531 Shares 7760 views

Jak wystawiać znaczniki czasowe na VAZ-2109 i jak często, aby zmienić pas?

Aby dowiedzieć się, jak wystawiać znaczniki czasowe na VAZ-2109, trzeba wiedzieć, aby wszystkich użytkowników pojazdu. Niestety, pomimo wysokiej jakości taśm, break one dość często. I wcale nie dziewiątek pęknięcie występuje bezboleśnie, na niektórych silnikach zawory zgięte. Dokładnie przejrzeć cały proces wymiany pasa, w przypadku awarii przeprowadzać naprawy samemu. Niestety, pasek rozrządu nie pyta o pozwolenie was zapewnić, że łzy. Tylko terminowe wymiana jakości na taśmie, jak również montaż wszystkich etykiet może pomóc uniknąć nieplanowanych napraw.


Gdy jest to konieczne, aby zmienić pasek rozrządu?

Jeśli zwracamy się do instrukcji, nie jest określony okres 60 tys. Km. Ale to tylko w przypadku, gdy nowy „nine”. WHA jest model od dawna z produkcji, więc będzie ci się, jeśli zmniejszyć częstotliwość wymiany nawet do 40-45 tysięcy kilometrów. Fakt, że wszystkie mechanizmy ruchowe stopniowo zużywają się, stają się niezdatne do użytku, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie systemów.

Pas rozrządu – jest to element, który jest odpowiedzialny za zapewnienie, że wał łukowaty i dystrybucyjne pracować jak najwięcej jednocześnie. Jednocześnie koniecznie spędzony rolkę wymiany paska. Należy również sprawdzić pompę. Jej życie jest na sile 90 tys. Kilometrów. Należy zatem zmienić z każdego drugiego pasa i jak wystawiać znaczniki czasowe na VAZ-2109 w naprawie, zostaną omówione poniżej. W ten sposób podać planowaną konserwację wszystkich urządzeń, które są w budowie napędu. Nieplanowane wymianę pasa jest możliwe tylko w przypadku uszkodzenia lub zatkania pompy, wałka.

Preparat do wymiany pasa

Zanim wydasz zastępstwo, trzeba wykonać pewne działania. To wymaga częściowego demontażu. Po pierwsze, należy usunąć pasek alternatora. Zrób to prosta, wystarczy odkręcić górną nakrętkę na wsporniku. Następnie generator porusza się w kierunku silnika spalinowego, naprężenie taśmy jest zmniejszona, to może być z łatwością usunięte. Przed umieszczeniem znaczników czasowych na VAZ-2109, trzeba usunąć pokrywę ochronną z tworzywa sztucznego. Jest on dołączony do bloku za pomocą trzech śrub.

Teraz poluzować śruby koła i podnieś prawą stronę gniazda. Nie zapominaj, że pod lewym tylnym kole należy umieścić dwa przystanki. Można nawet wycisnąć z lojalności do hamulca ręcznego. Jeżeli istnieje zabezpieczenie, to również musi zostać zdemontowane, tak, że nie przeszkadzają. Końcowa dotykowego – skręcenia mocowania śruby koła pasowego. W pojazdach gaźnikowe łatwo trzymać go przed obracaniem. Na wtrysku mają silne resztę śrubokręt na zęby koła zamachowego do regulacji pasek rozrządu znaki są wyrównane.

Usuwanie paska, instalacja nowa

Teraz, gdy koło pasowe alternatora jest usuwany, a dostęp do paska rozrządu został otwarty i można zacząć go zdemontować. Złożone w ramach tego działania nie jest niczym, kluczem 17 odkręcić nakrętkę mocującą koło. Gdy osłabia, naprężenie taśmy jest zmniejszona. Może on być łatwo usunięty – pierwszy z wałkiem rozrządu, przy czym koło pasowe wału korbowego. To było wtedy, i zaczyna się zabawa – zestaw rozrządu tagów Vaz. Jednakże, jeśli nie włączyć drzewa, wystarczy zainstalować nowy pasek. Ale nadal trzeba skonsultować wszystko.

Spójrz na kole pasowym wałka rozrządu. Posiada wgłębienie w pobliżu zewnętrznej średnicy. Znak ten, które powinny być dostosowane do taśmy, która jest przymocowana do bloku silnika z przedziału. Korby krzywki do ruchu wskazówek zegara, aż do momentu wycięcia wyrównać. Spójrzmy teraz na kole pasowym wału korbowego, jest możliwe, że będzie wystarczająca, aby połączyć to tylko oznacza tutaj, ponieważ jest to „dziewięć”. VAZ przewidziane do ustawiania wywiercony rowek, który jest w jednej linii z oznaczeniem na bloku. Ale lepiej jest, gdy wał korbowy jest zainstalowany na znaki na kole zamachowym – patrz konieczne przez małe okno znajduje się w obudowie sprzęgła. Wyrównywanie długi ślad na kole zamachowym z gniazda w płycie, można zapewnić maksymalną wał synchronizacji.

odkrycia

Wystarczająco mała dygresja, aby dowiedzieć się, jak wystawiać znaczników czasowych na VAZ-2109. To nie jest wielka sprawa, jeśli istnieje co najmniej parę kluczy, podnośnik i dobry wzrok. Jednak znacznie wygodniejsze byłoby, jeśli masz pod ręką i latarka będzie kluczem do rolki napinającej. Ale jeśli nie ostatni, można skorzystać z dwóch śrub i śrubokręta. Cały zespół jest instalowania nowej taśmy, odcinek pasa jest uwolnić najdłuższa w płaszczyźnie maksymalnego obrotu nie była więcej niż o 90 ° wokół jej osi.