151 Shares 8525 views

Aleksander Ostrowski „zyskiem Post”: streszczeniem fabuły, bohaterowie

Jeden z najwybitniejszych rosyjskiego dramaturga Aleksandra Ostrowskiego jest. „Zyskiem” (podsumowanie produktu jest przedmiotem niniejszego przeglądu) – kawałek, który zajmuje poczesne miejsce w jego twórczości. Została ona opublikowana w 1856 roku, ale przed występami w teatrze powstał dopiero po siedmiu latach. Istnieje kilka znanych produkcjach etapie prac. Jednym z najbardziej popularnych – praca Zakharova z A. Mironow, jednej z głównych ról.


Termin i miejsce

Moskwa stara wpływ niektórych z jego słynnych dzieł wybrany dramaturg Ostrovsky. „Zyskiem” (zawartość krótkie gra powinna rozpocząć z opisem głównych bohaterów rano, ponieważ na tym etapie czytelnik zapoznał się z nimi i dowiedzieć się o ich charakter i status społeczny) – dzieła, które nie jest wyjątkiem.

Należy również zwrócić uwagę na wydarzenia – wczesnych latach panowania cesarza Aleksandra II. To był czas, kiedy społeczeństwo nie gotuje większych zmian w sferach gospodarczych, politycznych i kulturowych. Fakt ten należy zawsze pamiętać przy analizie tej pracy, ponieważ autor ma odzwierciedlenie ducha zmian w narracji.

wejście

Prawdziwy mistrz opisów i zdjęć z życia codziennego i życia klasy średniej jest Ostrovsky. „Zyskiem” (podsumowanie tej nowej pracy pisarza powinna zostać podzielona na kilka części dla wygody semantycznej zrozumienia kompozycji) – play, w którym odzwierciedla podstawowe zasady twórczego dramaturga.

Na początku czytelnika zapoznał się z bohaterami tej historii: Vyshnevskim, chorowity stary, a jego atrakcyjna młoda żona, drażnić Pavlovnoy, czyli nieco zalotny. Z ich rozmowy staje się jasne, że stosunki małżonków pozostawia wiele do życzenia: Anna Pawłowna zimny i obojętny w stosunku do męża, który jest bardzo niezadowolony. On zapewnia ją o swojej miłości i oddania, ale jego żona nadal nie zwracał uwagi na niego.

Działka intryg

Dowcipne krytycyzm społeczny z subtelnym humorem umiejętnie łączyć w swoich sztukach Ostrowskiego. „Zyskiem post”, którego podsumowanie powinno być uzupełnione informacją o tym, że impulsem dla rozwoju fabuły – pracy, która jest uważana za jedną z najlepszych w twórczości autora. Początek działania mogą być uznane za drażnić Pavlovnoy otrzymać list miłosny od starszego mężczyzny, który jednak był już żonaty. Podejrzanie kobieta postanawia ukarać nieszczęsnego konkurenta.

Pojawienie się innych znaków

odtwórz Ostrovsky jest dynamiczny rozwój fabuły, z naciskiem na ośmieszanie wad społecznych klasy średniej. W niniejszej pracy czytelnik zapoznał się z typowych przedstawicieli administracji miasta, reprezentowana podwładnych Vyshnevskogo i Yusov Belogubov.

Pierwszym z nich jest stary na przestrzeni lat, więc ma doświadczenie w prowadzeniu postępowania, choć jego lekcje nie są oczywiście czymś niezwykłym. Jednak ma on zaufanie szefa niż bardzo dumny. Drugim jest podporządkowany bezpośrednio do niego. On jest młody i niedoświadczony nieco Zatem sam Belogubov przyznaje, że nie jest bardzo dobrze zorientowany w czytaniu i pisaniu. Niemniej jednak, ten młody człowiek będzie miło zorganizować swoje życie: on ma na celu urzędnik głowy i chcą się pobrać.

