545 Shares 8442 views

Jak poprawnie odblokować kij


Różne rodzaje mediów elektronicznych jest obecnie wykorzystywana przez niemal każdego współczesnego człowieka. Dla wszystkich z nich, z reguły charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dużą pojemność i niezawodność jest dopuszczalne w informacji o bezpieczeństwie.

Czasami jest to bardzo wygodne, aby mieć na dysku flash zaszyfrowanych danych. Dlaczego? Tak, w zasadzie dlatego, że często daje to wsparcie, na przykład, znajomych, pracowników lub krewnych. Rzucili nam zdjęcia, niektóre niezbędne informacje, filmy lub książki audio, a także dysk flash, widzisz, może okazać się, że obcy pokazać zawartość w ogóle nie jest dozwolone.

Poprzez ustawienie ochrony, można mieć pewność, że nawet w przypadku utraty dysku flash, to nikt nie może wykorzystywać informacji poufnych. Na przykład, kopie dokumentów, materiałów, lub z własnej pracy.

Oto tylko martwi każdym razem, gdy to samo pytanie, co by się stało, gdyby nagle zapomnieć, zgubić lub nie pamiętasz żądane hasło. Jak odblokować kij? A czy jest możliwe, aby to zrobić?

Proponuję, aby zbadać dokładnie krok po kroku instrukcje dotyczące sposobu odblokowania dysku flash USB, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy.

Dla wszystkich z tej procedury potrzebne będą: PC lub laptopa i dysk flash z zapomnianym hasłem.

Poziom złożoności operacji, chciałbym zauważyć, jak łatwo, przeznaczony dla początkującego użytkownika.

1. Początkowo, kiedy najpierw utworzyć hasło, na przykład, funkcja BitLocker funkcja dostępna w systemie Windows Vista, a także w bardziej nowoczesny system Windows 7, możesz spróbować programu. poprosi o zapisanie niezbędnych klucz w jednym z dwóch sposobów. Po pierwsze, można wnieść go do drukarki i wydrukować, a po drugie, może to i przechowywać w specjalnym pliku.

2. Następnie, w celu odblokowania rozpoczęcia kij, trzeba będzie korzystać z tej przechowywane do późniejszego odzyskiwania klucza. Należy stwierdzić. A jeśli masz do czynienia z faktem, że nie wiem jak odblokować kij, przede wszystkim uruchomić go za pomocą przycisku wyszukiwania, poprzednio używany w systemie dla tej operacji. Gotowy?

3. Przejdź do folderu „Mój komputer”, znaleźć lampę ikona, kliknij prawym przyciskiem myszy. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, na ekranie pojawia się okno dialogowe. To wybrać musimy wybrać opcję „Unlock Drive”. W rezultacie pojawia się nowe okno, i będzie musiał ręcznie wprowadzić klucz odzyskiwania. Chociaż, jeśli jest on przechowywany w jakiejkolwiek formie elektronicznej, to w zasadzie można wyróżnić należy skopiować i wkleić w odpowiednie pole.

4. Wprowadzono lub skopiowany klucz? Ponownie sprawdzić prawidłowość jego twórczości? Teraz przed odblokować drążek całkowicie, jest bardzo długa. „Zakończ”, kliknij aktywną kartę, która się pojawi. Ale nawet nie westchnąć z ulgą. Twój przewoźnik tymczasowo odblokowane. Jeśli teraz usunąć go z komputera, gdy włączony ponownie trzeba będzie rozpocząć cały proces wymienione wyżej od początku. Jak to może być? Spróbujmy, z uwzględnieniem dalszych wskazówek naszego systemu, zmienić hasło na nowe.

5. Ponownie wywołać okno dialogowe. Ale teraz mamy potrzebne opcję o nazwie «Zarządzanie BitLocker”. Tu znajduje się lista działań, które trzeba wykonać na przemian. Po pierwsze, należy zmienić zapomniane hasło. Dopiero po tym, że media elektroniczne będą traktowane w pełni odblokowany. Po drugie, aby zapobiec powtórzeniu się sytuacji opisanej powyżej, należy zapisać klucz odzyskiwania w bezpiecznym miejscu. Ponadto, można nawet usunąć hasło, jeśli nie jest już potrzebna.

    Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak odblokować kij, nie było trudne, najważniejsze – nie zapomnieć (i nie leń się!) Do procesu szyfrowania, aby zachować przeznaczony dla klucza odzyskiwania na komputerze lub na dowolnym dostępnym urządzeniem przenośnym.