511 Shares 3464 views

Dlaczego mój komputer jest wyłączony: główne powody

Dlaczego mój komputer jest wyłączony? To pytanie jest zadawane przez wielu ludzi, z jakimi borykają się z tym. Istnieje wiele problemów, które mogą powodować takie zachowanie swojego znajomego żelaza. Rozważmy główne z nich.


Przede wszystkim, jeśli komputer nagle zamknięty, nie panikuj. Ale kiedy czytasz ten artykuł, a potem okazało się okazję, aby przejść do sieci z innymi urządzeniami i musi już osiadł. Musimy zrozumieć, dlaczego komputer jest wyłączony.

Jeśli jest zamykany wkrótce po pomyślnym pobraniu, należy sprawdzić przycisk zasilania. Tak, nie śmiej się, bo jeśli ona zalipla, ona, odpowiednio, wysyła sygnał do zamknięcia wkrótce po uruchomieniu, a komputer jest wyłączony. Jest to problem wielu ludzi przychodzi do centrum serwisowego, a pomóc im przez kilka minut, ale brać za to pieniądze. Ale można sobie poradzić sobie z tym mały problem: wystarczy podnieść klucz i powrócić do swojej pierwotnej pozycji.

Jeżeli kontrola ta nie działa, spójrz w jednostce systemowej komputera. Nie bój się to zrobić, ale najpierw odłączyć przewody. Prąd nie będzie strajku, ponieważ napięcie wewnątrz urządzenia jest minimalne, a po podłączeniu do przewodu zasilającego, ale przypadkowo można pociągnąć go razem z gniazdka, i że nie trzeba. Odkręcając śruby mocujące jednostkę systemową okładka, ocenić stan komponentów komputerowych wizualnie. Jeżeli kondensatory nie są spuchnięte, nie ma śladu termicznego uszkodzenia obwodów i innych składników, wówczas urządzenie nie jest uszkodzony na poziomie fizycznym.

Nawiasem mówiąc, do momentu wyłączenia urządzenia systemu, sprawdzić, jeśli już do czyszczenia układu chłodzenia. To może dać odpowiedź na pytanie, dlaczego komputer jest wyłączony. Jeśli zbyt długo ignorować tę zasadniczą służbę w jednostce systemowej zgromadził dużo kurzu, które będą utrudniać napływ zimnego powietrza do urządzenia. W związku z tym, będzie on zamknięty przed przegrzaniem. Spójrz na dużej chłodnicy w środku płyty głównej. Chłodzi procesor. Jeśli jest zbyt zapchany kurzem, wyczyścić. To może pomóc odkurzacza, chociaż bardziej dokładne czyszczenie jest najlepiej wykonać samodzielnie, takie jak waciki.

Nawiasem mówiąc, powód, dla którego komputer jest wyłączony, może być dość trywialna sprawa. Dom może po prostu wyłączyć prąd, kot lub pies gryzł babcia drut przesadzone i wyciągnął wtyczkę z gniazdka, wycierając cokoły.

Jeśli nie jesteś zainteresowany na pytanie, dlaczego komputer jest wyłączony, a ty – właściciel laptopa, w którym to przypadku przyczyną jest najprawdopodobniej jeden. Ponieważ w tym rozwiązaniu system chłodzenia znajduje się w bardziej niekorzystnych warunkach, to bardzo łatwo zatyka się pyłem. Aby oczyścić go, trzeba mieć przy sobie laptop do punktu serwisowego, gdzie za niewielką opłatą zabrudzenia zostały usunięte. Oczywiście, można to zrobić samemu, jeśli masz odpowiednie umiejętności. Wystarczy, aby zrozumieć, miejsca, gdzie musisz odkręcić śruby laptopa, aby zdjąć pokrywę i uzyskać dostęp do upragnionego systemu chłodzenia. Jednak niektóre urządzenia są wykonane tak, że wymaga demontażu całego ciała, i to tylko przez specjalistów.