260 Shares 9772 views

SUV Chevrolet Niva ( "Chevrolet Niva"): opinie, słabe strony, dane techniczne

„Chevrolet Niva” – pięć-drzwiowy SUV, wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. Uwolnienie modelu ustanowionego w 2002 roku. Warto się bliżej samochodu „Chevrolet Niva”. Opinie o słabości SUV – w dalszej części tego artykułu.


Krótka historia modelu

W 1977 roku ubiegłego wieku na bazie fabryki samochodów Wołga rozpoczął produkcję samochodów VAZ-2121. Proste, nic znakomity design, ale dobre osiągi i dane techniczne doprowadziły do tego, że „Niva” czytamy dalej w obecnym czasie.

W 1998 roku „AvtoVAZ” został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Moskwie, nowa koncepcja, która miała zastąpić zwykłe „pole”.

Model otrzymał indeks 2123, ale fundamentalne różnice prawie nie było – różnią się tylko modelu ciała pięciodrzwiowej.

W 2001 roku rozpoczęła się wprowadzenie nowej „Niwa”, jednak problemy finansowe AvtoVAZ został nie pozwoliły na ustalenie produkcji masowej. Maszyny tworzone w małych partiach. Zarząd podjął decyzję o sprzedaży marki. Jako kupujący General Motors. Pracownicy grupy świetną robotę i wykonane ponad 1700 zmian w projekcie „Niva Chevrolet.” Model ten stał się w pełni niezależna.

dalszy rozwój

W 2006 roku Amerykanie całkowicie kupił wszystkie prawa do tego modelu. W 2009 roku został wykonany restyling skali, w której organizm ma nowy design. Również zmienione wnętrze, została znacznie ulepszona izolacja. W 2012 roku ogłosiliśmy rozwój nowego modelu, a teraz w 2015 roku powstała. Ale wszystko po kolei.

wygląd

Model pierwszej generacji różnił się bardzo atrakcyjne, ale jednocześnie nie jest oryginalny design.

Ale na tle innych samochodów krajowych, napęd na cztery koła SUV patrząc świeże i nowe.

W 2009 roku wraz z restyling samochodu otrzymał nowe ciało włoskich projektantów Bertone. Dzięki wysiłkom specjalistów pracujących na wygląd „Chevrolet Niva” modelu samochodu zaczął wyglądać jeszcze lepiej.

Znacząco zmienił osłonę chłodnicy – projektanci zdecydowali się zwiększyć godła. Także nowy został wykonany przez przedni zderzak. Oryginalny wygląd i dał optykę – światła przeciwmgielne ma okrągły kształt, na przednich błotnikach, zainstalowano nowe kierunkowskazy. Z boku ciała ozdobione płytkami z tworzywa sztucznego, a malowane lustra. Droższe urządzenia wyposażone w koła 16 cali.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w tył – to jest zderzak. „Chevrolet Niva” ma specjalną platformę, który został zaprojektowany w celu ułatwienia załadunku. Jest również wyposażony w specjalny zderzak kratki, funkcji i zadań, które nie są tylko dekoracyjny. Dzięki tej innowacji może poprawić cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu. Ogólnie konstrukcja jest przestrzegana nawet wśród tych, którzy kochają uważnie spojrzeć na szczegóły.

salon

Projektanci zrobili świetną robotę i nad wnętrzem. Ale stało się to bez powodu, a na wniosek właścicieli pierwszej generacji samochodów. kilka nowych oddziałów dodał – na przykład w restyled car „Chevrolet Niva” salon stał się bardziej ergonomiczne.

Ponadto, wielu posiadaczy docenione i schowek, który nie jest już zaniki. Ponadto dokonano zmian i lusterko wsteczne, które nie jest już grzechotka. Wewnątrz kabiny jest oświetlony przez dwóch lamp.

kierownica – trzy-ramienny, a deska rozdzielcza wydaje się bogatszy. To również zasadniczo zakończone. Poza tym Amerykanie zadbali o bezpieczeństwo – urządzenie jest wyposażone w poduszki i pasy prednatyazhitelnymi. Dodano możliwość zwiększenia objętości bagażnika poprzez złożenie tylnych siedzeń. Winda załadowcza ma zatrzaskowy funkcję w jednej z trzech pozycji.

kluczyk zapłonu z pilotem ma teraz wszystkich właścicieli tych samochodów. Co można powiedzieć w ogóle o samochodzie „Chevrolet Niva”? Wnętrze bardziej ergonomiczny jakościowo materiały są niezawodne i trwałe, a zespół – na wysokim poziomie.

parametry techniczne

Pomimo faktu, że wygląd SUV uległa znacznej zmianie, poprawa parametrów technicznych pojazdu nie można mówić o roku 2009. Wszystko jest jeszcze dość skromna.

Pod maską znajduje się 1,7 litrowa jednostka benzynowa 80 konie.

Ale nie jest to samochód sportowy, a zdobywca błota i bagna. Maksymalna możliwa według danych certyfikatu 140 km / h. Jednak dla spokojnej jazdy, który jest więcej niż wystarczająco.

