95 Shares 5579 views

Przedstawienie krótkiej treści „Instrukcji” Władimira Monomacha: prawda mędrca z przeszłości

Wiele szczegółów na temat życia Rusi, możemy wyciągnąć z kronik, które składają się mnichów z klasztoru. Również wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z literatury duchowej tamtych lat. Ale w miarę upływu czasu i działa świeckich, które zostały poświęcone życiu społecznym poza kościołem. Pierwsza taka praca jest uważana za „Instrukcja” Vladimir Monomakh. Podsumowanie tego produktu można wyrazić w kilku słowach. Książę opisał to, co powinno być prawdziwym władcą ogromnego kraju i zaapelował do swoich dzieci, starając się chronić ich przed błędami i pokus.

Nie każda osoba może przeczytać w oryginalnej pracy. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii Słowian Wschodniej i ich światopoglądu, jest krótkie podsumowanie treści „Instrukcji”. Vladimir Monomakh uważane za idealne starożytnego rosyjskiego Prince-Christian Peacemaker. To on wezwał wszystkich władców księstw Rusi w Lyubechesky Kongresu, w którym wezwano ucałować krzyż i obiecują powstrzymać wojnę bratobójczą. Po dokonaniu tego historycznego rytuału, nie wiele z nich po jego przysięgę. Ciąg dalszy sporu, a większość z Kijowa Pan przychodzi po wniosek do przyłączenia się do marszu na Smoleńsku. Jak przystało na szlachetny książę Władimir odmówił, przypominając, że dał obietnicę krzyża. A potem, przykro to zdrada, podjął napisać swoją wiadomość do dzieci.

Przedstawienie krótkiej treści „Instrukcji” Władimira Monomacha

Jak pisał do księcia, jego „Kazanie” był przewidywanie szybką śmierć. W nim, starał się ujawnić prawdę na ich potomstwa, które zostały zapomniane. Przede wszystkim Władimir przypomniał im obowiązków chrześcijanina: iść do kościoła, modlić się każdą minutą łaski Pańskiej. Wnuk Jarosława Mudrogo rządzi złotą kopułą Kijowie w 1113-1125, odpowiednio. Widział, że jego kraj umiera z rąk samych władców, którzy nie mogą dzielić władzę. Dlatego Vladimir przekazał im żyć w pokoju i harmonii. Pokonać diabła, pisał, są trzy cnoty: łzy pokuty i jałmużny. On naprawdę wierzył w to, co napisał, a on zawsze był taki książę.

„Instrukcja” Vladimir Monomakh – krótki opis ofiarnej przywódcy, który dba o swoich ludzi. Jest również prawdą, miłością odnosi się do populacji, to nie rozróżnia ludzi. Vladimir mówi, że książę nie powinno polegać na asystentów, ale zawsze wokół samej transakcji. Monomakh – pierwszy humanista na terytorium Rosji, jak był przeciwny karze śmierci, pozostawił serdecznie wszystkich cudzoziemców.

Tylko przekazuje istotę prezentacji krótkich treścią „Instrukcji” Władimira Monomacha. Ale to nie może wyrazić żywym językiem, delikatny głos księcia. Jeśli wszyscy ludzie będą postępować zgodnie z instrukcjami starożytnych mędrców, świat byłby lepszy, Kinder, lżejsze. Dlatego każdy powinien nauczyć się tej wiadomości z przeszłości. Ale jeśli nie masz czasu, aby ją opanować całkowicie, to przynajmniej przeczytać krótki opis treści „Instrukcji” Władimira Monomacha. To wciąż zawiera esencję, rdzeń prawdy, która stara się przekazać nam wielki książę kijowski.