148 Shares 9996 views

Blokada mechanizmu różnicowego – off-road rescue

Każdy zapewne widział filmowy, jak samochód, dosłownie na dachu pokryta błotem, burzy off-road. Błoto, woda, skały – wszystko leci oprócz pod samochodem, ale ona uparcie naprzód. Oczywiście, to jest w stanie nie każdy samochód. Możliwość pokonywania off-road ułożonych w konstrukcji maszyny, przekształcając go w pojeździe biegowego. Jedną z takich funkcji – blokowanie różnica.


Jakiego rodzaju jest to, że? Ogólnie rzecz biorąc, nic złego. Gdy pojazd jedzie prosto, wszystkie koła jednej prędkości. Ale jest to niezbędne, aby wprowadzić samochód w rotacji jak tempo, w którym staje się inny. Faktem jest, że wewnętrzny promień koła przechodzi ścieżka mniejszy niż zewnętrzny promień.

Okazuje się, że koła na tej samej osi muszą poruszać się z różnymi prędkościami. I to pozwala na wykonanie urządzenia, takie jak mechanizm różnicowy. Nie wdając się w jego cech konstrukcyjnych, należy zauważyć, że różnica przesyła do kół od momentu obrotowego silnika , a tym samym pozwala im się kręcić się z różnymi prędkościami. Jednak istniejące różnice, jest jedna cecha – przychodzi taki moment, w którym mniej stresu. Jeżeli koła umieszczone na wspólnej osi, są w tej samej trakcji, przesyłanego z nimi moment obrotowy silnika jest równomiernie rozłożone.

Ale jeśli jedno koło będzie na śliskiej nawierzchni i zaczynają się ślizgać, a następnie zostanie ona przeniesiona na cały czas. A samochód po prostu nie ruszy, a pozostałe koła są w sprzężeniu z normalnej nawierzchni drogi, moment obrotowy nie zrobi. Aby uniknąć takiej sytuacji, a także zapewnia Blokada mechanizmu różnicowego.

Jej istota polega na tym, że moment rozwijany przez silnik jest rozprowadzana równomiernie na wszystkie koła, które są na tej samej osi. Istnieją różne przykłady wykonania tego rodzaju rozwiązań technicznych. Istnieje możliwość ręcznego po włączeniu blokady mechanizmu różnicowego własnymi rękami, za pomocą specjalnej dźwigni. Istnieje opcja automatycznego blokowania, odwraca się, gdy zaczyna się koło poślizgu. Ale istota nie zmienia – gdy blokada dyferencjału zapewnia przepływ momentu obrotowego przy wszystkich kołach i pokonać przeszkody.

Jest to szczególnie popytu na off-road. Większość z nich zamki umieścić na off-road i pojazdy terenowe. Można nawet powiedzieć, że obecność zamka jest niezbędnym wymogiem dla pojazd może zostać uznana przez quad.

Istnieje jednak inny rodzaj zamka, który powinien mieć prawdziwy pojazd terenowy. Ten tak zwany zamek centrum różnica. Fakt, że off-road najczęściej stosowany napęd na cztery koła, który jest jego moc z silnika jest dostarczana do wszystkich kół. Zazwyczaj skrzynia przenosząca jest używany do tego celu, poprzez który to moment jest rozdzielany pomiędzy przednią a tylną osią.

Ale sam napęd na cztery koła nie jest zbawieniem. Nie może być taka sama sytuacja występuje, gdy poślizgowi kół. Jeśli zaczynasz poślizg na kole, cały punkt jest przekazywana do niego. Kiedy zabuksuet koło przednie, tylne nie będą w stanie pomóc przezwyciężyć przeszkody. Tutaj to pomaga międzyosiowego blokadę. Po włączeniu na czas, aby zmusić go równomiernie pomiędzy osie tylne koła podczas poślizgu przedniej pomoże przezwyciężyć przeszkody, i vice versa.

Blokada mechanizmu różnicowego jest niezbędnym wymogiem dla wszystkich pojazdów terenowych i pozwala przezwyciężyć przeszkody i nierówności na drodze. W przypadku braku jakiegokolwiek rodzaju blokowania przezwyciężenia offroad staje się praktycznie niemożliwe.