430 Shares 6244 views

Osad w winie – czy jest to dobre czy złe? Jak wybrać dobre wino? naturalne wino

Wina – jest produktem otrzymanym w konwencjonalnym procesie fermentacji soku z winogron. Tak mówią winiarzy i Enologów. Historycy uważają, że jednym z najstarszych napojów w historii ludzkości. Możliwość przygotowania wina – jeden z pierwszych przejęć starożytnych. Po ekstrakcji soku z winogron, fermentuje w słoiku wiele tysięcy lat temu, to był początek ery wina.


Dziś fani napoju w kilku milionów na całym świecie. Wśród głównych krajach produkujących mogłyby zostać wykorzystane Francja, Włochy, Hiszpania, Argentyna, Ameryce, Australii i Chile. Każda z nich opracowała swój własny niepowtarzalny styl wina, które jest rodzajem wizytówki na arenie międzynarodowej.

Tak więc, Francja jest atrakcyjnym czerwone i białe wino o delikatnym smaku. Miękki i delikatny smak białych półsłodkich win z Niemiec, aby nie pomylić z niczym. W Hiszpanii, najlepsze duchy: sherry, madera, port. Australia jest dobrze znana odmiana winorośli Syrah, z którego doskonały napój z jasnym smaku owoców i przypraw. Włochy jest kochany dla swojej unikalnej Chianti i Valpolicella. Doskonałe owoce jagodowe Sauvignon Blanc są importowane z Nowej Zelandii.

Oryginalny smak i jakość różnych rodzajów wina bukiet z powodu naturalnych czynników różnorodności i specyfiki technologii produkcji. Wino jest podzielona na grupy marek i typów, a nie tylko nazwę i smak, ale cechy jakościowe i skład chemiczny.

Co to jest "cream of tartar"?

Nazywa się kryształy kamienia nazębnego soli kwasu winowego, które są uformowane w winie. W ich strukturze – dwie trzecie dwuwinianu potasu, winian wapnia, jedną trzecią. Stosunek tych elementów wpływają na wygląd zewnętrzny osadu. Przewaga wapnia prowadzi do powstawania błyszczących kryształów, o gładkiej powierzchni, rozmiar nie większy niż trzy milimetry. Potasu daje duże gęste płatki bez połysku.

soli w celu wytrącenia w winie jest bezpośrednio związana z jego warunków przechowywania. Obniżenie temperatury powoduje osadzanie biwinianu potasu i magazynowania ciepła prowadzi do powstawania winianu wapnia. Kamienie mogą się różnić i forma. Suche białe i czerwone wino ma igłowate kryształy w postaci graniastosłupa, deser – w postaci płatków, mniejszy i bardziej jednorodne.

W dawnych win zbierania często osad drobnych kryształów – jest szczawian wapnia. W tym przypadku, osad usterka trwa nietypowy kształt. Powód – włączenie dodatkowych składników w kompozycji chemicznej napoju.

Botrytis wino (deserowe półsłodkie) zawierają dużą ilość kwasu śluzowego i cukru pochodzenia organicznego. Ich pasemka pleśnie Botrytis cinerea. W tym przypadku, błąd często tworząc nierozpuszczalną sól wapnia, i kwaśny winian potasu przypomina semoliny jasnożółtej.

Osad w winie, niezależnie od składu chemicznego i kolor, jest absolutnie nieszkodliwe. Nie ma ani smaku, ani zapachu. Naturalny, nietoksyczny. W żadnym wypadku nie zepsuć jakości wina.

Niestety, krem z kamienia nazębnego jest często postrzegane przez konsumentów jako wady. Aby nie zepsuć reputację i poprawy jakości sprzedaży, producenci stosują metodę stabilizacji win: stymulować proces wytrącania przed napełnieniem pojemników. Wino utrzymuje ochłodzono do temperatury tuż powyżej zera w ciągu 7-21 dni, a następnie odsączono od niepożądanych zanieczyszczeń.

Główną wadą tej metody jest, że napój traci wiele ze swojego unikalnego smaku. Dlatego osadów potwierdza, że przed tobą naturalna wysokiej jakości win.

Jak przechowywać wino i nie zepsuć smaku?

Gotowe produkty beczkach lub kadziach jest butelkowane, gdzie jest więcej niż jeden rok można przechowywać. Napój wciąż zmieniają swoje właściwości fizyczne, „dojrzewają”. Podczas tego okresu, bardzo ważne warunki przechowywania: stała temperatura i wilgotność, ciemności w pokojowej, pozycja butelek. Idealnym miejscem jest głęboka piwnica o dobrej cyrkulacji powietrza. Podczas przechowywania pojemnik szklany poziomo wina w styku z korkiem, który pomaga wino „oddychać” -, aby uniknąć utleniania i suszenia skórki wina.

Do długotrwałego przechowywania naturalnego wina tylko poprawia ich jakość. Ale istnieją pewne zasady.

Temperatura powinna być niska i stała. Światła słonecznego, ciepła i drżenie niedopuszczalne.

Wino „oddycha” przez korek i pochłania zapachy, dlatego bardzo ważne jest dobra cyrkulacja powietrza.

Dla przedłużonego przechowywania osadu utworzonego w winie i tak zwanej „płaszcza” – warstwa substancji barwiących, które osadzają się na ścianach wewnętrznych. Jest to naturalny proces, jakość wina z tego nie pogorszy. Wiele win z długich ekspozycji tylko wygrać. To wino nie jest konieczne, aby wstrząsnąć. Kilka dni przed degustacji butelki delikatnie przemieszczane pionowo, kamienne wino opada na dno, jest tylko delikatnie przelać wino do kieliszków.

