793 Shares 1399 views

Sztuka walki, która została opracowana w ZSRR? Sambo – jeden z najpopularniejszych sportów na świecie

Na świecie znanych sztuk walki, takich jak karate, aikido, taekwondo itp ale w ostatnich latach szybko zyskuje popularność sztuki walki opracowany w ZSRR – .. Sambo. Dlatego przez długi czas, wiele z nich nie byli nawet świadomi, że istnieje alternatywa dla krajowej wschodnich i zachodnich sztuk walki i Sambo Co jest wyjątkowe?

Historia powstania

Która sztuka walki został opracowany w ZSRR? To pytanie może zawstydzić większość ludzi, ale fani z pewnością kinoboevikov odpowiedzieć, co kraj pojawił kung fu, karate lub judo. O zapaśników sambo jeszcze robić filmy, ale historia Sambo (pełna nazwa brzmi „samoobrony bez broni”) rozpoczęła się w latach 20. XX wieku.

Młode państwo – Związek Radziecki – wtedy dopiero zaczyna się tworzyć specjalne siły organów ścigania, które wymagają specjalnego przeszkolenia. Rząd aktywnie wspiera różnorodne eksperymenty w tej dziedzinie.

VA Spiridonov (jeden z założycieli moskiewskiego społeczeństwa sportowego „Dynamo”) proponuje się wprowadzenie obowiązkowego szkolenia dla funkcjonariuszy bezpieczeństwa chronić siebie ( „samoz” dyscypliny). Przez samoza programu rozwoju zbliżył się do okna: oprócz technik boksu i innych znanych sztuk walki, studiował najskuteczniejsze metody różnych krajowych form walki, są unikalne dla poszczególnych narodów świata.

O tym samym czasie mamy do energicznego działania innego założyciela Sambo – V. S. Oschepkova. Były radziecki szpieg, pierwszy w historii rosyjskiego właściciela drugiego dan w judo i utalentowanego trenera, Wasilij Siergiejewicz nauczył go znaną japońską sztukę walki w Moskiewskim Instytucie Kultury Fizycznej. Ale w pewnym momencie wyszedł z surowych kanonów sztuki walki, z wykorzystaniem najlepszych technik ju-jitsu i judo, zacząłem rozwijać zupełnie nowy „Freestyle walki bez broni.”

Rozwój Spiridonov Oshchepkova i ostatecznie połączone w jeden system, znany jako „Sambo”. Która sztuka walki został opracowany w ZSRR, że świat stał się znany po 1950: Radzieckie zapaśników na międzynarodowych zawodach i meczach towarzyskich były „Kosz” drużyny zapaśników z innych krajów, a często przez szeroki margines na koncie (na przykład 47: 1, w przypadku sportowców węgierskim).

W ZSRR, rząd silnie wspiera rozwój narodowej sztuki walki, ale z upadkiem państwa w latach 1990 do Sambo padł na trudne czasy: w centrum zainteresowania przesunął się zawodników sztuk walki, który wyglądał tak imponująco w zagranicznych filmach.

Dopiero w 2000 roku, powrót zainteresowania w technice mieszanej walki, a sportowcy są przypomniał, jakiego rodzaju sztuk walki został opracowany w ZSRR, a wszystkie jego zalety.

filozofia Sambo

Sambo – to nie tylko sztuka walki w ZSRR, to pewna filozofia, która pomaga osobie do pielęgnowania własnej najlepszą kondycję moralną, aby rozwijać wytrzymałość i wytrzymałość, nauczyć się osiągnąć swoje cele, a co najważniejsze – chroni w odpowiednim czasie, a jego rodzina i ojczyzna ,

W 1965 roku Japończycy byli pierwszymi, którzy przyjmują metodę Sambo i stworzył w swoim własnym kraju, Federacji Sambo. W Europie, nie tylko wiedzieć, jaki rodzaj sztuki walki został opracowany w ZSRR – w którym, zgodnie z przykładem Japonii, również powstałych stowarzyszeń zapaśników.

Zainteresowanie nowo opracowanego sprzętu wojskowego jest łatwe do wyjaśnienia: jest to wyjątkowa destylacja z najlepszych technik judo, sumo zapasy, boks, krajowy rosyjski, tatarski i gruzińskiego zapasy, freestyle-American, itp Sambo Technologia nie stoi w miejscu – ona od .. każdego roku opracowuje i uzupełnione o nowe elementy. Otwartość na nowe i lepsze, poprawa efektywności – to podstawą jego filozofii.

sukienka

Istnieje specjalny uniform dla uprawiania Sambo:

  • Kurtki sambovka;
  • pas;
  • spodenki;
  • Spec. buty;
  • opatrunek ochronny do pachwiny (dla kobiet – biustonosz ochronna).

perspektywy rozwoju

W 1966 roku globalna społeczność sport nie tylko znać nazwę postaci sportów walki opracowanych w ZSRR Sambo została uznana jako międzynarodowego sportu.

Do tej pory regularnie odbywają się międzynarodowe turnieje i zawody w sporcie: Mistrzostwa Świata, turnieje azjatyckie i europejskie kategorie „A” i „B”, a także szereg etapów Pucharu Świata. Jednak główne sportowcy pragnienie-Sambo, przedstawiciele kraju, co może być – aby uzyskać możliwość występu na olimpiadzie, czyli do uzyskania rejestracji na liście Sambo .. sportów olimpijskich.