570 Shares 7027 views

Drink "Bajkał": skład, cena. napoje bezalkoholowe

Trzydzieści lat temu, nie było jedzenia w sklepach dużo wybór napojów bezalkoholowych. Teraz odpowiednie służby są zapchane półki z dużą ilością różnych napojów gazowanych, soków, napojów owocowych i tak dalej .. Wszystko to, oczywiście, bardzo dobre, ale być bezpieczne dla ludzkiego ciała jest często wątpliwa. Takie jak słynna marka dobrej jakości, takich jak napoje „Bajkał”, znaleźć się coraz trudniejsze. Jakie są ich zalety?


Trochę historii „Bajkał”

Ten tonik został stworzony przez ekspertów rozlewni miasta Moskwy w 1973 roku. Został założony na naturalnych ziół, takich jak dziurawca, żeń-szenia syberyjskiego, lukrecji. Zwykli konsumenci Drink „Bajkał” zakochał się bardzo szybko, ale jej produkcja przemysłowa okazała się trudna. Powodem, że – jeden ze składników napoju – lukrecja, ułatwia spienianie. Było tak, jakby istniały poważne trudności techniczne podczas napełniania butelek.

Nie w pełni przezwyciężyć i teraz, ale niektóre firmy poszły inną drogę – zaczął produkować napój w plastikowym pojemniku, coś jeszcze bardziej wygodne. Produkt jest całkowicie naturalny, w przeciwieństwie do większości importu oraz, niestety, łatwo psujących się z tego powodu. W związku z tym, istnieje wiele podróbek, które są produkowane w skali przemysłowej. Zrobili żadnych pożytecznych ziół, o uproszczonej technologii. Przy zakupie zwrócić uwagę na skład napoju.

Drink „Bajkał”: właściwości użytkowe

„Pepsi”, „Coca-Cola” – te napoje, które muszą poważnie ograniczyć spożycie. I lepiej nie pić, ponieważ korzyści nie prowadzą, ale również szkodliwe w dużych ilościach. Lepiej jest używać naturalnych „Bajkał”, zupełnie pozbawiona jakichkolwiek barwników, i smakuje prawie tak samo jak „Coca-Cola”, a koszt jest mniejszy. Nasz rodzimy napój w swoim składzie jest wyjątkowy, zagraniczni producenci nie byli w stanie go odtworzyć. Zioła zawarte w niej, mają szereg znanych korzystnych właściwości.

Oto kilka przykładów. Z przeziębieniem skuteczny sposób jest bez koralowy stosowane do normalizacji ciśnienia tętniczego korzenia lukrecji, proces zapalny usuwa Salvia officinalis. Żelazo, wapń i fosfor bogatych arcydzięgla, poprawia trawienie Altaiskaya grecku. I to wszystko – drink „Bajkał”. Dzięki ekstraktów ziołowych zawiera, ale również doskonale tonizuje i odświeża, daje zastrzyk energii.

Skład „Bajkał” napoju

A teraz nadszedł czas na zapoznanie czytelnika z najbardziej szczegółowy skład naszego ulubionego napoju. Mianowicie, że część receptury 1973. Więc pić „Baikal” kompozycja według receptury z 1973 roku przedstawia się następująco:

 • traktowano wodą do picia;
 • Cukier biały kryształów;
 • Kwas ortofosforowy (regulator pH), benzoesan sodu (środek konserwujący), naturalne aromaty;

 • przyprawa ziołowa, który zawiera ekstrakty z szałwii, z piołunu, korzenia arcydzięgla, goryczki, kolendry;
 • naturalne substancje aromatyczne: Olej z chmielu, eukaliptusowy, olejek laurowy, naturalny aromat jabłek, kwiatów bzu i ekstraktu z korzenia lukrecji, destylat drożdże winne.

Przechowywać Drink „Bajkał”, którego skład jest obecnie znany wam, trzeba w temperaturze do 20 stopni, trwałość – sześć miesięcy.

Co to jest „Bajkał” teraz można kupić w sklepach

Jak widzimy, tylko napój ze składników wymienionych powyżej mogą być uznane za prawdziwe. W sklepach można czasami natknąć się takiej „Bajkał”. Cena litra butelka lutego 2015 wynosi 85 rubli. Niektórzy producenci doceniają jej reputacji w wyniku produkować napój zawierający wyciągi z tych roślin leczniczych i ziół. Część „producenci” sam napełnić butelki cały bukiet różne substancje słodzące, takie jak E-954, E-952, E-951, E-950, a także środki konserwujące i sztuczne środki smakowo-zapachowe.

Czasami można znaleźć część wzmacniacz smaku, mówi się o naturalnym smaku, co jest bardzo wątpliwe. Tak więc, kupując „Bajkał”, uważnie przeczytać etykietę. Należy także pamiętać, że jakość napoju będzie bardzo duża liczba małych pęcherzyków piany.

Klasyfikacja napojów bezalkoholowych

Z wielu różnych napojów na półkach, nagle okaże się, że bardzo słabo orientuje się w nich. Po pierwsze, niektóre z nich są uważane za miękki? spirytusowych, że zawiera alkohol etylowy wynosi nie więcej niż 0,5% w przypadku surowego alkoholu – nie więcej niż 1,2%. Napoje bezalkoholowe klasyfikacja z następujących grup:

 • sok;
 • środków aromatyzujących;
 • Surowiec roślinny ostre aromatyczny;
 • ziarno surowców;
 • Kwas i fermentowanych napojów;
 • specjalnego przeznaczenia.

Z kolei soków są podzielone na napoje, owoce, soki, nektary typu. Do ich produkcji z wykorzystaniem pół owoce jagodowe: syropy, ekstrakty, koncentraty, bezalkoholowych, soków naturalnych. Napoje są podzielone na niegazowaną i gazowaną. Te ostatnie z kolei są podzielone na lekko srednegazirovannye i silnogazirovannye. Drinki wyspecjalizowane są tzw energia.

Jakie napoje są uważane za tonik

Pomimo faktu, że najbardziej znany tonik napoje – kawa, herbata, z tej listy nie koniec. Istnieją inne, takie jak gorąca czekolada i kakao. A jeśli prowadzą rozmowy na zimne napoje orzeźwiające, mają kilka grup. Większość z nich są produkowane w wyspecjalizowanych fabrykach i sprzedawane w butelkach, puszkach, oraz specjalnych pakietów. Mówimy o „Krasnale”, „Coca-Cola” i, oczywiście, „Bajkał”, jak również różne napoje energetyczne, toniki. Można również wybrać napojów, które są przygotowywane w kuchni restauracji, w barach iw domu.

Są wykonane głównie z dużej ilości owoców cytrusowych z dodatkiem innych owoców. Bardzo często mieszać kilka soków, które, oprócz tonik i daje orzeźwiający efekt.