W badanym etapie Yusova oficjalnych żądań, aby zobaczyć o jego promocji, i obiecał mu ochronę.

Charakterystyka Zhadova

Ostrovsky znane w literaturze rosyjskiej na fakt, iż prezentowane oni galerię portretów dobie współczesnej dramaturgii. Bratanek Vyshnevskogo obraz uzyskany od autora jest szczególnie kolorowe.

Ten młody człowiek mieszka w domu swojego wuja, jest on jednak przeznaczony do osiągnięcia niezależności, ponieważ gardzi życie jego rodziny i otoczenia. Ponadto, od pierwszego pojawienia się jego śmieszność Belogubov za jego słabą znajomość czytania i pisania. Ponadto, czytelnik dowiaduje się, że młody człowiek nie chce nosić czarną pracę Pisarsky pod dowództwem Yusova.

Dla takiej niezależnej wuja pozycji chce się pozbyć swojego bratanka z domu, tak że on sam starał się żyć za niewielką pensję. Wkrótce staje się jasne, a powodem tego zachowania: Zhadov opowiada swoją ciotkę, że zamierza się ożenić i żyć z ich pracy.

Wujek kłótni ze swoim siostrzeńcem

„Zyskiem post” – gra, która opiera się na pomyśle konfrontacji młodych i starszych pokoleń. Ten pomysł był autor przedstawił w pierwszej części prac, które przedstawił zasadniczą różnicę w wierzeniach Zhadova i pracownicy jego wuja.

Więc Yusov wyraził niezadowolenie z jego pracy i wyraził nadzieję, że Vyshnevky odwoływania jego lekceważący stosunek do służby. Jest to przedstawione konfrontacji dochodzi do punktu końcowego w miejscu otwartym wuja konfliktom i siostrzeńca. Pierwszy nie chciał Zhadov ożenił się z biedną dziewczynę, ale młody człowiek, oczywiście, nie chce przyznać. Pomiędzy nimi znajduje się gwałtowna kłótnia, po której Vyshnevsky grozi siostrzeńca z nim zerwać pokrewieństwo. Dowiaduje się od Yusova że narzeczona Zhadova – córką ubogiej wdowy, i przekonuje ostatni nie dać córkę do niego.

nowi bohaterowie

Zderzenie starego porządku i nowe trendy mistrzowsku wcielił się w swoich pracach Ostrovsky. „Rosnące miejsce” (analiza kawałki mogą być dostarczone jako dodatkowe zadania dla uczniów twórczości dramaturga, gdyż jest oznaką jego karierze) – praca w którym idea ta biegnie przez narracji. Przed drugim aktem jej prawej wyraził Yusov którzy obawiali się, ze względu na odwagę i śmiałość dzisiejszej młodzieży i celebruje życie i działania Vyshnevskogo.

W drugim akcie, autor wprowadza nowe postacie – Kukushkina wdowa i jej córka, Julia, zaręczona Belogubov i Pauline, ukochany Zhadova. Obie dziewczyny niedoświadczony, zbyt naiwny, a ich matka myśli tylko o sytuacji finansowej przyszłych małżonków.

W tej scenie, autor pierwszej przynosi ze sobą znaki, a od ich rozmowy dowiadujemy się, że Polina szczerze kocha Zhadova, ale to nie przeszkadza jej od myślenia o pieniądzach. Zhadov same sny samodzielnego życia i przygotowuje się do trudności finansowych, co stara się trenować i oczyszczenie.

Opis Kukushkin

Kukushkin autor przedstawiany jako praktyczny kobiety: nie boi się bohaterem wolnego myślenia. Chce dołączyć swój posag i zapewnia Yusova który ostrzegł ją przed ślubem, że Zhadov zachowuje się odważnie ze względu na fakt, że jest jedno, ale małżeństwo, mówią, będzie to poprawić.

