687 Shares 2141 views

Historia modelu Mercedes Vito, specyfikacja techniczna, cena

Historia pojawienia się popularnego minivana "Mercedes Vito" zaczyna się w 1995 roku. To wtedy niemiecki koncern Daimler-Benz opracował i wyprodukował ten samochód w masowej produkcji. Pierwsze pokolenie minivanów zyskało ogromną popularność w niemal całej Europie, a także Rosja nie jest za, bo nawet teraz nie jest trudno zobaczyć taki samochód na ulicy. Po tym jak Mercedes Vito zaczął być w dużym popycie, firma opracowała trzy modyfikacje nadwozia i dwie modyfikacje rozstawu osi. Tak więc nowy minibus stał się bardziej wszechstronny w zastosowaniu. W 2003 r. Koncern opracował nowy, drugi generacji Mercedes Vito. Charakterystyka techniczna nowości i jej projektu uległa znacznej zmianie, ale jedna rzecz pozostaje bez zmian: samochód jest wciąż wysokiej jakości i niezawodny. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze pokolenie samochodów zostało wykorzystane w ubiegłym stuleciu, dziś rozważymy drugą serię tych legendarnych samochodów, które na razie nie zostały jeszcze przerwane.


Projekt

Główną różnicą między nowym generowaniem van i jego poprzednikiem jest zupełnie nowe ciało. I różnice są nie tylko w konstrukcji, ale także w nowym projekcie. Teraz samochód ma gładkie i dynamiczne kształty, a harmonijna linia, prowadzona od zderzaka do przedniej szyby, nadaje minivan większą szybkość. Również całkowicie zmieniony i blok reflektorów światła głównego, a tylne wymiary światła teraz mają pionowy układ. Wszystko to i wiele więcej pozwoliło na aerodynamikę samochodu, co z kolei pozytywnie wpływa na charakterystykę techniczną. "Mercedes Vito 109" (jak również model 108) na zewnątrz zaczął przypominać lekki samochód, ale jednocześnie nie traci swoich konkurentów pod względem możliwości przewozu. Z zamiarem Niemiec na pewno nie stracił.

Nowy Mercedes Vito 108: dane techniczne

Zasadniczo odnowiona i linia silników – teraz kupujący może wybrać jeden z pięciu silników Diesla i benzyny. Jednostki czterocylindrowe Diesla mają pojemność 88, 110 i 150 KM, a moment obrotowy nie mniejszy niż 220 Nm. Warto też zauważyć dwa silniki benzynowe o tej samej objętości roboczej – w pojemności 2,8 litra – o różnych charakterystykach mocy. Pierwszy rozwija moc 190 koni mechanicznych, a drugi ma już 218 "koni". Należy zauważyć, że wszystkie silniki bez wyjątku działają znacznie cichsze i stają się bardziej przyjazne dla środowiska i ekonomiczne niż te dostarczone przez pierwsze pokolenie Mercedes Vito. Charakterystyka techniczna wszystkich jednostek jest w pełni zgodna z normą emisji zanieczyszczeń Euro-4. Silniki wyposażone są w inteligentną sześciobiegową skrzynię biegów. Dlaczego "inteligentny" jest łatwy do zrozumienia – taka transmisja zamiast długiej dźwigni jest wyposażona w specjalny joystick, który chroni przed gwałtownym ruchem samochodu do tyłu (aby samochód mógł się cofać, kierowca najpierw powinien podnieść pierścień na uchwycie pokrętła). Oto specyfikacja techniczna Mercedes Vito.

Cena:

Co do kosztów, to zależy bezpośrednio od długości i wysokości minivana, a także od jego typu (pasażera lub frachtu). Więc nowy numer Mercedes Vito 2013 w Rosji będzie kosztował co najmniej 1 milion 210 tysięcy rubli. Najdroższa modyfikacja będzie kosztować kupujących prawie 2 miliony rubli – to tyle, ile kosztuje Mercedes Vito.

Charakterystyka techniczna i wspaniały design – to gwarancja popularności tego samochodu!