punto Switcher: Czym jest ten program?

Prawdopodobnie, trzeba przyznać, że dziś w świecie komputerów dla języka i układu klawiatury wejściowej automatycznego przełączania ma nic lepszego niż Punto Switcher, nie stworzył. W zasadzie, program zajmuje wiodącą pozycję nie tylko dlatego, że był pierwszym w swoim rodzaju, ale także dlatego, że każdy analogowy Punto Switcher prostu powtarza tę aplikację.

Program nazywa się klawiatura Punto Switcher, jak się okazuje, jest w stanie dużo. W rzeczywistości nie jest to nawet tylko przełącznik klawiatury, ale również sposobem przechowywania danych i zarządzania nimi.

instalacja

Jeśli chodzi o montaż, wszystko jest proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami „Master” po uruchomieniu programu Setup.exe. W niektórych przypadkach, w zależności od wersji pakietu instalacyjnego, program może początkowo oferują wybór instalowanych pakietów językowych.

Jest oczywiste, że jest wsparcie brytyjski, niemiecki lub francuski konieczne. Niewiele osób korzysta z arabskiego. Dlatego po zainstalowaniu niektórych aktualizacji lub programów może zostać uchylony. Na przykład, Punto Switcher aplikacja dla Windows 8 jest początkowo koncentrowała się na ustawieniach regionalnych. Innymi słowy, każdy użytkownik dane pod względem lokalizacji, należy użyć domyślny język, strefę czasową, i tak dalej. E. Program jest w stanie, że tak powiem, do przechwycenia. To działa na podstawie wstępnej instalacji systemu Windows, gdy podano oryginalne ustawienia użytkownika lub zwichnięcia ustawieniach GPS (jeśli urządzenia komputerowe i oprogramowanie są zgodne ze sobą). W ten sposób instalacja niepotrzebnych pakietów językowych są wyłączone w całości.

Początkowe ustawienia Punto Switcher

Zgodnie z ogólną zasadą, na zakończenie „Masters” żadne szczególne problemy powinny się pojawić. Przy pierwszym uruchomieniu wszystko zautomatyzowane. Aplikacja działa tylko tło i „wisi” w zasobniku systemowym.

Ponownie, w zależności od wersji programu lub „poniekąd” można zaobserwować zaczynając oferta robót podstawowych ustawień. Odnosi się do najwcześniejszych wersjach. Reszta ustawienia nie są wymagane.

Przełączanie języka w trybie automatycznym

Jak wynika ten sam Punto Switcher dla Windows 8 integruje nie tylko sam system, ale również w edytorze tekstu lub w pakietach językowych. W tym przypadku użytkownik nie ma potrzeby do prac instalacyjnych, ponieważ w zasadzie zamiana liter lub znaków z niewłaściwej administracji odbywa się automatycznie, zgodnie z ustawieniami domyślnymi.

ustawienia ręczne

Jak wspomniano powyżej, Punto Switcher systemu Windows, jak i redaktorzy, który integruje ten pakiet rozpoznaje bez problemów. Jednak niektóre ustawienia muszą jeszcze wykonać ręcznie. Dotyczy to przede wszystkim Autokorekta.

Rozważyć zastosowanie Punto Switcher. Czym jest ten program w zakresie automatycznej wymiany wprowadzonych danych? A potem, jak się okazuje, to proste. Fakt, że bardzo oprogramowanie początkowo przewiduje tworzenie własnych katalogów użytkownika i słowników tego samego typu „systemów operacyjnych Windows i produktów» Microsoft Office. To naturalne, że można używać sprawdzania pisowni, przechodzą konkretny termin lub dokonać nieznane słowo lub frazę w wykazie uznanych przez słownika bez błędów.

Ale to nie wszystko. Znacznie bardziej interesujące spojrzenie korekty, jeśli to możliwe poprzez przypisanie kombinacji „gorących” klawiszy, aby korzystać wprowadzenie całych zdań lub fraz. Powiedzmy, że wyznaczyli powitanie w postaci frazy „dzień dobry” do kluczy, na przykład Alt + G, ale jakoś (nawet układ języku rosyjskim zrobi). Otóż, przy zastosowaniu takiej kombinacji w dowolnym fragmencie tekstu w dowolnym programie jest automatyczna wymiana lub insercję żądanego wyrażenia. To działa trochę inaczej niż w schowku Windows. Bufor zawiera tylko dane wykorzystywane w tej chwili, a Punto Switcher Aplikacja przechowuje informacje, że tak powiem, w swojej własnej pamięci podręcznej, który jest w dedykowanym i zarezerwowanego miejsca na dysku twardym.

