708 Shares 8360 views

Koncentrator sieci. Zasada działania

koncentrator sieciowy, który zwie się koncentrator – kontroler, który łączy wielokrotnego urządzeń Ethernet na jednym segmencie sieci. Urządzenia połączone z piastą za pomocą światłowodów lub kabli koncentrycznych. Jest on używany do tego celu i Skrętka. Zasada działania jest prosta piasta: mnoży wszystkie odebrane pakiety danych i wysyła je do wszystkich podłączonych portów.

koncentrator sieciowy, jak również inne rodzaje koncentratorów, ma swoje cechy jakościowe. Po pierwsze, wydajność i cena zależy od liczby portów lotniczych. Im więcej urządzeń Ethernet połączone z nim, tym lepsza wydajność i koszty koncentratora. Typowo, piasta wyposażona jest parzysta liczba szczelin, których ilość wynosi od czterech do 24, ale niektóre gatunki pięć wyjść. Ilość otworów może być zwiększona przez połączenie kilku kaskadowo piasty. W przypadku takiego połączenia, w każdej piaście ma szczególnego łącznika.

To ma piastę i inną ważną cechę – szybkość kopiowania i przesyłania pakietów danych. Niektóre koncentratory są zdolne i zmenyat swoją prędkość w zakresie od dziesięciu do stu megabitów na sekundę. W takich urządzeniach, to zmienia się na dwa sposoby: albo automatycznie, albo ręcznie, za pomocą przycisku. W tym zestawie prędkości dotyczy wszystkich aktywnych portów. Różne koncentratory i typ nośnika sieci. Zazwyczaj rola ta trafia do kabla światłowodowego lub skrętki, ale są koncentratory, które wspierają i innych rodzajów mediów. Istnieje również koncentratory mieszanych rodzajów, takie jak pomocniczy „hybrydowe”, skręcone pary do przewodu koncentrycznego.

Zasada działania jest bardzo niedoskonałe piasty. Pakiet dane pochodzą z jednego kanału koncentratorem wszystkich kopii pozostałych kanałów połączonych z nimi, co znacznie zmniejsza szybkość z Internetu, ponieważ wszystkie urządzenia sieci jest podłączony do sieci, za pośrednictwem wspólnego kanału. Jeśli dwa pakiety są kopiowane jednocześnie, może wystąpić kolizja, czyli kolizji identyczne sygnały w których niektóre dane zostaną utracone. Niektóre rodzaje koncentratorów są chronione przed zbyt wielu kolizji. Z reguły są one oparte na skrętce. Jeśli jest to możliwe, aby wyizolować pojedynczą awarię Urządzenie, przy czym koncentrator połączony jest za pomocą kabla koncentrycznego, natychmiast wyłącza cały segment.

Wpływa zasadę działania piasty i bezpieczeństwa danych. Jeśli komputer jest częścią sieci lokalnej, system pakietów danych dotrzeć do wszystkich innych węzłów. Z tego powodu, wszystkie ustawienia osobiste z portali społecznościowych, blogów, forów, haseł i innych prywatnych danych może stać się znany wszystkim członkom tej sieci. Z tych powodów, USB-AC Hub jest coraz zastąpiony przez huba sieciowego lub przełącznika. Urządzenie otrzymało błędną tytuł „Smart Hub”, rozróżnia adres MAC włączone do sieci komputerowej i wysyła dane tylko do portu wybranego przez użytkownika. w ten sposób opakowania przechodzą przez bufor, który zapobiega występowaniu kolizji, przeciążenia oraz wycieku linii danych. Dzięki niezawodności i niskiej cenie, przełączniki są coraz częściej stosowane w systemach domowych, podczas gdy piasty jest prawie nie do sprzedaży.