327 Shares 6997 views

KrAZ-6510: krótki opis pojazdu

Kremenczug fabryka samochodów został zbudowany ponad 80 lat temu i początkowo zaangażowany w produkcji samolotów. Jednakże, w czasie II wojny światowej, wiele budynków fabrycznych zostały całkowicie zniszczone i poddawane odzyskowi długoterminową. Po wojnie, kraj jest bardzo źle w potrzebie wyposażenia budynku, a zarząd zdecydował się na restrukturyzację zakładu w branży motoryzacyjnej.


Od 1959 roku rozpoczął masową produkcję samochodów ciężarowych. Ten artykuł będzie mówić o jednym z potomstwem rośliny – KRAZ-6510. Zbadamy jego właściwości i zastosowań.

powołanie

Pojazd ten służy do wykonywania dość czasochłonne związanego z układania i naprawy jezdni, jak on jest zaangażowany na budowach, w procesie transportu różnego rodzaju towarów, śmieci i innych materiałów sypkich. Bardzo często jest ona aktywnie wykorzystywane w kamieniołomach. Dobry krzyż wykonany KrAZ-6510 jest niezbędnym nawet w odległych miejscach. Ponadto, samochód może również być stosowany w każdych warunkach klimatycznych. Ona nie boi się bez deszczu, bez północnego klimatu, bo to nie ma problemu wytrzymują temperaturę do -45 stopni do +50 stopni ciepła.

modyfikacje

KrAZ-6510 zaczął być wydany już w 1991 roku, jego produkcja nie ustaje do dziś. Obecnie producent oferuje klientowi dwa modele, z których jeden jest standardem, a drugi odnosi się do „Miner” typu. Należy zauważyć, że każda z opcji maszyny ma wysoki stopień przepuszczalności. Ciężarówka boi się ani drogi lub dróg mających luzem powłokę brukowiec.

Charakterystyka silnika

Charakterystyka KRAZ-6510 jest pełnoprawnym, jeśli weźmiemy pod uwagę to szczegółowo silnika. Natychmiast, możemy zauważyć, że parametry zabezpieczenia maszyny są imponujące. Samochód pochodzi bardzo niezawodne i mało wymagające gaźnika konserwacja osiem kształcie litery V YaMZ-238M2, który z kolei jest wytwarzany na Yaroslavskoye fabryki silników.

Na życzenie, maszyna może być wyposażona w grzałkę bloku silnika, który pozwala na uruchomienie silnika nawet w bardzo niskich temperaturach, bez żadnych problemów. Ponadto, dodatkowe paliwo system ogrzewania. Silnik nie jest wyposażony w turbodoładowany, z doładowaniem, a zatem nie mają żadnego wybitne osiągi dynamiczne. Jednak wszystkie KrAZ-6510 jest w stanie przyspieszyć do prędkości 80 km / h, co jest bardzo dobrym wynikiem dla maszyn ciężkich.

Skrzynia biegów i hamulca

Pojazd wyposażony w pięć skrzynią biegów, która działa w połączeniu z skrzynia przenosząca dwustopniowy typu mechanicznego. Pojazd wykorzystuje dwie płyty suchego sprzęgła. KrAZ-6510, zdjęcie z których są podane w artykule posiada dwuobwodowy układ hamulcowy pneumatyczny. Głównym bęben hamulcowy wykonane i wyposażone w wewnętrzne butów. Ponadto, samochód wyposażony w systemy hamulec postojowy i uruchamianego pneumatycznie typu przepustnicy. Ponadto, samochód posiada ABS. Przednie i tylne zawieszenie są zależne. Są one montowane na pół-eliptycznym konfiguracji resory piórowe.

specyfikacja produktu

KrAZ-6510 (parametry techniczne samochodu są dość zrównoważone przez wielu kryteriów) jest bardzo popularny ciężarówka.

Wynika to głównie ze względu na jego właściwości:

 • Konfiguracja osi – 6×4.
 • Pełna masa pojazdu – 24900 kg.
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie przedniej osi – 5500 kg.
 • Dopuszczalny ciężar na tylnej osi – 19400 kg.
 • Stawka cła – 13500 kg.
 • Platforma ma pojemność 8 metrów sześciennych. m.
 • Masa załadowanej ciężarówki – 11300 kg.
 • prędkość ruchu samochodu – 801 kilometrów na godzinę.
 • Moc silnika – 240 KM.
 • Skrzynia biegów – manualna.
 • Gear – pięć.
 • Stosunek przekładni osi napędowych – 8,21.
 • Wymiary opon – 12.00R20 (320R-508).
 • Zużycie paliwa – 33 litrów na każde 100 przejechanych kilometrów ścieżki.
 • promień skrętu maszyny – 12 metrów.
 • Charakterystyka ekologiczna – Euro-0.
 • Pojemność zbiornika paliwa – 165 litrów.
 • Maszyna jest w stanie wspiąć się na 30 stopni.

kabina kierowcy

Kwestia przed sobą wózek jest wyposażony w bardzo przestronnej kabinie, która ma jednak istotne wady. Po pierwsze, poziom komfortu pozostawia wiele do życzenia. Ilu kierowców powiedzieć samochód latem jest bardzo gorąco, a zimą – zimno. W tym przypadku, zimno nie zaoszczędzić nawet grzejniki dostępne są w samochodzie. Bardzo niezadowalające powiedzieć o stopniu hałasu i wibracji.

Nawet doświadczeni kierowcy przez długi czas przyzwyczaić się do wielkości maszyny. W tym przypadku przeszkody umieszczone bezpośrednio przed jej kaptur, mężczyzna siedzący za kierownicą, po prostu nie widzę. Kierownica samochodu wyposażonego w potężne hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego, aby ułatwić zarządzanie dużą wielkości ciężarówki.