813 Shares 7942 views

Poeta Paweł Wasiljew: biografia, zdjęcia

Rosja – to nie tylko ogromna przestrzeń i bogate zasoby mineralne, jest także kolebką światowej literatury. To właśnie tutaj, na ziemi rosyjskiej, mieszkał i tworzył wielkich poetów, który dekady później pisma są odczytywane, tłumaczona na wiele języków i stała się nieocenionym potomków aktywów. Jeden z tych poetów – Pavel Wasiljew.


Pierwsze kroki w poezji

Pavel Wasiljew urodził się w Kazachstanie, w mieście z piękną nazwą Zaisan. Data jego urodzin był wietrzną dnia 25 grudnia 1910 r. Rodzice Pawła – najbardziej zwykli ludzie o średnich dochodach. Ojciec zaangażowany w nauczaniu matematyki. Miłość do literatury zaszczepił więc jego mama. Jednak dziadkowie również odegrał ważną rolę w tworzeniu wnuka osoby. Pavel Wasiljew szczęśliwy każdego Night Listening składa swoje historie. Takie zainteresowanie na wiedzy przyczynił się do tego, że w ciągu 10 lat lubił poezji i próbuje pisać do siebie.

lat studenckich Pavla Vasileva

W 1926 roku, Paul otrzymał wykształcenie średnie w Pawłodar. Dobra studium i chęć do nauki włączony poetę zrobić we Władywostoku University. Klasy gorliwi przyczyniły się do postępu w badaniach literatury japońskiej. Młody talent zauważył, aw październiku 1926 roku Władywostok University Edition publikuje swój pierwszy wiersz „Październik”. Gazeta, w którym został wydrukowany, zwany „Red młodzież”. Aby dostać się na łamach tej publikacji oznaczało uznanie zasług, a każdy czytelnik bez wątpienia Paweł Wasiljew – poetą. Biografia pisarza jest nasycony i zawiera szereg różnych zdarzeń.

Pavel Wasiljew: biografia na tle formacji kraju

sytuacje życiowe, w których Wasiljew musiałeś odejść, nie były łatwe. W latach 1927-1929 mieszkał Paweł Wasiljew w Nowosybirsku, Omsku i wielu innych miastach. Zaczął poświęcać dużo czasu w podróży do Syberii. Aby się wyżywić, Paweł musiał dużo pracować, a on opanował wielu zawodów – od pracy w kopalniach złota na kierownicy statku rybackiego. Było to nie tylko ciężka sytuacja finansowa poety. Miał prawdziwego kryzysu literackiego, ponieważ żadna z jego prac nie została opublikowana w tych latach. Różne sytuacje życiowe nie mógł przełamać prawdziwe powołanie człowieka. Nie poddawaj się, bo zawsze wiedział o mnie: Pavel Wasiljewa – poetę. Biografia uzupełniona przez lata udanych learning literackich w Moskwie są uważane za prestiżowe wśród początkujących pisarzy.

wzrost literacki

W 1929 roku została uznana. Pavla Vasileva zaczął publikować wiele czasopism stolicy. Nagle zwiększone zapotrzebowanie na duże ilości materiału, więc ciężko i Wasiljew pisze dużo. Wynikiem ciężkiej pracy do końca 1930 roku był poemat „Pieśń o śmierci wojsk kozackich.” Produkt okazał się bardzo obszerna, więc tylko wybrane fragmenty gazet druk. „Nowy Świat” cały wiersz został opublikowany dopiero w 1932 roku przez magazyn.

Aresztowanie Pavla Vasileva

Publikacje przyniósł sławę autora. Na wysokości młodości stał się popularny Pavel Wasiljew. Biografia poety cieniu wydarzeń politycznych tamtych czasów. W 1932 roku Paul i jego przyjaciele, poeta został aresztowany na kilka miesięcy. Zostali oskarżeni o udział w grupie pisarzy zakazanych „Sybiracy”. Uczestnicy spotkania uznano za kontrrewolucjonistów. Więźniowie Pavla Vasileva były: Jewgienij Zabelin Leonid Martynov Siergiej Markow. Pawła przyjaciele zostali skazani na trzy lata, i umieścić ich nazwiska stały się miastem Archangielska. Paweł otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Vasilev Paweł Nikołajewicz. Biografia tragiczny los

1935 był najbardziej produktywne lata w życiu Vasileva Pavla Nikolaevicha. Biografia poety jest pełen pełen dramatycznych wydarzeń. Wśród nich było miejsce i zdradą przyjaciół. Sukces wywołało zazdrość i nienawiść. Wielu „przyjaciół” poeta pisał listy do redakcji z prośbą, aby nie publikować Vasilyeva, w wyniku różnych nieprawdopodobnych argumentów. Wydanie przestał współpracować z nim. Wynikiem takiej napiętej sytuacji stała się walka inicjowane przez pracowników redakcji „Komsomolskaja Prawda”. Pavla Vasileva został aresztowany i więziony przez rok. W 1936 roku został zwolniony. Jednakże, wyczuwając, że to przez krótki czas, Paul napisał jedną ze swoich najlepszych wierszy – „Pożegnanie z przyjaciółmi”. Praca ta nosi cały ból i smutek duszy, nie widzi ludzi droga do niego.

Droga Krzyżowa poety

W 1937 roku Paweł Wasiljew został aresztowany przez NKWD. Tym razem powodem zatrzymania było podejrzenie o akcie terrorystycznym skierowanym przeciwko Stalinowi. I Pavlu Vasilevu została przypisana rola artysty. Miejsce spoczynku poety stał się Lefortowo. Po przesłuchaniu jego piękny podpis był coraz gorszy, listów stracił wyrazistość, a w końcu zamienił się w jedną ciągłą linią. Wychudzony najbardziej okrutne tortury, ze złamanym kręgosłupem, prawie ślepy, on został wprowadzony do sali sądowej. Zdanie powinno być wymawiane 15 lipca 1937. Pavlu Vasilevu było zaledwie 27 lat, kiedy został uznany za wroga ludu i skazany na śmierć. Spotkanie trwało około 20 minut, po czym werdykt zaowocowało realizacją.

Udział młodego i utalentowanego poetę spadło dużo testów. Niestety, nie miał nawet swój własny grób. Przez długi czas miejsce pochówku poety był nieznany. Dopiero w latach 80. udało się zrekonstruować wydarzenia z tamtego czasu i odnaleźć ostatni miejsce spoczynku poety. To był masowy grób numer 1 ? Ski cmentarz z nieodebrane popiołów. 30-lat były najgorsze dla całego kraju. On poddany represjom każdy słynnego pisarza. Nie ma wyjątków i Pavel Wasiljew – biografia krótki, ponieważ ścieżka życie było krótkie, jak to 27 lat. O życiu poety mówi utalentowanych prace, które pozostawił.