592 Shares 4174 views

Rodzina Puszkina od przodków do potomków

Nazwa Aleksandra Pushkina jest znana każdemu rosyjskiego człowieka. Wszystko dziecko czytać jego wspaniałe baśnie, aw szkole studiował poezję i historie. Jest to największy poeta, którego twórczość należy rozpatrywać w skali globalnej. Uznany sukces zawdzięcza jego rodziny, które omówimy w tym artykule.

pochodzenie

Według legendy, arystokratyczna rodzina Puszkina pochodzi ze szlachetnego „człowiek” Radshi, który żył w XII wieku. Sam Alexander, którzy badali drzewo genealogiczne, wymienić jego przodków w poemacie „My Family Tree” i nazwał go bohaterem nazwie „Rusłan i Ludmiła”.

Puszkin rodzina, nie ma wątpliwości, dumni ze swoich przodków, zwłaszcza Abram Pietrowicz Hannibal, pradziadek poety.

Urodził się około 1697 roku. Wcześniej, miejscem jego urodzenia podano Etiopię, ale ostatnie badania pokazują, że Abraham urodził się w Sułtanatu Logone, który znajdował się na obecnym terytorium Republiki Czadu.

We wczesnym dzieciństwie, pradziadek Puszkina został porwany. Petr Veliky, który lubił innym rzadkość, kupił go od niewolników w Europie. Od arapchonok mieszkał z królem.

Jako młody człowiek, Abraham otrzymał ze stanowiska sekretarza cesarza i pensją stu rubli. Studiował we Francji, brał udział w wojnie hiszpańskiej. Po powrocie do Rosji w 1723 roku, stał się inżynier porucznik z Preobrazhensky pułku.

Po śmierci Piotra Wielkiego został zesłany na Syberię. Po przystąpieniu Elizabeth było powstanie Hannibal. Pod koniec swego życia, został awansowany do stopnia generała-in-Chief.

Abram Pietrowicz miał jedenaścioro dzieci, w tym syna Osip – Dziadek Puszkina.

matka

rodzina Puszkina ma tradycję wojskową sięgającą wieków. Osip Abramowicz udał się do tych kroków – służył w artylerii morskiej. Rezygnacja przyszedł jako kapitan 2. rangi.

Osip Hannibal nie był wzorem szlachcic miał wiele długów i został oskarżony o bigamię.

W Osip i jego żony Mary miał tylko jedną córkę – nadziei.

matka Puszkina urodził się w Petersburgu w 1775 roku, po opuszczeniu rodzice często przychodzą do posiadłości Kobrin. A w wieku dwudziestu jeden żonaty Sergei Puszkina.

Nadzieję, że nigdy nie był blisko Osipovna z synem Aleksandra, to różniły się niespotykany rygor i wymagający. Jednak poeta kochał swoją matkę i podczas ciężkiej choroby, która pochłonęła jej życie było w pobliżu.

matka Puszkina zmarł w 1836 roku i został pochowany w klasztorze Svyatogorsk. Puszkina, w towarzystwie swojej matki ostatnia podróż, kupił miejsce obok jej grobu dla siebie.

ojciec

ojciec Puszkina był także z rodzin wojskowych, a wraz z narodzinami swego zaciągnął się do wojska. Jego ojciec, Lew Aleksandrowicz, emerytowany podpułkownik. Poeta, pamiętając dziadka, powiedział, że było trudne, a nawet okrutnym człowiekiem.

Sergey Lvovich żonaty młode i przeniósł się do Moskwy z Petersburga. I był w służbie w Komisariacie zajezdni, później służył w Warszawie.

ojciec Puszkina miał doskonałe wykształcenie francuskiej i był utalentowany poeta i kochanek. W tej dziedzinie jego brat Bazyli poczyniła wielkie postępy. Współpracował z wiodących czasopismach ( „Herald of Europe”), przetłumaczone. bratanek talent zachwycił Davidov, bo wielokrotnie podkreślał publicznie.

Sergey Lvovich m.in. wieś należąca Boldin, gdzie spędził upadku słynnego poety Puszkina.

Bracia i siostry

rodzina Puszkin był bardzo duży, ale zbieg okoliczności tragicznych i terminów z siedmiu braci i sióstr przetrwały tylko dwa – starsza siostra Olga i jego brata Lev.

Olga rosła bardzo oczytany kobietę, nie była obca i kreatywność. Z bratem Alexander, była bardzo przyjazna, mają dużo chodzenia i rozmawiać ze sobą. Następnie Puszkin poświęcony jego siostra kilka wierszy.

Olga poślubiła Tajnej radny Nicholas Pavlishcheva i mieszkał z nim w szczęśliwym małżeństwie. Ich syn Leo napisał pamiętniki, wspomnienia z jego słynnym wuja.

Brat Puszkin, Lew, był jego bliskim przyjacielem i sekretarz literacki. Uczestniczył w perski turecki, polski kampanii, mieszkał przez jakiś czas w Warszawie.

Od 1836 roku pełnił funkcję kapitana kadry na Kaukazie, gdzie dowiedział się o śmierci brata. Leo, to była prawdziwa tragedia, że nawet chciał się zastrzelić z Dantes.

Od 1842 roku mieszkał w Odessie, gdzie ożenił się i gdzie się urodziłeś jego czworo dzieci.

żona

Aleksandra Pushkina żona – Natalia Gonczarowa – urodził się w 1812 roku w rodzinie dziedziczne szlachcica Mikołaja Goncharov i jego żona Natalia Nikołajewna, druhna cesarzowej.

Poznali się w 1828 roku na balu. Kilka miesięcy później, Puszkin już poprosił błogosławieństwo rodziców. Ale tylko pobrali się w 1831 roku. Początkowo małżonkowie żyli w odosobnieniu w Carskim Siole, ale potem musiał wrócić do Petersburga, a Natalia została zaproszona na dworze cesarzowej.

W 1832 roku para pierwsze dziecko urodziło – córkę Marię. rodzina Puszkina był w trudnej sytuacji finansowej, ponieważ życie w Petersburgu nie było tanie.

W 1835 roku Natalia była znajomość z Dantes, obywatela Francji. To fatalne spotkanie będzie w przyszłości przyczyny pobiera Natalia Nikołajewna wszystkie problemy.

27 stycznia odbyło się tragiczne pojedynek, który twierdził życia wielkiego poety. Żona do ostatniej chwili, aby być z nim. Po pogrzebie Goncharova postanowił opuścić stolicę. Obecnie głównym przedmiotem działalności jej życia opiekowała się dziećmi.

potomkowie

Aleksander Puszkin, którego rodzina była bardzo duża, miał czworo dzieci: dwóch synów (Alexander i Gregory) i dwie córki (Maria i Natalia). Spadkobierca może tylko Natalia i Gregory.

prawnuki Puszkina żyli na całym świecie. Jedyny i ostatni potomek żyje dziś jest Aleksandr Aleksandrowicz Puszkina. On mieszka w Belgii, jest zaangażowana w działania społeczne i charytatywne.