Respectable wdowa w tym zakresie jest bardzo myśli w tym życiu, oczywiście, z własnego doświadczenia. Tutaj konieczne jest, aby pamiętać, naraz fundamentalnej różnicy pomiędzy dwoma siostrami, jeśli Julia nie lubi Belogubov i oszukuje go, Paulinów szczerze przywiązany do swego pana młodego.

Losy bohaterów w roku

Głównym komedia charakter Ostrovsky „zyskiem post” Zhadov małżeństwem z miłości do kobiety, którą kochał, lecz jego rozwój gorszy do niego. Paulina chciałaby żyć w pełni i zadowolenia, ale małżeństwo znane nędzy i ubóstwa. Ona nie była przygotowana do tego rodzaju życia, które, z kolei, rozczarowany Zhadova.

To, czego uczymy się od sceny w restauracji, gdzie rok później zbiegają głównych bohaterów spektaklu. To również pochodzi z Belogubov Yusov, a od ich rozmowy czytelnik dowiaduje się, że dawne sprawy idą doskonale, że on nie wahał się brać łapówki za swoje usługi. Yusov zachwala swój oddział i Zhadova szydzą bo nie podniósł się do ludzi.

Belogubov oferuje mu pieniądze i patronat, ale Zhadov chcą żyć uczciwej pracy, a więc w pogardzie i oburzeniem odrzuca propozycję. Jednakże, był bardzo zły z życia nierozliczonych, pije, potem rzuty seksualne go z tawerny.

domatorstwo

Prawdomówny opis życia klasy średniej jest obecny w sztuce „zyskiem Post”. Ostrovsky, fabuła, która działa odróżnić rzetelnych graficznych charakterystycznych zjawisk rzeczywistości społecznej z połowy XIX wieku, bardzo efektownie przekazał ducha jego wieku.

Czwarty akt spektaklu poświęcona jest głównie Jades życia rodzinnego. Pauline czuje się nieszczęśliwy w nędznych warunkach. Jest to tym bardziej dotkliwie poczuć jego ubóstwo ze względu na fakt, że jej siostra mieszka w pełni rozkwitu, a jej mąż mocno psuje. Kukushkin radzi córce żądać pieniędzy od męża. Między nim i powrócić Zhadova będzie kłótni. Następnie Pauline, idąc za przykładem swojej matki, zaczyna domagać się pieniędzy od męża. Zachęca ją znosić biedę, ale żyć uczciwie, a następnie Pauline ucieka, ale zwraca Zhadov plecach i postanowił udać się do wuja z prośbą o miejsce.

finał

szczęśliwy nieoczekiwane zakończenie zakończeniu spektaklu „zyskiem Post”. Ostrowski, gatunek, który – głównie komedie, mógł nawet humorystyczne rysunki pokazują zło społeczne naszych czasów. W tym ostatnim, piątym działanie Zhadov pokornie prosi o pracę w jego wuja, ale odpowiedź jest ta ostatnia, wraz z Yusov zacząć żartować z niego, bo zdradził swoje zasady, niezależnie i uczciwa praca żyć, a nie kradzież i branie łapówek. Zirytowany młody człowiek mówi, że wśród swojego pokolenia, są uczciwi ludzie, którzy porzuca swoje zamiary i ogłosić, że już nie pokazać słabości.

Pauline kładzie się z nim i jego żoną opuścić dom Vyshevskogo. Ostatni tymczasem przeżywa dramat rodzinny: afera Anna Pawłowna obserwowane i upokorzony męża szczęśliwy ze sceny. Ponadto, jest on zniszczony, a Yusov zagrożonych zwolnieniem z pracy. Produkt kończy się Vyshnevskim dzieje uderzony przez nieszczęście spotkało go.

Tak, Aleksander Ostrowski ( „zyskiem post” rażący przykład) w swoich pracach umiejętnie łączy realia historyczne i ostrą satyrę. Opowiedział nam grać może być oferowane studentom więcej dogłębnej pracy pisarza.