94 Shares 3955 views

Jak wyciąć cebulę i płacz – Proste wskazówki

Przeżuwają albo zapalić świecę? Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, które z tych mitów na temat jak wyciąć cebulę i nie płacz, jest prawdą, a co – jest fikcją.

Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z tą chorobą. Ci pokroić cebulę chrupiące i nagle oczy zaczynają wodospad płynący łzy. Jakbyś właśnie sprawdzane ostatnią scenę z „Titanica” i szalony wybuchnęła płaczem. Dlaczego cebula uczynić nas do łez? Kiedy zaczniemy ciąć substancje roślinne zawarte w jej różnych komórek i ma inny skład, są połączone. W rezultacie, tak zwany gaz cebuli zawierający siarkę. Kiedy znika, a następnie rozlicza się na oczy, a dokładnie – na błonach śluzowych, co powoduje łzy. Cebula sprawia, że nawet najbardziej wybitnych kucharzy płakać. Więc, być może, to jest zupełnie normalne pytanie: jak pokroić cebulę, a gdy to nie opłakiwać? Istnieje wiele różnych sposobów i wskazówki, począwszy od gumy do żucia lub cukierki do wykorzystania w świece. Może dla zabawy, aby spróbować wszystkich tych technik. Pomożemy Ci rozwiać wszelkie mity i ostatecznie skupić się na najlepszej drodze, aby pomóc posiekać cebulę i nie płacz.

Metoda 1: zamrażarka

Kładziemy cebulę w lodówce przez 15-20 minut, zanim zaczął ciąć, i to jest ważne, używać bardzo ostrego noża. Czy to naprawdę działa? Niestety, nie. Zamrażać cebulę był zbędny, ponieważ mrożone warzywa okazały się nieco trudniejsze do cięcia, i to nie uchroniło nas od płaczu. Pomijając fakt, że nasze palce są bardzo zimne, ta metoda nie jest zbyt pomocne, aby powstrzymać napływ łez. Zaleca się przechowywać cebulę w temperaturze pokojowej, tak aby można było łatwo go zniszczyć. Jednak ta metoda jest dobra tylko do zastosowania, gdy chcesz zamrażać cebulę do długotrwałego przechowywania.

Metoda 2: Guma do żucia

Mamy żuć gumę i oddychać przez usta zamiast normalnie oddycha przez nos. To brzmi głupio, ale zrobiliśmy to! Czy to naprawdę działa? Niestety, nie. Oczywiście, miło było przeżuwa smaczne, ale to nie daje żadnego efektu. Szkoda!

Metoda 3: pić wodę

Wypij szklankę wody na kilka minut przed siekanie cebuli. Suche oczy „przylgnąć” do dowolnej cieczy, która znajduje się w powietrzu. Czy to naprawdę działa? Nie. Uwaga: woda pitna miały żadnej wartości, ale to pomogło nasz organizm normalnie dostosowane do naszego ciepłego kuchni!

Metoda 4: drewniana łyżka

Jeśli drewnianą łyżką, aby utrzymać swoje zęby, to pochłaniają zapach cebuli. To naprawdę działa? Nie dla nas! Niestety, łzy przechowywane płynący strumień. Ale z drugiej strony, to „dar” do naszych kulinarnych łyżki nietypowe odciski naszych zębów.

Metoda 5: czy świeca?

Zapal świecę pobliżu pokładzie cięcia. To naprawdę działa? Nie! Nasza uwaga: to wygląda dobrze i pięknie, ale, niestety, z tego zapalona świeca robi nic dobrego. To właśnie zrobił nam trochę chichot. Świeca dał nam trochę romantycznej atmosferze, ale to nie powstrzymało nasze łzy. Według tych, do których jest on odpowiedni sposób – im większy płomień, tym mniej łez. Ale doszliśmy do wniosku, że ta gra nie jest warta świeczki!

Metoda 6: spróbuj nosić okulary

Stawiamy na zwykłych okularach (najczęściej do pływania pod wodą, które można kupić w sklepie) zamiast okularów specjalnie dla tej sprawy, tak aby reklamować w telewizji. Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy podczas wyglądają całkiem fajnie. Czy to naprawdę działa? Tak! Należy zauważyć, że soczewki zablokowany dostęp gazu cebulę do oczu, które z kolei, i powstrzymać łez. Wreszcie znaleźliśmy pojęcia, że naprawdę działa! Pomimo faktu, że nasz zespół wyglądał jak banda szalonych naukowców, ta metoda jest zdecydowanie się wszyscy, którzy oglądają, płacz, ale śmiech.

Spróbować każdej z tych metod, doszliśmy do tego wniosku: najlepszy sposób – użyć ostrego noża. Jeśli wyciąć cebulę ostrym nożem, można uszkodzić komórki mniej warzyw, w rzeczywistości zawierają one różne związki. Na przykład, związek siarki reaguje z wilgocią w oczy, a tym samym powodować podrażnienie. Drugi najlepszy sposób – do pracy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Otworzyć okno lub włączyć wentylator wyciągowy nad kuchenką. I, oczywiście, zawsze można zachować parę okularów do pływania obok jego pokładzie cięcia.