551 Shares 912 views

Przyczyny i leczenie pęknięć w kącikach warg

Wielu z nas mają do czynienia z problemem, gdy w kącikach ust pojawiają się mniejsze pęknięcia podłużne. Powodują one ból, swędzenie. Co więcej, te ropnie mogą tworzyć w ludzi absolutnie w każdym wieku. Prawidłowe leczenie pęknięć w kącikach warg jest w stanie przypisać tylko doświadczonego lekarza. Najczęściej problem ten zaczyna przeszkadzać jej w sezonie wiosennym.

Czynniki przyczyniające się do powstawania ropni

Przed rozpoczęciem leczenia pęknięć w kącikach ust, konieczne jest określenie przyczyny ich występowania. Ten problem może wystąpić nadmierne używanie narkotyków, a zwłaszcza antybiotyki. Bardzo często infekcja Strep i różne choroby grzybicze są główną przyczyną ropni. Dlaczego pęka w kącikach warg często pojawiają się na wiosnę? Sezonowy charakter choroby, lekarz nadana braku witaminy (zwłaszcza B, C i E), a osłabienia odporności, po okresie zimowym. Jeśli nadmierne używanie cukru i alkoholu są często pojawiać problemy z warg. Ponadto, ludzie, którzy są stale lizanie lub gryzienie wargi jest znacznie częściej cierpią z powodu tej choroby. Psychologowie uważają, że rana w kącikach warg są utworzone przez depresję, zwątpienia, niezadowolenie i stałej obecności kompleksów wewnętrznych doświadczeń. Niewłaściwa higiena jamy ustnej i próchnicy w niektórych przypadkach może także powodować podobną chorobę. W rzadkich przypadkach przyczyną tej choroby jest zdolna do reakcji alergicznych (w paście do zębów lub produktów spożywczych). Dlatego leczenie złamań w kącikach warg powinny być przeprowadzane, przechodząc badanie.

objawy

Usta skórki, często pojawia się czerwone obramowanie. W kącikach szpary ustnej, które w kontakcie powodować dyskomfort. Na ustach często pojawiają się żółte lub brązowe małe pęcherzyki.

Pęknięcia w kącikach warg. leczenie

Po pierwsze, trzeba skonsultować się z dermatologiem. Musi istnieć, aby wyeliminować wszystkie negatywne skutki na skórze: wyeliminować z diety wszelkie ostre, kwaśne, słone potrawy i nie lizać usta. Zaleca się pić witaminy i jeść pokarmy bogate w żelazo i ryboflawiny. To wątroba, kapusta, ziemniaki, mleko, wołowina, orzeszki ziemne, migdały. Skóra wokół szczeliny musi być 3 razy dziennie, aby obsługiwać specjalne środki wykazujące aktywność przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną.

środki folk

Leczenie jest uważane w kącikach warg przy pomocy naturalnych składników wystarczająco skuteczne pęknięć. Pozytywny wpływ na skórę warg oleju z drzewa herbacianego. Posiada doskonałe właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i właściwości antyseptyczne. Wystarczy do pięciu dni, stosowanych do pęknięć oznacza 2-3 krople, a wynik nie długo czekać. Okresowo (3-4 razy dziennie), można smarować obszarów problemowych siemienia lnianego lub oliwy z oliwek. Drobne pęknięcia walczą z maskami kruszyny lub oleju z nagietka. Zwłaszcza jeśli uczynić tę procedurę przed pójściem do łóżka. Można również przetrzeć sprowadza sok z aloesu, ale nie więcej niż 3 razy dziennie.