104 Shares 933 views

Turbo Silnik: opis, charakterystyka, zasada działania i zdjęcia

Każdy kierowca wie, że silnik spalinowy na urządzeniu i zasadą działania jest podzielony na atmosferyczny i turbodoładowaniem. Ale nie każdy rozumie różnicę między bloków energetycznych. Spójrzmy na różnicy pomiędzy silnikiem turbo, jak to działa i jak to działa. Zapoznanie się z tymi dla przykładu silniki nowoczesnych jednostkach grupy VAG.


benzyna turbo

Benzyna Turbo – jest silnik wewnętrznego spalania z sztucznie zwiększa się na skutek turbiną stopnia sprężania w komorze. Wzrost wskaźnika daje wzrost przepustowości i innych parametrów technicznych. Odkąd momentu powstania pierwszych wewnętrznych inżynierów silników spalinowych próbowali dodać moc bez istotnej zmiany objętości skokowej silnika.

Na pierwszy rzut oka, decyzja była praktycznie na powierzchni – to było konieczne, aby bardziej efektywnie pomóc silnikowi „oddychać”. To zapewni najlepsze właściwości spalania mieszanki paliwowej. Może to być osiągnięte przez dodatkowy dopływ powietrza. W związku z tym, konieczne jest, aby dostarczać do cylindrów jest zmuszony pod ciśnieniem. Dzięki dodatkowej objętości powietrza w paliwie jest całkowicie spalany, a to przyczyni się do zwiększenia wydajności. Ale te technologie są wprowadzane bardzo powoli. Na początku sprzętu turbo-sprężarka została użyta tylko dla dużych silników statków i samolotów.

Historia benzyna turbodoładowany silnik spalinowy

Pierwszy silnik turbo został zainstalowany w ostatnim stuleciu. Pierwszy motoryzacyjny turbodoładowany silnik spalinowy rozpoczęła produkcję w 1938 roku. Na początku lat 60-tych w Stanach Zjednoczonych zaczęła produkować pierwsze i turbinowych silników dla samochodów osobowych. Ten samochód Oldsmobile Pożar strumieniowy i Chevrolet Corvair Monza. Dla wszystkich jego osiągi silniki cechują się wysoką niezawodnością i trwałością.

Zacznij popularność

Popularne turbodoładowany silnik spalinowy rozpoczęła się w latach 70-tych. Potem zaczęli ustanawiać masowo samochodów sportowych. Ale w silniku turbo cywilnego samochody nie stały się popularne ze względu na wysokie zużycie paliwa. Wada ta różniła wszystkie turbodoładowane silniki benzynowe z epoki. Ale zużycie paliwa było bardzo ważne w tym czasie. Tym razem mieliśmy kryzysu naftowego w latach 70-tych.

benzyna urządzenie turbo spalanie

Algorytm działa benzyna turbodoładowany napędowego jest zastosowanie specjalnego kompresora. Problem ten ostatni – wtryskuje się dodatkowej ilości powietrza w komorze spalania. Dzięki poprawie napełniania butli z mieszaniną powietrza i paliwa zwiększa średnie ciśnienie efektywne i mocy w cyklu zwiększa się. Układ napędowy turbosprężarek spalin są stosowane, z których energia ma użytecznej pracy.

Nowoczesne sprężarki się z korpusu łożyska, koło, zawór obejściowy, w obudowie turbiny. dostępny do smarowania kanałów ostatniego. Również w strukturze wałka wirnika, łożyska, sprężarki siłownika pneumatycznego zaworu obejściowego. W przypadku, w którym są zamontowane łożyska, zamontowany jest wirnik. Jest to wał z turbiny i sprężarki kół zamontowanych na nim. W końcu są ostrza. Wirnik obraca się w łożyskach ślizgowych. Do ich smarowania i chłodzenia oleju jest podawany z układu smarowania silnika. Aby dalej ochłodzono obudowy łożyska, a także wykorzystywane kanały chłodzące. Element ten kompresor jest wykonany w kształcie ślimaka.

Zasada działania

dyszy turbiny jest połączony z kolektorem wylotowym. Kompresor – wlot. Jak już wspomniano, turbosprężarka napędzana energią gazów spalinowych. Są w kontakcie z wirnikiem turbiny obraca się, dając tym samym energię. Ponadto, przez gazy spalinowe, rura wchodzi do układu wydechowego.

i koło sprężarki „ślimak” zamontowany na tym samym wale. Ze względu na obrót koła sprężarki turbiny zasysa powietrze z filtra powietrza i tłoczy go do komory spalania. W zależności od poziomu urządzenia zwiększającego może zwiększyć siłę docisku od 30% do 80%. Z tym silnikiem o tej samej objętości mieszaniny mogą wziąć w dużych ilościach. Jest przez to jednostka napędowa jest zwiększony z 20% do 50%. Spaliny i ich energia jest w znacznym stopniu zwiększyła wydajność silnika.

jednostki turbo

W przybliżeniu to samo rozmieszczone i turbo (olej napędowy). Zasada działania turbosprężarki nie różni się od benzyny. Jedyna różnica – obecność doładowującego. Jest to specjalny mechanizm, który chłodzi powietrze przed wejściem do cylindrów. Objętość zimnego powietrza mniejszej niż ciepło. Oznacza to, że zimne powietrze „wepchnąć” w cylindrze w większej ilości.

