603 Shares 2706 views

ZAZ „Szansa” – dane techniczne i projektowe

Pięciodrzwiowy sedan krajowa produkcja ZAZ „Szansa” jest dostępny na rynku od 2009 roku. W rzeczywistości, model ten jest kopią „Chevrolet Lanos”. Jedyną różnicą między nimi jest w tytule i ceny. Pierwsze egzemplarze „Szansa” został przedstawiony opinii publicznej w późnych latach 90-tych, ale to właśnie one były nazywane «Daewoo Lanos» (Korea produkcji). W swojej rodzinnej Korei, „Lanos” przestał być wykonana już w 2002 roku, wtedy idea produkcji zajęte ukraińskich samochodów. W tej chwili Zaporożu fabryce samochodów nadal produkuje te samochody (tylko pod inną nazwą) i nie sądzę, aby usunąć je z produkcji. Powodem tego jest duża popularność sedan, ale to, jak skuteczne lewo ZAZ „przypadek”? Liczba właściciele pomogą nam odpowiedzieć na to pytanie.


projekt

Projekt samochodu budżet ZAZ „Szansa” opracowany włoskich projektantów. Może dlatego pojawienie sedan nadal wygląda świeżo i atrakcyjnie. Jednak oznaki budżetu są wyraźnie widoczne, a maszyna nie może się pochwalić jego wyrazistych formach. Stało się to z powodu szczególnych wymagań koreańskiego producenta do Włochów – oni nie planują iść do eksperymentowania i na pewno nie chcą szokować publiczność.

wnętrze

W wewnętrznej części również przeglądu linię budżetową. Główne cechy kabiny oparte były na wysokim poziomie montażu i aranżacji dobrze przemyślana wszystkich kontroli. Jednak Vysokoergonomichny salon nie może być nazwany, ponieważ wewnątrz struktury jest znacznie w tyle czasu i przypomniał 90s konstrukcyjne samochodów. Poziom komfortu jest średnia, w kabinie nie ma hałasu, ale to, co jest najbardziej interesujące – kierowcy, którzy mają w swoim garażu 2-3-letniego zespołu ZAZ Zaporożu, stawiając samochód znacznie więcej roszczeń pod względem komfortu, a nie 10-letniej „Lanos” Koreański zespół (chociaż jest to dwa takie same maszyny). Tylko Kierownica 3-ramienna nie jest zadowalająca właściciele sedan ZAZ „Szansa”.

parametry techniczne

Samochód jest zakończona z trzech silników benzynowych. Wśród nich najmłodszych urządzenie ma objętość 1299 centymetrów sześciennych i moc 70 KM. Jest to podstawowy silnik dla ZAZ „Szansa” hatchbacka. Charakterystyka techniczna środku urządzenia pozwalają rozwinąć moc 101 koni mechanicznych przy objętości roboczej 1399 centymetrów sześciennych. Najbardziej luksusowy samochód ma objętość 1498 centymetrów sześciennych i mocy 86 koni mechanicznych. Tutaj takie ZAZ „Szansa” specyfikacje silnika.

Wszystkie elektrownie są zakończone z manualną skrzynią biegów (z wyjątkiem drugiego silnika – jest on wyposażony w „automatyczny”). ZAZ „Szansa”, którego cechy techniczne są gdzieś w latach 90., ma bardzo słabą wydajność. „Sto” samochód zyskuje tylko 14-17 sekund.

Cena nowego ZAZ „Szansa”

Charakterystyka techniczna już uznać, teraz w cenie. Biorąc pod uwagę, że w bazie samochód jest wart 190 tysięcy rubli, ZAZ może wybaczyć wiele, zwłaszcza, że cena jest już wliczone klimatyzacja, poduszka powietrzna, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, a nawet układu wspomagania kierownicy. Cena konfiguracji top-end sięga 260 tysięcy rubli.