592 Shares 2280 views

Najdłuższy samochód na świecie (zdjęcia)

Najdłuższy na świecie samochodów niesamowity wygląd. Słowa nie mogą opisać, jak wyglądają. A ponieważ zdjęciach poniżej są najbardziej spektakularny pod względem długości maszyny. Należy w tym przypadku mówić o tych dzieł sztuki motoryzacyjnej więcej.


Głównym mistrz

Limuzyna „American Dream” nie jest jak inni członkowie jego klasy. On jest inny. W zwykłych limuzyny przeciętna długość wynosi 7-10 metrów. Ale ten samochód przekroczyła wszystko. Jego ciało jest w długości 30,5 metrów! I oczywiście, na takiej maszynie nie podróżują po mieście. To elementarne, bo nie ma gdzie go zaparkować. Ale ta maszyna jest zaangażowany w kręcenia filmów i różnych pokazach samochodowych.

Model ten ma dwie kabiny i 26 kół. Dzięki pierwszym aspekcie, limuzyna może poruszać się w dwóch kierunkach – w przód iw tył. Bardzo praktyczne, jak włączyć takiego giganta jest niezwykle trudne. Komunikacja pomiędzy pierwszym a drugim kierowcą jest obsługiwany przez interkom. A jest king size oraz basen wewnątrz kabiny. Ale to nie wszystko, co może zaskoczyć. Często deweloperzy mieszkań zdecydował się zdjąć i ponownie zamontować w … lądowisko dla helikoptera. Naprawdę wyjątkowa maszyna. Nie jest zaskakujące, że tylko jeden taki przypadek istnieje w świecie.

Chińska ciężarówka

Mówiąc o najdłuższej na świecie samochodem, należy zauważyć uwagę pojazdu towarowego w Chinach powstała w 2006 roku. On, nawiasem mówiąc, nie ma nazwy. Ale to najdłuższy docelowy ładunek samochodów na świecie. Został on stworzony dla jednej firmy transportowej, a jego długość wynosi nieco ponad 73 metrów! Jaka jest pojemność? Jest również imponująca – około 2500 ton! Zakończony z „potworem” 880 kołami epickich proporcjach i sześć potężnych silników.

Ta ciężarówka przewozi turbin, części samolotowych, zmontowanej struktury i mosty.

koła pociągu

Jest to kolejny specyficzny pojazd, który właśnie należy zauważyć uwagę, mówiąc o najdłuższym samochodem na świecie. W latach pięćdziesiątych (tak jak to było w zimnej wojnie), pracownicy Pentagonu stworzyli projekt pociągu koła. Później stał się znany jako Letourneau TC-497. I to naprawdę jest najdłuższy samochód. Mierniki jaka jest jego długość? Ona jest … aż 175 metrów! Ten pojazd stworzony jako substytut dla transportu kolejowego. I to zostało zrobione w celu zabezpieczenia się przed rosyjskim. Amerykanie obawiali się, że nie będzie aktywny wojny przeciwko ZSRR. Ale pociąg był w stanie poruszać się o 400 ton ładunków.

Co ciekawe, ta długość nie jest jeszcze największa. W razie potrzeby, można łatwo zwiększyć. Wartość dołączyć dodatkowy związek (lub więcej), długość od razu stał się nawet kilka metrów większa.

Najwyższy punkt tej ogromnej maszyny – kabina. Wznoszący się nad ziemią wynosi dziewięć metrów. Jakie są inne szczegóły najdłuższej samochodowej pociągu? Miał aż 54 kół, ale jeśli dodane odcinki (linki), to każda przewaga będzie na cztery więcej. Na stworzeniu „ścieżek” left wysokości 3,7 miliona dolarów. Ale to oczywiście jest odległym 1961. Kto by to gigantyczny koszt do Departamentu Obrony USA $ 17,5 mln.