Możesz teraz ustawić i kwestia jak wyłączyć Punto Switcher, lub jak usunąć program całkowicie. Ogólnie rzecz biorąc, nic skomplikowanego w odłączonym aplikacji nie. Choć ikonie programu i wisi w zasobniku systemowym, sam program można usunąć łatwo. Aby to zrobić, wystarczy użyć menu kontekstowego z «Wyjdź» wiersza opcji lub wyłączyć start z Windows.

Jeśli ta zazwyczaj nie trzeba używać msconfig, przynajmniej w tym samym menu „Start” / „Uruchom”. Po wywołaniu okna należy przejść do zakładki „Uruchamianie”, w których potrzeba, aby usunąć zaznaczenie tego procesu. W niektórych oknach lub nieformalnego zespołu może wymagać ponownego uruchomienia całego systemu komputerowego, ale, jak pokazuje praktyka, dla systemu Windows 7 i powyżej jest wymagana.

Kompatybilny z wersjami systemów operacyjnych

I teraz dochodzimy do jednego z najbardziej znaczących momentów w obsłudze aplikacja Punto Switcher. Dziwne, ale dla pakietu biurowego, zestaw Windows 8 (zwłaszcza zbudować 8.1), z jakiegoś powodu, istnieje wiele skarg. Podobno jest to spowodowane samego systemu operacyjnego, a na pewno nie z programem, jest odpowiedzialny za przełączanie języka i układu klawiatury. W rzeczywistości, wśród członków uważa, że „osiem” wersja 8.1 jest właściwie tylko uaktualnienia wersji beta pakietu podstawowego.

Program analogi

Jeśli mówimy o tym, co jest hasłem Punto Switcher, może to być albo prosty identyfikator logowania, czy kluczem do zaszyfrowanych danych, który jest wykorzystywany przez użytkownika w przypadku utraty informacji.

Ale to, co jest interesujące. Program Punto Switcher opracowany dwóch przyjaciół. Początkowo pisał kod źródłowy aplikacji Punto Switcher, który później zyskał światowe znaczenie i popularność. Jako alternatywę, zrobili kolejną aplikację o nazwie klawiatury Klawiatura Ninja.

Faktycznie, program nie został stworzony jako pewnego rodzaju alternatywę dla głównej, ale raczej tylko dla zabawy, aby spowodować zapotrzebowanie na głównej aplikacji. I muszę powiedzieć, że ten ruch opłaciło. W końcu, tylko pozostają przytwierdzone Punto Switcher. Czym jest ten program, łatwe do zrozumienia, nie tylko w odpowiednim czasie, aby automatycznie zmienić język wprowadzania. Należy również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje w postaci plastrów wpisany tekst, Autokorekta i dostępności linków do słowników.

Tu jest wbudowany zestaw odniesień do „Yandex”. Innymi słowy, nie tylko ortografia zweryfikować własne środki Word, ale z dodatkowymi modułami (przez użytkownika w odpowiednich ustawieniach).

Ale oto co jest smutne. Okazuje się, że usługa „Yandex”, aby monitorować użytkowników. I dotyczy to nie tylko dla autoryzowanych użytkowników, którzy zarejestrowali się w mailu, ale również tych, którzy ustawić aplikację Punto Switcher. Niewypowiedziane wysyłania danych do serwerów „Yandex” odbywa się w tle, czy ci się to podoba czy nie. I pozbyć się tej problematyki.

Co należy wiedzieć przed instalacją (keyloggery)

Niestety, nawet ta aplikacja nie jest odporny na działanie wirusów i złośliwego oprogramowania. Fakt, że tak wielu keyloggery (tzw keyloggery) można łatwo zamaskować w ramach tego programu. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież próbuje uzyskać dostęp do komputera z zewnątrz nie jest często oznaczać załamanie systemu i kradzieży poufnych informacji, jak hasła dostępu do określonych witryn lub kod karty bankowe. W tym przypadku trzeba być szczególnie ostrożnym. Gdybyśmy pobrać dystrybucję instalacyjny, a następnie z oficjalnego źródła.

Według akt zakończeniu pobierania lub typ pliku Setup.exe, aby rozpocząć wskazane jest, aby sprawdzić je pod kątem wirusów zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. W najgorszym, można korzystać z różnych usług internetowych. Będzie to chronić system przed złośliwym kodem zdolnym do kradzieży informacji w tle, gdy użytkownik nie zdaje sobie sprawy.

wniosek

Nawet po uruchomieniu pliku instalacyjnego nie zawsze jest uznawany Antivirus, ponieważ może zawierać podpisu cyfrowego. To, co nie mówimy o tym, jak nieskuteczne środki są same „operatsionok» Windows, w tym samym zaporę (firewall) oraz własnych metod diagnozowania lub wydawcę certyfikatów uwierzytelniania. W ogóle, to jest oczywiste, że polityka prywatności w systemie Windows nie zawsze działa. Dlatego ustawienie aplikacji lub równoważny sam Punto Switcher, trzeba uważać na dwa sposoby.