668 Shares 8069 views

Biografia Ryleeva Kondrati Fedorowicz – krótka opowieść o walce o wolność

Słowo „dekabrystów” w umysłach wielu ludzi kojarzy ze szlachetnych i bezinteresownych śmiałków, którzy mimo swoich arystokratycznych korzeni, poszedł na wysokim społeczeństwa, t. E. społeczeństwo, do którego należał. Że biografia Ryleeva Kondratiya Fedorovicha – jeden z liderów tego ruchu dekabrystów – jest świadectwem jego ofiarnej walki o sprawiedliwość i prawa zwykłych ludzi.


Dzieciństwo i młodość poety

18 września 1795 urodził się w zubożałej szlacheckiej rodziny Ryleev Kondraty Fedorowicz. Jego ojciec pracował jako menedżer w księcia Golicyna, był człowiekiem o ostrym temperamencie i zachowywał się jak despota wobec żony i syna. Anastasia Matveevna – Ryleeva matka, chcąc oszczędzić jego młody syn z nadużywaniem ojca został zmuszony do oddania go do szóstego roku życia (w 1801 roku), które zostaną poruszone w pierwszym korpusu kadetów. To tutaj młody Kondraty Ryleev znalazł silny charakter i talent do pisania wierszy. W 1814 roku, 19-letni kadet zostać oficerem, a on został wysłany do służby w artylerii konnej. W pierwszym roku pracy, poszedł wędrówki w Szwajcarii i we Francji. Kariera wojskowa Kondraty Fedorowicz skończył 4 lata, pozostawiając w 1818 roku do dymisji.

Kondraty F. Ryleev. Biografia początkujący poeta-buntownik

W 1820 roku, po ślubie z Natalią Tevyashovoy Rileyev przeniósł się do Petersburga, a zbliżając się do wielkomiejskich środowisk intelektualnych. On staje się członkiem Stowarzyszenia Wolnego Miłośników literatury rosyjskiej, i zainteresował się loży masońskiej „Blazing Star”. Literackie dzieło rewolucyjne przyszłość zaczyna się w tym samym okresie. Publikował swoje prace w kilku edycjach Petersburgu. Niesłychanej śmiałości i odwagi poematu „pracownikowi tymczasowemu” hit Ryleeva przyjaciół, ponieważ jest w bardzo ogólny metilo Arakcheeva. Reputacja jako niezniszczalnego mistrz sprawiedliwości, młodego poety-buntownika, kupiony kiedy dostał stanowisko asesora Wydziału Karnego. Biografia Ryleeva Kondratiya Fedorovicha dotyczące pierwszych lat życia w stolicy, zawiera dane o swojej przyjaźni z wieloma znanymi postaciami literackimi czasu: Puszkin, Bulgarin, Marlinsky, Speransky, Mordvinov i innych.

Ryleev: „Nie jestem poetą, a obywatel”

Dom Ryleeva często gromadzą społeczeństwa literacką, a na jednym z tych spotkań, w 1823 roku oraz w Ryleeva Marly (A. A. Bestuzheva) wpadł na pomysł z wydaniem rocznego antologii „Polar Star”, który był poprzednikiem gazety „Moscow Telegraph”. Jednocześnie opublikował wiersz „Voynarovsky” i słynną balladę patriotycznej „Duma” Ryleeva. Poeta staje się członkiem rewolucyjnej Towarzystwa Północnej, a rok później został wybrany na lidera tego społeczeństwa.

zachód słońca

Od tamtej pory, biografia Ryleeva Kondrati Fedorowicz całkowicie poświęcony jego rewolucyjnych działań. Po legendarnym powstaniu na Plac Senatu rewolucyjny poeta został aresztowany i uwięziony w twierdzy. Podczas przesłuchań, był cichy i wziął odpowiedzialność za organizowanie powstania. Ryleev stał się jednym z pięciu dekabrystów skazanych na śmierć. Heroes-rewolucjoniści zostali powieszeni 13 lipca 1826. Niestety, biografia Ryleeva Kondrati Fedorowicz dość krótki, bo żył tylko 31 lat. Jednak jego życie było jasne i intensywne i całkowicie oddany służbie cywilnej oraz dobra publicznego.