SUV ma stały napęd na cztery koła, 5-biegową manualną skrzynię biegów. skrzynka rozdzielcza jest niemal identyczna do tej stosowanej na VAZ-2121. Zużycie paliwa wynosi 14,1 l miejskie i tor – 8,8 litra.

Konfiguracja i cena

Istnieje kilka podstawowe wyposażenie samochodu „Chevrolet Niva”. Cena, Funkcje – różne. Tak więc, w wersji LC jest dostępny z klimatyzacją. Opcje LE są przygotowane do poruszania się na drodze i jest wyposażony w klimatyzację.

Luksusowe wyposażenie – GLS i GLC.

Dostępna jest również wersja LE + – Czy Comfort Suites oparte. Jeśli chodzi o koszty, w wersji podstawowej można kupić u autoryzowanych dealerów w cenie 399 000 rubli, to jest dość łatwo dostępne.

Recenzje: plusy i minusy

Z zalet oczywiste – wiele z nich w samochodzie „Chevrolet Niva”. Liczba słabości również podkreślić wystarczająco często. Wśród wad samodzielnie wzornictwa nadal wnętrz. Właściciele spodziewaliśmy się trochę więcej za swoje pieniądze. Wielu nie są zadowoleni z grubych guziki, tanich materiałów poszycia. Dążenie do zmniejszenia kosztów produkcji – jest to zły ruch, powiedział, że społeczność samochodowych.

Ale wnętrze – to nie wszystko. W trakcie pracy są także braki w samochodzie „Chevrolet Niva”. Recenzje słabe foteliki często ujawniają: kupujący powiedzieć niedoskonałość podwozia i elektronicznych problemów sprzętowych. Jest to widoczne w oknach. Według podwozia klientów krytykować łożysk kulkowych i uszczelnienia. Elementy te są wykonane z materiałów normom, które ulegają szybkiemu zużyciu. Rozrusznik i generator pracuje poprawnie, tylko 80 000 km, a następnie mogą zawieść i uszkodzić bezpieczniki.

Ciało też nie jest bez wad: samochód podlega korozji. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy analizie samochodu Chevrolet Niva „” – recenzja. Niedociągnięcia na korozję – progi (czasami klienci przynoszą dowody nawet zdjęcie). Jeśli powierzchnia jest rozdrobnione farby, samochód w tych obszarach są szczególnie narażone.

Właściciele obliczu problemów w pracy CPT: to jest prawie taka sama jak VAZ 2103. Pracując z nią często słyszał innych dźwięków, jakby chciał rozproszyć „pola” do 120 km, z tworzyw sztucznych w kabinie może zacząć drgać.

Ale podczas gdy wielu z samochodu jak koszt i przepuszczalności. Ona docenione miłośników sportów ekstremalnych, mieszkańcy wsi, gdzie drogi – surowym rutyny. I są gotowi pogodzić się z tych wad, ponieważ samochód ten jakość w tej cenie trudno znaleźć. Ponadto, nie ma samochodu bez wad.

Ludzie często i chętnie wybrać SUV Chevrolet Niva „”. Cena, wyposażony jej bardzo do zaakceptowania. Żaden inny producent nie jest gotowy 400 000 Oferta napęd na wszystkie koła, niski zakres skrzyni biegów, skrzynki rozdzielczej i blokady mechanizmu różnicowego.

Nowy „Chevrolet Niva”

zdjęcia z zewnątrz można powiedzieć, że projekt jest dość dobry. Ciało dość brutalny, reprezentuje agresji i mocy. Dla miasta, maszyna nie nadaje – tutaj będzie wyglądać śmiesznie. Jest nowy silnik w samochodzie „Chevrolet Niva” – 16 zaworów, moc napędową. – 120 litrów. a.

Co się zmieniło?

Przednia część jest wyposażona w ogromną krata, która zajmuje połowę zderzaka.

Dolna część jej ścisłej kołowrotu. Optyka są również objęte metalowej kraty. Zauważalny luz imponującej wielkości i duże nadkola. Parapety i łuki zdobione nakładkami z tworzywa sztucznego. Co do tyłu, jest również imponująca. Na dachu ma potężny bagażnik i dodatkowe światła.

Wnętrze nie przyznają się do powagi zewnątrz. Właściciele będą całkowicie nowa konstrukcja. Deska rozdzielcza wygląda bardzo nowoczesny. Koło wystarczająco duży, z trzema ramionami. Wewnątrz, wygodne krzesła i wyrafinowany izolacja akustyczna.

Jak zapewniają producenci, jednostka napędowa – proste i świeże, ale przy maksymalnej niezawodności tego samego czasu.

W nowym samochodzie „Niva Shervole” 16 zaworowy, 1,8 litrowy wolnossący silnik benzynowy produkcja Peugeot. Jego ilość wynosi 120 litrów. a. Urządzenie posiada cztery cylindra układu wtryskowego wbudowany układ wielopunktowy.

Sparowany z włączonym silnikiem 5-biegowa manualna. W trakcie swojego rozwoju koncentrowały się na niezawodności, ale będzie dostępna i automatyczna jako opcja. Podstawowa wersja kosztuje 500 000 rubli. To jest całkiem odpowiednia cena za samochód tego poziomu.