597 Shares 2134 views

Mini-ciężarówki. Przegląd

Mini-ciężarówki są małe ciężarowe o małej nośności. Główne podgatunki tych maszyn mogą być traktowane jako pojazdy z zadaszonym Rodzaj nadwozia van i otwartej platformy dla ładunków. Również ciężarowe mini-duty klasyfikowane są przez: 1 tonę (bardzo niskim obciążeniu) Ciężarówki do 2 ton (małe obciążenie) i od 2 do 5 ton (średnie obciążenie).

Kto potrzebuje mini-ciężarówki

W ostatnich latach ten rodzaj samochodu jest standard osiąga odpowiedział poważnym popularności. Wynika to w porządku, że są one bardzo wygodne i kompaktowe. Zatem zakres stosowania jest dość obszerna. Tak więc, stosuje się wózki zmniejszonej wytrzymałości:

  • W rolnictwie – rolników do transportu produktów do rynku, Karma dla bydła, do transportu drobiu;
  • W małej firmie, na przykład, do dostarczania chleba w małych piekarni czy kierowców zarabiających frachtu po mieście;
  • W konstrukcji jako wygodnego kreatora zapewniając kanalizacji, zgrzewanie, stolarka, usługi ogrodniczych;

Główne korzyści z mini-ciężarówki

Oprócz wygody i manewrowania na drodze, można również zauważyć znaczną liczbę zalet tego środka transportu. Po tym wszystkim, są one opłacalne, jak zużywają stosunkowo niewiele paliwa. tani właściciel zarządza również na zakup samochodu i jego późniejszego utrzymania. Na przykład, opony do samochodów dostawczych analogi dla dużych ciężarówek i opodatkować je mniej. Kolejnym plusem – to elastyczność, mogą być stosowane zarówno do pracy jak i do użytku domowego, a jeśli zajdzie taka potrzeba, oraz rekreacji (łowiectwa i rybołówstwa).

producenci

Najczęściej na drodze są mini-ciężarówki japoński i chiński produkcji. Pierwszą zauważalną niewątpliwą jakość i trwałość, a tym ostatnim akceptowalnej cenie. Tak, dość popularne wózki-Jet Hi Daihatsu, z Mitsubishi Minicab Suzuki Carry, Subaru Sambar, Honda Acty, Foton BJ1039, Dong Feng DFA1030NZ47D0. Modele pochodzenia amerykańskiego i europejskiego są przydzielane MAN 18.430 ciągników Renault Magnum 400.

Trzeba też wspomnieć o producentów samochodów rosyjskich samochodów, ponieważ są one dość popularne. Na przykład, "Gazela" (ciężarówka 1,5 ton) "Sobol" (900 kg.) Nowością w gazie "Trophy" (950 kg.), Nie przechodzą pozycję i Oise (modele 3303 i 3741). Wybór na rzecz krajowych mini-samochodów ciężarowych odbywa się dość często. Powodem tego jest dość przyzwoita jakość i łatwa konserwacja, możliwość zawsze znaleźć i zmienić każdy szczegół. To prawda, że większość ekspertów przewidują wzrost udziału analogów zagranicznych w naszym rynku, które zdarzają się dość szybko.

nowość

Najciekawsze nowe małe ciężarowe charakteryzują się zwiększoną wygodę, ponieważ producenci zaczęli zwracać uwagę na przyjazność dla środowiska swoich produktów. W ten sposób Volkswagen Crafter wpływa na minimalną ilość szkodliwych emisji i zużycia paliwa. po 100km. Wymaga to tylko 7,2 litra. Wewnątrz i na zewnątrz samochodu jest dość wyraziste formy ekspresji. Maszyna jest wyposażona w mocny silnik turbo o 2,0l.

Fiat Doblo Work Up jest także właścicielem silników wysokoprężnych euro są zgodne z normami ochrony środowiska 5. Nośność jest 1 tona nowości, całkiem wygodny przedział pasażerski z samochodu, i ładny wygląd. Ten niewielki pojazd jest zoptymalizowana do pracy w mieście – kompaktowy, zwinny i piękne.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że w naszym kraju również będzie miała nowe mini-ciężarówki. Planują produkować pod nazewnictwa „Słowo” w Republice Czeczenii. Prednaznecheny je do transportu małych ładunków na wsi iw miastach, pierwsze testy pokazały dobry wynik. Jako podstawę nowych elementów wykonanych Lada 4×4, i wszystkie niezbędne przygotowanym do rozpoczęcia procesu produkcji masowej jest prawie ukończona.