5 m sedan

Teraz trzeba powiedzieć io najwybitniejszy pod względem wielkości sedanów. Jest to najbardziej popularny rodzaj ciała. Tak więc konieczne jest, aby powiedzieć o modelach, które są prawnie znany jako najdłuższych samochodów na świecie.

Należy zacząć od końca. Pierwszy samochód – słynny Maybach 57. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych mistrzów, ten samochód został podany do potencjalnych nabywców w 2002 roku. I nadaje się do podróży po mieście, jak w samochodzie, w 5,73 metra długości więcej zmieści się na parkingu. Koszt samochodu to 367 000 euro (cena wywoławcza). Ten sedan waży 2,7 tony. Ale do „setki” to jest rozproszona w ciągu zaledwie pięciu sekund, a wszystko dzięki potężnym silnikiem 518-konnym.

Bucciali TAV 8-32 V12 – 5,79-metrowy sedan, po prostu poszedł na tego wskaźnika z poprzedniego "Maybach". Jednak nie jest tak popularny, w przeciwieństwie do trzeciego rekordzista, znany jako samo długo jak sam nazywa – Cadillac Fleetwood Sixty Special Brougham. Jego długość wynosi 5,9 m, samochód został wydany w 1971 roku. Nawiasem mówiąc, kiedy nie ustanowił rekord. Był najbardziej rozbudowana produkcja samochodów, aż w latach dziewięćdziesiątych.

6 m sedan

Teraz jeszcze kilka „kandydaci”, ale z długimi, która przekroczyła sześć metrów. Rolls-Royce Phantom EWB – samochód 2012 release. Jej długość ciała wynosi 6,1 metrów. W ogóle, że samochód wygląda oszałamiająco. uważa, że podejście specjalistów marki. Naprawdę prawdziwe „Phantom” z intrygującą i tajemniczą wygląd.

Jak zaskakujące, jak to może być, ale powinna ona być z marginesem jednego centymetra jest nasz radziecki GAZ-14 „Czajka”! Wydany w 1977 roku. Należy zauważyć, że ta maszyna przyciąga uwagę nawet zagranicznych ekspertów. Dodatkowo, urządzenie jest naprawdę dobry – hydrauliczne hamulce tarczowe, hydro-zawieszenie, a nawet popychacze zaworów hydraulicznych są dostępne. Jest to dodatek do luksusu w tym czasie dla urządzeń rosyjskiego! klimatyzacja, radio stereo, elektryczne szyby, etc. A samochód wygląda bogaty. Godny przedstawiciel. Nawiasem mówiąc, ten poszedł LI Breżniew.

Toyota Century Królewski i Maybach 62S 2005 i 2010 nadal listy wydawać. Pierwszym z nich jest najbardziej luksusowy samochód w Japonii, a drugi – właściciel silnikiem 630-konnym. 6,15 i 6,16 metrów długości, odpowiednio.

Zwycięzcy sedan

I wreszcie, trzej przywódcy. 6,17-metrowy Maybach 62, wydany w 2002 roku, posiada potężny 5,5-litrowy silnik 550-konny i wykwintne, drogich zewnętrznych. Jednak, podobnie jak wszystkich innych samochodów tej marki.

Poniżej znajduje się 6,2-metrowy Cadillac Fleetwood Siedemdziesiąt'em Five. Został wydany dawno temu – 57 lat temu. I te samochody twórcy zdecydowali się produkować tylko ilość 710 sztuk. Mimo że maszyna była nie tylko piękna, ale również potężne. Aż 345 koni mechanicznych – to doskonały wynik dla tych lat! A cena jest odpowiednia – 9500 dolarów.

Wreszcie, odpowiedź na główne pytanie – jaka jest długość najdłuższego klasy samochodu „sedan”? Znów wygrywa „Cadillac”! I to jest kolejny model Fleetwood Siedemdziesiąt pięć, tylko w 1975 roku. Przez cały czas twórcy poprawiło wygląd urządzenia. A więc dorastała do 6,4 metrów. A silnik jest zainstalowany pod maską giganta – (!) O pojemności 8,2 litra.