718 Shares 7759 views

Ryby z grilla: zwłaszcza gotowania

Zastanawia menu na wakacje? Grillowane ryby może być doskonałym rozwiązaniem dla formalnego obiad lub romantyczną kolację dla dwojga. Nie myśl, że to danie jest zbyt trywialne. Wcale nie, gotować steki ryb w nie lepiej niż mięso. Musimy majstrować przy doborze składników i procesu. Ale to, co było wynikiem!


Wybór ryb

Bardzo wiele gatunków ryb nadają się do gotowania steki. Ale zbierając główny produkt powinien zdawać sobie sprawę z niektórych funkcji. Dać pierwszeństwo do tych odmian, które różnią się gęstą stabilną strukturę i niewielką liczbę kości. Gotować ryby stek na patelni, idealny tuńczyk, łosoś, sum, pstrąg, Haarder i wiele innych gatunków. Optymalna wielkość uważana steki w dłoni lub nieco mniej.

Piękno w prostocie: jak zrobić steki

Przed rozpoczęciem wyostrzyć duży płaski nóż bez odprysków. Może to być przydatne dla cienkiej i wąskiej trzebieży. Wielu kucharzy nie zaleca się otworzyć brzuch ryby, jeśli chcesz wyciąć jej stek. Mięśnie brzucha zawierają duże ilości tłuszczu, a jeśli zrobić nacięcie, to jest szybko ogrzewa się podczas pieczenia. Łatwiejsze do czyszczenia zawartości brzuch po cięciu na steki.

Usuń wszystkie skale, suchość skóry ręcznikiem. Połóż rybę na desce cięcia i odkleić głową. Cięte na porcje. Grillowana ryba jest zwykle około 1,5 cm grube plastry i gotować a la carte na liczbę gości.

Wstępnie trawiący

Zadanie marynata – wypełnić aromaty przypraw miąższu i przyspieszyć proces gotowania. Przed rozpoczęciem smażenia stek ryb, wielu kucharzy marynaty kawałki krótko. Nie jest konieczne, aby wypełnić rybę z octem, zapach zdobędzie swój naturalny smak. Lepsze wykorzystanie soku z cytryny, sos sojowy, przyprawy.

Extra sól – nie jest najlepszym rozwiązaniem. To prosalivaet tylko górne warstwy mięsa i Sredina jest solone. Ale duża sól morska – jest najlepszym rozwiązaniem w przygotowywania steków.

Poniższy przepis marynata mogą być traktowane jako podstawa i uzupełnić go o swoich ulubionych składników na własną rękę. Potrzebne będą:

  • sok z połowy cytryny;
  • 2 łyżki. l. olej oliwkowy;
  • kołek rozmarynu;
  • szczypta soli morskiej;
  • przyprawa do ryb do smaku.

Wymieszać suche składniki, pocierać je steki. Umieścić ryby w misce z jednej warstwy, pritrusite rozmarynu igieł. Wlać sok z cytryny i oliwę z oliwek, równomierne rozprowadzenie cieczy. Po 15 minutach obrócić steki i pozostawić na kolejne 15 minut. Marynowane więc kawałki mogą być pieczone na węglach lub w piecu i gotować w podwójnej multivarka kotła, i, oczywiście, smażyć na patelni.

Gotowanie stek w Grill patelnia

Większość modeli są podobne patelnie sugerować możliwość gotowania bez użycia oleju. Ale wielu doświadczonych gospodyń uwierzyć, że niewielka ilość oliwy z oliwek zapewnia wygląd pięknej brązowej. Jest to nie tylko przyjemne w smaku, ale również pozwala na „uszczelnienie” soki i tłuszcz wewnątrz kawałku, zamiast pozwolić jej płynąć. Dodać około łyżkę oliwy z oliwek przed gotować stek z ryby na patelni grill.

Przepis ze zdjęciami pozwala zrozumieć, jak wygląda powierzchnia piękny kawałek, pieczone na patelni selera. Aby uzyskać ten sam wynik, jak w pierwszych 5-7 minut pokrycie pokrywy pojemnika i gotować na wolnym ogniu. W tym czasie na parze ryby. Następnie zdjąć pokrywkę i dodać gazu – będzie to piec piękny skorupę. Jeżeli tłuszcz i olej upływającym będzie splatter zbyt wiele, przykryć patelnię specjalną siatkę.

Smażenie grill gazowy i jego funkcje

Potrawy takie pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale już udało się zdobyć wielu fanów. Jeśli masz dużo tych wspaniałych potraw, należy gotować stek z ryby na patelni grill gazu.

Produkty w takiej patelni są ułożone w jednej warstwie lub bezpośrednio na ruszcie lub najpierw owinąć w folię. W drugim przypadku, steki są soczyste i miękkie w pierwszym będą bardziej widoczne skorupy.

można umieścić razem z rybą z grilla i warzywa: bakłażan, marchew, papryka, cebula. Można złożyć je razem z rybami jako ozdoba. czas gotowania będzie średnio 20-25 minut.

Służyć i ozdoby

Grillowana ryba – to świąteczna potrawa. Do niego należy wybrać godny dodatek. Jeśli nie można podzielić włosy na dekoracji, można zastosować nawet zwykłe ziemniaki puree lub gotowany ryż. Fit jest również dobry makaron.

Doskonałe uzupełnienie mogą być pieczone białe lub zielone szparagi, brokuły puree lub zielony groszek, warzywa z grilla. Podawać z ryb sosami: tatarskim soi, beszamelu i sera białego.

W lecie można zrobić i bez gorąco. Grillowane ryby mogą być podawane do świeżych sezonowych warzyw i oliwek. Nie zapomnij o pysznych białego lub żytniego chleba.