524 Shares 8214 views

Ryby morszczuk: korzyści i szkód, przepisy kulinarne morszczuka

Ryby morszczuk, korzyści i szkód, które zostaną omówione w tym artykule odnosi się do rodziny drapieżników morskich Merlucciidae cod drużyny. Człowiek daleko od klasyfikacji gatunku mieszkaniec oceanach znana jest jego dostępności. Ze względu na ogromną populację tej ryby morszczuka sprzedanej przemysłu wszędzie i przy stosunkowo niskich cenach. Dlatego, morszczuk jest częstym gościem na stołach wszystkich ludzi, bez względu na to jak daleko od brzegu żyją. Jednak w głębi kontynentu ryba ta zostanie już zamrożone. Ale przy okazji, świeże morszczuk szybko pogarsza się i traci swój zapach. W związku z tym wydajność tuszy po poddano szok termiczny. Więc ryba nie traci swoich korzystnych właściwości. Wiele z nich. Aby je przeczytać i dowiedzieć się, jakie zagrożenia dla zdrowia jest obarczona morszczuka, przeczytaj ten artykuł.

Głównym rywalem mintaja

Większość kupujących mrożonych ryb jest mało prawdopodobne, aby znać różnicę między tymi dwoma typami. I to jest oczywiste. Pollack przed morszczuka tylko w jednym: jego cena jeszcze bardziej przystępne dla kupującego budżetu. Jednak smakosze uważają bohaterem tego artykułu bardziej smaczne i soczyste. Pod względem kulinarnym mintaja morszczuka jest również korzystne. Ta ryba jest cięty i łatwe do czyszczenia, jak gdyby same kości chce wyskoczyć z tuszy. Heck nie rozwikłać na patelni jako rdzawca, nie jest zbyt sucho w piecu, to jest możliwe, aby gasić, gotować … Dlaczego są tam: ryba ta może poświęcić co najmniej całą książkę kucharską. Ochrona mintaja można tylko powiedzieć, że jego wątroba jest znakomity przysmak, bogate w witaminy A. Ale im więcej białka bogate w składniki odżywcze i prześledzić cały morszczuka ryb. Korzyści i szkód z tym jedzeniem zostaną ujawnione poniżej. Do tej pory, na przykład, że morszczuk zamieszkuje słone oceany. Czasami są jednostki długości i pół metra, ale do połowów przemysłowych są preferowane więcej ryb w trzydzieści do czterdziestu centymetrów. Na sprzedaż tam jako tuszy, i wyciąć filety.

Ryby morszczuka: korzyści i szkody

Główną cechą tego życia morskiego jest łatwe przyswajanie przez organizm. Dlatego też, nawet małe dzieci mogą jeść morszczuka. Ryba ta zawiera tylko osiemdziesiąt sześć kalorii. Idealny produkt dieta! Mięso tej ryby „eyeballs” zapchane przydatnych mikroelementów. Ten fosfor, jod, cynk, żelazo, magnez, potas, fluoru i innych. Spośród witamin zawartych w morszczuka A cały zakres B, C, E i PP. będzie zaskoczony, a w produkcie o niskiej końcowego jest wystarczająca ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów tłuszczowych omega-3.

Kto nadaje się do morszczuka jedzenie ryb? Korzyści z produktu i szkody wyrządzone przez swoich pracowników. Przede wszystkim, morszczuk, parzona, powinny być częścią danie dla tych, którzy mają zaburzenia endokrynologiczne. Duża ilość jodu użyteczne dla gruczołu tarczowego. Cukrzycy powinni też często uraczyć Heck, ze względu na jego filetów i ikra obniżyć poziom cukru we krwi. Ryby staną się lekiem na zaburzenia układu nerwowego. Ale kto powinien powstrzymać się od częstego spożywania morszczuka, jak i dla osób z wysoką kwasowość żołądka, jak również tych, którzy cierpią na zaparcia. I nie zapomnij: każda ryba morska może spowodować reakcję alergiczną.

Jak wybrać tuszy, jak gotować?

Heck sprzedawane zamrożone. Ale bez skrupułów realizatorzy przeprowadzić z ryba ta jest podstęp. Oni wielokrotnie doprowadzić go do temperatury pokojowej, a następnie zamrożone ponownie. W rezultacie, zostaje zaabsorbowana wilgoć włókien i morszczuka staje się prawie dwukrotnie ciężkie. Przy wyborze tuszy powinny koncentrować się na rozsądnym stosunku do jej wielkości i wagi. Bo jeśli wielokrotnie zamrożone mięso staje się jak structureless powolną i złego smaku. Jednak ryby powinny nadal obejmować glazury lodu, w przeciwnym razie zostanie ona wydana po obróbce cieplnej raczej suchy, bez smaku i zapachu. Jakie jedzenie i jak gotować? Heck ze względu na przerzedzenie lekkości jest idealna do ciast ryb. Mielone dostaje miękkie. Po ugotowaniu (na parze lub w wodzie) morszczuka podawane z jakimś tłustym sosem.

gulasz rybny

Wytnij gotowane tuszy morszczuka na porcje kawałki. Posypać przyprawą i pozostawić na piętnaście minut. W innej misce, zrobić sos. Wlewanie szklankę mleka i śmietaną, dodać dwa jajka. Sól, doprawić pieprzem. W WEGLARKA patelnia lub rondel wlać olej roślinny. Heck walcowane w mące i smażyć przez dziesięć minut. Następnie skręcić nad rybami i dodać do niej posiekaną cebulę (do smaku). Smażyć jeszcze przez siedem minut. Następnie wlać sos, zmniejszyć ogień, przykryć rondel / patelni. Godzinę później, trzeba będzie pyszny gulasz rybny morszczuka. Służyć jako ozdoba tłuczone ziemniaki.

smażyć ryby

Z powodu nadmiaru wilgoci w rozmrożonego morszczuka może on zachowywać się w patelnię jak petarda: zaczyna skwierczeć, ogień gorący tłuszcz. Aby tego uniknąć, trzeba upewnić się toczyć rybę w „zbroi” – ciasto. Aby to zrobić, wymieszać jajka ze szklanką mleka. Dodaj łyżkę mąki i skrobi, aromatycznych ziół, soli. Wymieszać. Volem łyżka wódki – więc ciasto będzie bardziej przewiewne. Postawić patelnię na ogniu, wlać dość dużą ilość oleju roślinnego. Czyszczone rolka ryba w mące. Następnie przypięty kawałek na widelec, zanurzyć w cieście i miejsce w głębokim tłuszczu. Ryby morszczuk z grilla powinien trochę kłamstwo dół na papierowym ręczniku do nadmiaru tłuszczu stos.