Składowanie czerwonego wina

Optymalna niskiej temperaturze, około +10, +14 stopni. Dla mocnych win deserowych nieznaczny wzrost do 16 jest dozwolone. Nasycony magenta doskonale zachowany w temperaturze pokojowej. Ale jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco, wino zaczyna dojrzewać znacznie szybciej i tracą swoją jakość. rani go i nagłe zmiany temperatury, suche powietrze, klimatyzację i centralne ogrzewanie, jasne światła i zapachów, które mogą łatwo przenikać przez korek również. Zbyt zimne powietrze sprawia, że wino kwaśny, zbyt gorący może mylić smaki zmienić bukiet i psują jakość napoju.

Stwierdzenie, że wino jest przechowywane w chłodzie, jest błędne. Bardzo zimne powietrze sprawia, że korek ciężko, pozbawia go jego elastyczności i szczelności, ataków powietrznych wina, i napoju łatwo psujących się.

Co lepsze korek?

Wielu wierzy, że zakrętką – znak wina tanie i niskiej jakości i kory – znak premii. Niezupełnie. Pokrywę „śruba” jest bardziej praktyczne może być łatwo usunięta, na przykład podczas pikniku. A w niektórych przypadkach jest to bardziej higieniczne. Często w przypadku braku obrocie wielu wciśnięcie korka do butelki. Wraz z winem Cork dostać bakterie, które znajdują się na zewnątrz wtyczki.

Jak wybrać dobre wino

Aby odebrać jakości napoju, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpływają na smak i właściwości wina. Wśród nich jest mróz wiosną i latem susza i powodzie, a choroby winorośli, i wiele więcej. To nie może być prowadzony tylko przez jedną nazwą marki lub kraju produkcji. Bardzo często, wino zbierane w tym samym regionie w tym samym czasie, różnej jakości i składzie. W tym przypadku ważniejsza jest informacja z tabeli milezimov. Tutaj wina zależy od oceny i wskazuje najkorzystniejsze termin zbiorów w różnych regionach.

Przy zakupie należy unikać wielkich nazwisk i zbyt inteligentnych etykiet. Jeśli nie chcesz niespodzianek, zakup wina sprawdzone marki. Nie wszystkie produkty, które są reklamowane jakości. Jest to przede wszystkim chwyt marketingowy, aby przyciągnąć klientów. Recenzje rzeczywistych użytkowników pomóc wydajność kształt i uniknąć niepotrzebnych wydatków. Należy zwrócić uwagę na cenę. Wybierz w środku zakresu. Nie spiesz się zbyt drogie: często ich wartość określoną wysoki podatek na alkohol, który nie zwiększa jakość napoju.

I kolejny sekret. W każdym kraju, który produkuje wino, istnieje co najmniej jeden gwiezdny przykładem wina, co świadczy o mistrzostwo w wykorzystaniu rodzimych owoców. Tak jak jest to niemożliwe, aby znaleźć najlepszą na świecie włoską pizzę w Niemczech i Meksyku enchiladas w Wielkiej Brytanii, a wino produkowane w Republice Południowej Afryki nie będzie w stanie dokładnie oddać charakter i subtelne aromaty win francuskich. Aby każdy sam, jak mówią.

Dla mnie, pamiętam, co następuje: Francja doskonale łączy wina czerwone są wieku. Jeśli wolisz białego wytrawnego wina, należy zwrócić uwagę na Portugalię i Alzacji. Doskonała różowy wytwarzać w Kalifornii, dobry owocowy czerwony – z Australii i Chile, ze słodkich i wytrawnych win do Europy Środkowej, ale z czerwonego światła nie ma nic piękniejszego niż włoski.

Zaufanie, ale zweryfikować

Niektórzy producenci bez skrupułów, aby zaoszczędzić pieniądze i przyspieszyć proces produkcji wina, zmienia swój skład chemiczny, używać non-naturalnych składników, z których nie tylko psuje smak napoju, ale również na nasze zdrowie. Istnieje kilka prostych sekretów, jak wykryć podróbki.

  1. Obecność kamienia nazębnego potwierdza naturalnych win, to mówi, że napój uzyskuje się w sposób naturalny.
  2. Trochę czerwone wino można kapać się w naczyniu z sody oczyszczonej. Z naturalnych okazuje niebieski lub szarzeje, z zastępczym czerwono nie ulegnie zmianie.
  3. Trochę wina mogą być otwarte w szkle. Klęskami komary odlecieć, a po pewnym czasie na powierzchni formy pojawi.
  4. Dodanie glicerolu umożliwia także identyfikację barwników chemicznych. Jeśli to opadały na dno i nie poplamione, naturalnego wina. Jeśli kolor nie zmieniło, łatwo zalać: kupił fałszywy.

Cóż, najważniejsza zasada: aby naprawdę docenić jakość napoju dopiero po degustacji. Naturalne wino nie powinno być pod wpływem alkoholu po pierwszym łyku. Z takiego napoju do zabawy i miłe wspomnienia. Surogaci biednych smaki, nie mają posmak. Nie zapomnij o cenę – dobre wino nie może być tanie.

To wszystko. Życzymy miłego weekendu i tylko napoje o wysokiej jakości!