759 Shares 5786 views

Co to nettop?

Postęp technologiczny nie śpi. Aby nadążyć z czasem, trzeba zdawać sobie sprawę z wszystkich nowych produktów pojawiających się na rynku, nawet jeśli nie masz jeszcze i planuje je nabyć. Po tym wszystkim, kto posiada informacje, posiada świat. Komputery osobiste, laptopy, tablety i smartfony już wiem wszystko. I to właśnie nettop nie jest jeszcze do końca poznany.

Samo słowo – śledzenie z angielskiego «» nettop, utworzone z części składowych słowa «Internet» i «Pulpit». Jeśli próbujesz przekonwertować pochodzi, będzie wyglądać jak „Pulpit”. W rzeczywistości, jest to stały analogowy netbook.

Dlaczego nie wszyscy wiedzą co to nettop jest łatwo wytłumaczyć. W naszym kraju większość innowacji technologicznych spada na raz. Przyczyn jest wiele i zrozumieć ich nie ma sensu. Chociaż technika ta nie mamy jest bardzo popularna, a więc informacje o tym dość rozdrobniony, a czasem nawet mylące konsumenta. Na przykład wystarczy, aby zidentyfikować nettopami monobloki.

Monoblock – schemat stacjonarnym PC. W swojej jednostce systemowej, monitor, mikrofon, głośniki i kamerę internetową są strukturalnie zjednoczona. Typowo, klawiatury i myszy jest wybrany oddzielnie. W rzeczywistości, to LCD, w przypadku których jednostki systemowej.

Więc co jest nettop? Jest to niewielkich rozmiarów komputer osobisty, wydany przez firmę Intel w trakcie zapowiedzi procesorów Atom. Według prognoz tych procesorów musi b Yli stać się podstawą do nettopów. Nettop początkowo przeznaczony przede wszystkim do pracy z aplikacjami internetowymi.

Jeśli jest bardzo uproszczona, to można nazwać miniaturowym Jednostka systemowa nettop. Jest łatwy do zamocowania z tyłu monitora, powiesić na ścianie, itp (Jak ktoś wygodne). To jest jedno kompaktowe urządzenie, które działa wyłącznie w sieci.

Aby zrozumieć, co nettop, pamiętaj ASUS Eee Box i Acer AspireRevo. Są to typowe przykłady takiego komputera.

Podstawą tej techniki jest wysokowydajne procesory microarchitectures energii (innymi słowy, oszczędność energii). Może to być Intel Celeron, Intel Atom, VIA C7 i VIA Nano. Jednostka centralna jest jedno- lub dwu-rdzeń (1,2-1,6 GHz). Dysk jest przeznaczony do 80-500 GB. Wideo i dźwięk karty zintegrowane, istnieje napęd DVD, WiFi, Bluetooth, porty USB.

Jeśli zastanawiasz się co nettop, montowane w Rosji, to można zwrócić uwagę na ARUTEK UPC MediaBox, AxiomPC Micra, Wexler wizję i innych.

nettop moc, ale praca z różnych usług sieciowych i Internetu, wystarczy dla amatora ra boty ze zdjęć, słuchanie muzyki, oglądanie filmów i mało wymagająca (dość proste) gier. Najnowsze modele, jednak są już wyposażone w chipsety zintegrowaną grafiką, która pozwala na oglądanie filmów w formacie Full HD. Masz już nawet grając nettopów Alienware X51. Ale takie modele, oczywiście, drogie.

Teraz nettopami nie są oparte wyłącznie na procesorach Intel Atom. Kupujący może wybrać procesor według własnego uznania. Dziś są one coraz częściej zakupione do stosowania jako domowy serwer.

Jaka jest pozycja nettop z wygody użytkownika? Ten kompaktowy, minimalne okablowanie, Spokojnie, spokojnie estetykę instalacji. Nettop wydajność oczywiście niższa niż tradycyjnych komputerów, ale jest to równoważone przez ich niewielkie rozmiary i stosunkowo niskie zużycie energii.