380 Shares 5023 views

Przyprawa do ryb, kebaby, kurczak

Czy kiedykolwiek gotować jedzenie bez przypraw? Zgadzam się, danie jest całkiem jadalne, ale nadal coś wyraźnie nie wystarcza. Ale nie na tyle, oczywiście, przyprawy. To o niej dzisiaj i będą omawiane. Można korzystać z gotowych produktów, można gotować dla siebie. Ale w drugim przypadku (dotyczy to absolutnie wszystkie standardowe przyprawy sprzedawane w naszym sklepie), mamy okazję do eksperymentowania, dodając lub usuwając składniki własnej woli. Po tym wszystkim, którzy nie lubią tymianek, ktoś nie lubi smak kminku, kardamonu.


Przyprawa do ryb

Odbiór żadnej konkretnej kompozycji przypraw niemożliwych do gotowania ryb. Po wszystkich odmian samych bardzo dużo, a przygotowania wariantów nawet więcej ryb. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, na przykład, że ryby jest gotowane (lub gulasz) daje jej smak jest silniejsza niż smażone. Dlatego przy wyborze przyprawa do ryb, należy rozważyć tę właściwość. Poniżej podano przykłady przyprawowy według postaci preparatów.

Pikantna przyprawa do ryb. Mieszaninę biały pieprz, liść laurowy, imbir, aromatycznej pieprz, cebula suszona, kolendry, gorczycy, kopru włoskiego i tymianek smalyvaem w młynku do kawy. Jest to szczególnie istotne dla ryb przyprawa, która jest zaplanowana do marynować lub marynowane.

Przyprawa do ryb z grilla (można użyć mieszany notowanych lub wybrać dowolny jeden przyprawy): czarny pieprz, koper, liść laurowy, tymianek, migdały, kopru, kolendry, czosnku, curry. Jeśli gotowanie na grill, być odpowiedni: biały pieprz, papryka słodka, estragon, koper, rozmaryn, szafran, kurkuma, tymianek.

Przyprawa do grilla

Do wytwarzania przyprawy przygotować warzywa wysuszono (czosnek, zielone cebuli (także suszone), pietruszka, koper), trzy rodzaje papryki (Bell, czarny, chili), gorczyca, tymianek, ziele angielskie, tymianek, orzech gałki muszkatołowej, kolendry, gorczycy ( proszek). Sposób wytwarzania jest prosty, gdyż poprzedni receptury: Składniki statku (z wyjątkiem gorczycy) w młynku. Teraz dodać proszek musztardy niego (ilość gorczycy czterokrotna ilość mieszaniny, co skutkuje w młynku do kawy po smalyvaniya).

Przyprawa do kurczaka

Bardzo dobrze sprawdzone następujące przyprawy. Składa się z: papryka, liście kozieradki, kolor gałki muszkatołowej (można zastąpić orzechy włoskie gałka muszkatołowa, ale należy pamiętać, że w tym przypadku, smak będzie bardziej ostry i intensywny, więc nie przesadzaj), mango, ziemi kurkuma, mielony kminek, kolendra, kardamon, cynamon imbir (korzenia), czosnek, papryka (chili, i czarny), i cebula. Wszystkie składniki w przybliżeniu w równych proporcjach w postaci suchej wysłać młynek. Przyprawa do kurczaka jest gotowy. Nadaje się do wszystkich dań z kurczaka. Może być dodawany do pasztecików w duszonego kurczaka, kurczaka grill, itp

Innym przyprawa do kurczaka, prostsze i zawiera mniej składników, też jest w stanie ożywić potrawie nowy smak i nadać szczególny charakter. W naszej rodzinie, to jest chyba „obowiązek” – przygotowuje się szybko, a składniki są dostępne na wyciągnięcie ręki. Do wytwarzania potrzebnych przyprawy: czosnek (wysuszone), kolendry, kurkumy, curry, chmielu suneli, gałka muszkatołowa i imbir. Wszystkie powyższe wysłać w młynku do kawy. Przyprawa jest gotowy.

Należy wziąć pod uwagę: gałka muszkatołowa ma bardzo intensywny smak, więc dodać go w dużych ilościach nie muszą lub mogą zabić (lub nawet zagłuszyć) wszystkie inne składniki.

Nie zapominaj, że zioła mają właściwość pogorszeniu, utlenione przez reakcję z tlenem. Są złożone reakcje chemiczne, więc obszar ten nie pójdzie. Wystarczy powiedzieć, że przechowywać wszystkie przyprawy potrzebne w bardzo szczelnie zamkniętym pojemniku (najlepiej szklanej) wynosi nie więcej niż rok. Słoiki z gotowanych przypraw lepiej znak (np marker), kompozycji ziół.