332 Shares 9634 views

Najmocniejszy gier PC: opis, producent

Przemysł gier w rozkwicie i pachnące ze współczesnym światem. Zamiast tego, rozwój technologii kosmicznej ludzkości jest całkowicie zanurzony w zabawkach, a także komputerach ulepszonych tylko w tym kierunku. Jak powinno wyglądać potężnego komputera, który jest w stanie uruchomić wszystkie najnowsze gry? Spróbujmy to rozwiązać, stosując, wydany w 2015-2016 dane dotyczące wymagań aplikacji. Jako przykład weźmy X-COM 2, Strategia Strzelec Toma Clancy'ego: Podział i bestseller GTA V. Tak więc, w jaki sposób powinien wyglądać potężnego komputera?

Jak wybrać system operacyjny

Świadomie nie zaczęli z tym zgadzają. Z jednej strony, jest oczywiste, że gry, które zostały wydane w 2016 roku, muszą pracować tylko w najnowszych systemach operacyjnych. Są teraz w systemie Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10. W tym przypadku pozwolenie na „osiem” bardziej natarczywie oferuje użytkownikom uaktualnienia do wersji dziesiątej.

W praktyce, „Siedem” ma za dużej ilości zasobów komputera. Nawet najpotężniejszy komputer na świecie cierpi z gry, jeśli jest zmuszony porzucić niemal 2,5 GB pamięci systemu operacyjnego tylko, nie biorąc pod oprogramowaniem antywirusowym konto i wiele innych mniejszych, ale ważnych użyteczności.

Dziesiąta wersja znanego systemu operacyjnego wymaga więcej zasobów komputera. Zatem wymogi czytanie w grze, nie zapomnij dodać do nich większą moc i tych, którzy udają się do utrzymania systemu.

Pamięć o dostępie swobodnym

Przeczytaniu opinii na temat różnych gier, często postrzegane komentarzy gdzie gracze twierdzą, że nawet jeśli system jest w pełni zgodny, gra jest nadal powolny. Odkryliśmy, że te problemy mogą być związane z marnotrawstwa zasobów w systemie operacyjnym. Ale to nie zawsze tak jest.

Weźmy, na przykład, GTA V. Zalecane wymagania jasno określone – 8 GB pamięci RAM. Jednak FPS sags 50% graczy. Oczywiście, może to być spowodowane zarówno procesora i karty graficznej. Jednak, jak pokazuje praktyka, najlepszy efekt jest wzrost wielkości pamięć do 16GB.

Wielkość ta, choć nie z najwyższej półki, jednak pozwalają na uruchomienie najbardziej wymagających zabawki na komputerze bez żadnych problemów.

edytor

Jest to najbardziej kontrowersyjna opcja komputera. Z jednej strony, to urządzenie może być przyspieszane do wyższych stóp, z drugiej – zauważono, że nawet przy pełnym parametru niedopasowania gry można uruchomić na najwyższych ustawieniach.

Wszystkie nowoczesne aplikacje w zalecanych wymagań wprowadzane są czterordzeniowe procesory. Na przykład, „Podział” Żądania i7-3770 z 3,4 MHz, a X-COM 2 – inne modele podobną częstotliwością i jąder. Oczywiście obliczeniowa moc komputera odgrywa ważną rolę, więc przy zakupie komputera z rezerwą na przyszłość, warto zwrócić uwagę na procesory z większą liczbą rdzeni 6. Jednakże będą kosztować 4 razy droższe niż te wymienione powyżej. Aby uzyskać więcej informacji: i7-4960X sześć-rdzeniowy procesor kosztuje około 90 tysięcy rubli, podczas gdy i7-3770 – 25.000.

karta graficzna

Karta graficzna – jest głównym elementem każdego nowoczesnego komputera. A przede wszystkim głównej roli nie odgrywa wielkość pamięci, jak wielu uważa, ale częstotliwość zegara. Wszelkie mocny komputer do gier powinien mieć kartę graficzną, która jest nie tylko szybkie przetwarzanie komponentu graficznego, ale również obsługuje wszystkie nowoczesne technologie przetwarzania danych. Duża pojemność pamięci w takim przypadku staje się przyjemny bonus.

