823 Shares 7616 views

Jak włączyć kamery na laptopie

Praktyka pokazuje, że wielu użytkowników nie zwracają uwagi na „wypychania” laptopa. Kupiony w komplecie – prace. Co znajduje się w środku, który wyposażony w urządzenia, które urządzenia na pokładzie, jak wyłączyć lub włączyć kamerę internetową na komputerze przenośnym – wszystkie te problemy za kulisami. I często w trybie laptop może działać na czas nieokreślony, chyba że trzeba korzystać z bezprzewodowego połączenia Wi-Fi lub nie potrzebują kamerę do wideorozmów.

Zacząć rzucać sklepach elektronicznych, poszukiwanie „ekspertów” próba zakupu niezbędnego sprzętu lub jako opcja, zakup nowego notebooka (laptop … w starym „to” wydaje się nie być …).

Jak włączyć kamery na laptopie, rozważymy, ale najpierw trzeba się upewnić, że jest to aparat jest na liście sprzętu. Aby to zrobić, otwórz swój paszport / laptopa do instrukcji obsługi i spojrzeć na opis informacji o obecności kamery. Jeśli instrukcja paszport / instrukcja brakuje lub jest niedostępny – proszę odwiedzić stronę internetową producenta i spojrzeć na opis modelu laptopa. Istnieje lista sprzętu musi być wskazana obecność kamery (jeśli jest w konfiguracji modelu).

Można powiedzieć: „Dlaczego jest to takie trudne? Wszystko jest oczywiste – wystarczy spojrzeć na monitor laptopa i możemy tylko powiedzieć, jest w kamery laptopa lub go nie ma ". W rzeczywistości nie jest tak prosta. Użytkownik bez doświadczenia nie zawsze można zidentyfikować moduł kamery internetowej na obudowie komputera, tym bardziej, że często jest blisko tego urządzenia nie ma żadnych napisów lub symboli. Tylko kwadratowy lub okrągły otwór w kadłubie.

Tak, my szczęśliwie znaleźć w laptopie kamery. Rozważmy teraz następny krok: jak włączyć kamerę na laptopie. Teoretycznie, jeśli laptop jest sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym – cały sprzęt już zainstalowany i gotowy do użycia. Aby włączyć kamerę na laptopie trzeba przejść do „Mój komputer”, znajdziesz tam ikonę „Video” lub „Camera” (może się różnić w zależności od modelu) i kliknij na nią. Spowoduje to uruchomienie programu, za pomocą którego można nagrywać wideo, robić zdjęcia, dostosowanie różnych parametrów i trybów pracy. Czasami może być konieczne zainstalowanie dodatkowego oprogramowania.

Inną opcją, jak włączyć kamerę na laptopie:

  1. Znaleźć na etykiecie „Mój komputer” pulpicie. Kierujemy kursor na nim, a następnie kliknij strzałkę / prawy przycisk myszy.
  2. Na liście musimy wybrać „Zarządzaj” przyniósł mu strzałę i kliknij / lewym przyciskiem myszy.
  3. W oknie, które się pojawi, odnaleźć „Menedżer urządzeń” i kliknij lewym przyciskiem myszy.
  4. Następnie trzeba znaleźć krzyż z napisem „Imaging Devices” i kliknij lewym przyciskiem myszy. widać nazwę kamery.
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy otworzy się menu, w którym trzeba kliknąć „Włącz”. Umożliwi to jeśli nie jest już włączone urządzenie.

Jeżeli jesteś pewien, że kamera jest w laptopie, ale nie jest to w menedżerze urządzeń – zainstalować / zaktualizować sterownik. Aby to zrobić, znajdź dysk sterownika (powinno być dostarczone z laptopem), włóż ją do napędu, wybierz go w katalogu kamery – będzie to sterownik do zainstalowania. Jeśli taki dysk nie jest dostępny – trzeba przejść na stronę producenta i pobrać sterowniki dla danego modelu notebooka. Po instalacji / aktualizacji sterowników, należy powtórzyć powyższą procedurę.

Co robić, jeśli twój laptop nie masz kamerę? Nieważne, teraz zastanowić się, jak podłączyć kamerę na laptopie, nawet jeśli go tam nie ma.

  • Krok 1: Przejdź do lokalnego sklepu elektronicznego;
  • Krok 2: Kupujemy gdzie kamera;
  • Krok 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami: zainstalować sterowniki i podłączyć sprzęt;
  • Krok 4. Voila! Teraz Twój laptop z kamery internetowej. I to najczęściej wyższej jakości niż urządzeń, które są wyposażone w laptopy. Używać i ciesz się!