560 Shares 7082 views

Obróbka zdjęć w programie Photoshop. Niektóre techniki tworzenia doskonałych zdjęć

Jaką osobą nigdy nie trzymał aparat w swoje ręce? Być może, tak nie ma. Niemal każdy z nas regularnie robi zdjęcia rodziny, przyjaciół, zwierząt i środowiska naturalnego. Czasami widzimy na zdjęciu nie jest to, co chcemy, a rama wydaje się beznadziejnie uszkodzony. Dobrze, że nowoczesne urządzenia cyfrowe pozwalają natychmiast wymazać go z pamięci. A niektóre zdjęcia po prostu chcesz zmienić trochę, a wtedy mogą stać się prawdziwym arcydziełem. W tym przypadku pomoc przetwarzania zdjęć w programie Photoshop.


Narzędzie pozwala na wiele różnych manipulacji z jakichkolwiek zdjęć. Na przykład, istnieją narzędzia do poprawy koloru na zdjęciu lub innego obrazu (może nie jak obraz, który stoi na komputerze stacjonarnym, może również zmieniać). Takie przetwarzanie zdjęć w Photoshopie uczyni go bardziej kontrastowy i bardziej kolorowe niż jest w rzeczywistości.

Po otwarciu zdjęcia, kolory, które chcemy poprawić. Korzystanie z kombinacji klawiszy «Ctrl + J» powielić warstwę. W tym przypadku, oryginalna rama jest nazywany „Tło”, a program Domyślna nazwa duplikat „warstwa 1”.

Teraz otwórz menu „Plik” wybierz „Mode”, skręcić na strzałkę, aby otworzyć listę i kliknij „Lab”. Spowoduje to otwarcie okna, które zostaną zaoferowane zrobić zdjęcie. Odmówić, klikając „Nie uciekaj”.

Ponownie otworzyć punkt menu „Plik” wybierz „kanału zewnętrznego”. W oknie, które się pojawi, trzeba zmienić tylko dwa parametry – „Kanał” i „overlay”. Na pierwszy musi wybrać jedną z opcji Lab – a lub b. Drugi powinien być stosowany tryb „miękki kolor” lub „nakładki”. Mieszać i łączyć różne opcje. Tylko można określić, kiedy do edycji zdjęć w programie Photoshop jest wykonywana. Ta technika jest zwykle mogą być przydatne podczas edycji krajobrazy.

Jeśli mówimy o portretach, znajduje się piękny edycji zdjęć w programie Photoshop polega przede wszystkim retuszu. Rozpocząć dostosować obraz, aby usunąć drobne defekty skóry. Można użyć funkcji „łatę”. Po wybraniu odizolowany obszar, który chcesz edytować. Mysz zostaje skierowany do środka toru i „przeciąganie” go do innej części skóry. Wszystkie wady nie są niczym więcej.

Jeśli dziewczyna przesadza makijażu, to będzie widać na zdjęciu: najprawdopodobniej, cera jest znacznie różni się od odcienia szyi i ramion. Fix pomaga przetwarzania zdjęć w programie Photoshop. Potrzebne są działania na następującym algorytmem:

– Zaznaczyć twarz za pomocą narzędzia „Lasso magnetyczne”.

– Dopasuj kolor skóry za pomocą krzywych, usunąć nadmiar jasności.

– Teraz trzeba wrócić nasycone kolory warg i oczu. Tworzenie maski.

– Wybierz z paska narzędzi „miękkiej szczotki” Black. Spędzić go na ustach i oczach.

Teraz twarz dziewczyny wygląda naturalnie i nie różnią się kolorem od pozostałych części ciała.

Niektóre dość trudne do opanowania programu Photoshop. obróbka fotografii zajmuje dużo czasu i cierpliwości. W niektórych przypadkach, trzeba wypróbować różne opcje, aby zobaczyć, który z nich – najlepszy. Ale wynik jest warte wysiłku. Życzę powodzenia w tworzeniu fotoshedevrov!