W naszych trzech gier zalecane wymagania są zredukowane do karty graficznej GeForce GTX 660, 770 i 970. W ogóle, te modele nie różnią się bardzo od siebie. Jeśli budować potężny komputer, to może zrobić i stary GTX 660, czy to wystarczy, aby uruchomić większość gier na wysokich ustawieniach. Jednak dla tych, którzy chcą, aby uzyskać maksymalny efekt jest lepiej wybrać coś nowszego.

Tutaj zakres nie jest ograniczony. Różnorodność modeli różnych producentów pozwala wybrać najlepszą opcję. Często wybór będzie między liczbą procesorów komputerowych i częstotliwości pamięci. Jeśli jesteś doświadczonym programistą, to lepiej wybrać większą liczbę procesorów, ponieważ częstotliwość jest zawsze możliwe, aby rozproszyć duże ilości.

dodatkowo

Oddzielnie, mówić o wyposażenia dodatkowego. Po pierwsze, jeśli budujemy potężny komputer, sprawdź ile przyszłość „cud” będzie zużywać energię i kupić odpowiedni zasilacz. , Wtedy wszystkie urządzenia nie będzie działał tak jak powinien, jeśli nie daje się wystarczająco dużo mocy.

Również zakup dużej wystarczająco twardy. Jeden terabajt w naszych czasach – jest to po prostu „śmieci”, biorąc pod uwagę ilość treści multimedialnych, które są przechowywane na komputerach użytkowników. Ale gra trwało 50-60 gigabajtów. W związku z tym wielkość HDD tylko chcesz, ale mniej niż 2 TB zdecydowanie nie warto.

Najczęściej najbardziej

A teraz pomówmy o marzenie każdego gracza. Jak znaleźć najdroższe i najmocniejsze komputery? W każdym razie, parametry „cena-jakość” są wprost proporcjonalne do siebie. Dlatego, najpotężniejszy PC będzie najdroższe.

Weźmy na przykład komputer gra Hyper Cosmos X. Wykorzystuje osiem rdzeni i7-5960X o częstotliwości 3 MHz. RAM 64 PL (8 pasków 8 występów) format DDR4. Ponieważ karta graficzna wykorzystuje cztery karty: GeForce GTX TITAN X z 12 GB pamięci, każdy z częstotliwością 7000 MHz. Całkowita pojemność dysku jest szacowana na 10 terabajtów. Do tego wszystkiego, „pasza”, jest ustawiony na 1500 W zasilaczu.

I ten „cud” jest warta prawie 900 tysięcy rubli. Jeśli jednak usunąć trzy dodatkowe karty wideo, aby zmniejszyć dwukrotnie większą ilość pamięci RAM, cena będzie pion przez prawie dwa razy. W tym przypadku wydajność nie spadnie każdą jednostkę FPS nawet w najnowszych grach. Jednak taki zespół nadal być sprzedawane, najwyraźniej bardzo, bardzo udany.

moc

Można mówić o domowych komputerów i gier o ich koszt, ale najpotężniejszy PC World – to nie jest platformach oraz superkomputery badawcze. Ich wydajność jest niemal niemożliwe do oszacowania, w porównaniu z tym, co widzimy na półkach w sklepach, ponieważ są one przeznaczone do zupełnie innych celów.

Co sześć miesięcy, została opublikowana przez ratingu urządzeń. Aby ocenić je za pomocą pojęcia „japonki” – liczba operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Dla porównania, pierwszy na świecie komputer miał pojemność 500 japonki. Teraz najczęściej w domu PC ma pojemność setek gigaflopów i popularnych konsol PlayStation 4 – 1,84 teraflopsach.

Nie będziemy rozmawiać o wszystkich rankingach i po prostu zadzwonić pod numer 1 z nim. To zabawne, że w 10 największych superkomputerów składa się głównie z amerykańskich centrów danych. Jednak bardzo top hit parada odbywa cud chińskiej technologii, a to jest prawie dwa razy tyle co jego najbliższego rywala. Komputer „Tianhe-2” ( „Droga Mleczna”) ma pojemność 33.86 petaflopów (dziesięć do piętnastego stopnia).