432 Shares 2568 views

Jak wybrać zbiornik gazu do palnika?

Jakie parametry należy uwzględnić w celu wybrać dobry gaz pieprzowy dla palnika? Jak zaoszczędzić na zużyciu paliwa? Jak trudno jest ją ponownie napełnić zbiorniki na gaz? Spróbujmy odpowiedzieć na pytania przedłożone.

typy

Jak wybrać zbiornik gazu do palnika? Zdjęcia przedstawione w materiale, pozwoli konsumentom wybrać kilka odpowiednich rozwiązań. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka typów zbiorników gazowych turystyczny do gotowania na palnikach:

 1. Screw – dołączone do palnika z nawijania węża. Cylindry przemieszczenia tu w zakresie od 100 do 500 g Takie zbiorniki gazu są zwarte, o wysokiej niezawodności, prostota specjalne działanie.
 2. Collet – nadaje się nie tylko do palników turystycznych, ale także małych pieców. Przystąpienie do urządzeń przenośnych jest dzięki zastosowaniu specjalnego adaptera. Ten ostatni, zwykle nie dostarczane z balonem.
 3. Zawór – kompatybilne tylko z palnikami podobnych znaków. Obecność unikalnych połączeń, aby uniknąć wycieków gazu. W praktyce tego rodzaju cylindry są o rząd wielkości bezpieczniejsze i bardziej skuteczne w porównaniu z powyższych rozwiązań.
 4. Przedziurawialną – nadaje się tylko do jednorazowego użytku. Używany głównie w zakresie organizacji wypoczynku kraju. Nie dopuścić do odłączenia palnika do pełnego wyczerpania zapasów paliw. Niniejszy przykład wykonania jest uważany za większy niż konsumenta, a nie turysta.

paliwo

W nowoczesnych butli gazowych podróż jest stosowany jako paliwo propanu, butanu i izobutanu. Wydajność palnika jest determinowana w proporcjach, w których te substancje są mieszane.

Prowadzenie płomień na najbardziej stabilne w niskich temperaturach otoczenia wykazać butli wypełnionych „koktajl” w postaci izobutanu. Według różnych właściwościach chemicznych substancji jednorodnej strukturze, wysokiej liczbie oktanowej. Problem z użyciem tego paliwa, zazwyczaj rozpoczyna się, gdy temperatura obniża się do temperatury -15 ° C,

Im większa ilość propanu w mieszaninie gazu paliwowego, bardziej kosztowne balon palnika. Pojemniki, które są wypełnione tak zwanego gazu zimą zawartego w organizmie specjalnego oznaczenia w formie płatki śniegu. Producenci zauważyć, że cylindry o zawartości 50% propanu, są zdolne do działania, gdy temperatura spada do 30 ° C lub więcej.

Funkcje aplikacji

Jak wiadomo, w dłuższej wycieczki górskie i trudne podjazdy w rachunku każdy dodatkowy gram wagi. Dlatego w tym przypadku racjonalny podjąć z palników gazowych w dużych zbiornikach, wielkość rzędu 400-500 g Takie podejście do organizacji podróży skróci całkowity ciężar właściwy wyrobów metalowych. Poza pojemny kartridż gazu do palników będzie działać lepiej przy ujemnych temperaturach.

Jeśli istnieje ostry spadek temperatury, dla lepszego funkcjonowania palnika należy wstępnie ogrzać zbiornik paliwa w swoim łonie. Niektórzy podróżni awansować balonu owiniętą w śpiworze, zaczęli organizować obóz.

Ile gotovok rozproszyć palniki pieprz nabojów sprayu? Średnia wielkość naczynia 450 g, wypełnionej mieszaniną izobutan, jest wystarczająca średnio na dwa dni, to znaczy – około sześciu do gotowania.

W trudnych wypraw nie są zalecane do podjęcia ponownie napełnianych butli gazowych. Jak pokazuje praktyka, decyzja ta ma prawo do życia. Jednak zastosowania schowany za pomocą domowej roboty adapterów jednorazowy pojemnik, to nie jest bezpieczne.

Zalety butli

Jakie są zalety zbiornika gazu do palnika w kampanii? Zasługuje na uwagę jest następująca:

 • nie ma potrzeby, aby znaleźć suchego drewna do gotowania;
 • gazu dla palników różni niskiej ceny;
 • niski ciężar paliwa oraz utrzymanie stałego poziomu długi płomień;
 • Niewielkie rozmiary i wygodny transport kontenerów;
 • możliwość regulowania dopływu paliwa;
 • gotowania na gazu zapobiega tworzeniu się sadzy na naczynia;
 • kartridż gazu do palników nadających się do stosowania we wszystkich warunkach.

Konkludując

Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów podczas podróży, w ramach przygotowań do wędrówki zaleca się dbać o wyborze butli z gazem, który najlepiej odpowiada charakterowi istniejącej palnika. Szczególną uwagę należy zwrócić na warunki atmosferyczne, w których istnieje zapotrzebowanie w urządzeniu aplikacji. Ważnym czynnikiem, który znacząco wpływa na wybór objętości cylindra, jest czas trwania podróży, dostępność stacji tankowania paliwa na trasie.