silniki TSI

Jednostki te są zainstalowane w obecnym modelu „Volkswagen” samochód „Audi” i „Skoda”. Wszyscy oni należą do tego samego koncernu. Producenci twierdzą, że jest to nowa generacja silników, który łączy w sobie moc i efektywność. W przypadku, gdy nie ma potrzeby czekać ze zwykłej klasycznego silnika spalinowego wewnętrznego spalania przy niskim poziomie głośności, specjalnej mocy od niego. Jeśli waga pojazdu wynosi jedną tonę, a silnik o niskiej mocy, będzie to prowadzić do zwiększenia zużycia paliwa ze względu na niską dynamikę i pracy przy dużych prędkościach.

Silnik o dużej objętości z dużą szybkością przepływu, ze względu na zwiększoną komory spalania. Turbinowe silniki ( „Skoda Octavia”, „Volkswagen” i „Audi”) – to cud inżynierii. W tych bloków połączonych niewielki pobór i wystarczającej siły w stosunkowo małą objętość.

TSI: urządzenie

Objętościowych, jednostki te mogą być różne. Zatem DVS wytworzenia 1,2; 1,4; 1,6 litra. A turbo silnik 1,8, 2,0 l. Moc silnika wzrasta z powodu większej objętości. I to jest dobra decyzja. A następnie rozmawiać o różnicach.

Turbodoładowany z doładowaniem

TSI – jest zarówno jednostka z turbodoładowaniem i doładowaniem. grupa VAG eksperci wykorzystali ten projekt, aby rozwiązać problem standardowego silnika. To zanurza w małych obrotach silnika. Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczną turbo, funkcje „ślimak” z powodu spalin. siła nacisku działa w małej prędkości nie pozwala doładowania, aby utworzyć pożądaną siłę i podawany do komory spalania, w wystarczającej ilości powietrza.

1.8 turbo ( "VW") zainstalowano sprężarkę. On nie daje moc spada. Maksymalny moment obrotowy w zwykłym silniku atmosferycznym wynosi około 5000 obr. / Min. W przypadku silników TSI maksymalny moment mieści się w zakresie od 1500 obr. / Min do 4500 obr. / Min. Ten zakres pracy, który jest używany przez większość kierowców. Silniki TSI na zastosowaniu dwóch turbin jest sprężany do 2,5 bar.

kompresor

Zespół ten działa za pomocą oddzielnego pasa napędowego. Ma wysokie przełożenie. Sprężarka jest włączana tylko wtedy, gdy kierowca naciska na pedał gazu. Przy prędkościach zbliżonych do biegu jałowego, ciśnienie 0,8 bar – to całkiem sporo. Ze względu na to, że sprawia, że doskonałe osiągi dynamiczne. Ponieważ silnik pracuje „audi” turbo 1.8 TSI. Pokolenie temu, silniki te nie są wyposażone w sprężarkę. Jest tylko turbina.

Turbocharged silnik 1,8 z „VW”

Jednostka ta jest na rynku od około 20 lat. Ten model silnika spalinowego jest bardzo popularny i uruchomił popyt na silnikach z turbodoładowaniem. Silnik wyposażony w wiele modeli samochodów z grupy VAG w. Debiut tego zgromadzenia odbyła się w 1995 roku.

Po raz pierwszy silnik ( „Volkswagen Passat” B5) 1.8 turbo został zainstalowany na Audi A4 „(” Tak, używają tych samych silników). Jeśli chodzi o funkcje, istnieje kilka modeli o pojemności od 150 do 210 koni mechanicznych. W 2002 roku stworzyliśmy pojemność silnika 190 „Konie”. Turbocharged silnik „Volkswagen” był początek zupełnie nowej filozofii w stosunku do silnika benzynowego. Dał dobrą wydajność przy stosunkowo niewielkiej ilości ze względu na turbinę. Zaletą tego urządzenia jest umiarkowany apetyt. Model „A4” z „audi” zużywa 8 litrów na 100 km na autostradzie. W środowisku miejskim, zużycie paliwa wynosi nie więcej niż 10 litrów. Poprzez zawór 20 w głowicy i turbosprężarki, inżynierowie „VW” może otrzymać wyższe stopy przed momentem pędu osiągnięty na poziomie 2 tys.

Tak, to silnik jest połączony doskonałą elastyczność, co jest charakterystyczne dla ustawień turbo, ale kultura pracy – benzyny. Urządzenie to może być łatwo przekształcona w gaz. Elektrownia jest jednym z najlepszych w całym zakresie. Wydajność, umiarkowane zużycie paliwa i wysoka niezawodność może pochwalić się silnik. „Passat” (1,8 turbo) nie ma jednostki strukturalne braki. Nawet teraz, w epoce nowożytnej TSI, ten silnik prawie równa bez.

Turbo: zalety i wady

Głównym Plus, który ma turbo – zwiększona moc. To jest główny cel, który został osiągnięty bez istotnych zmian w strukturze. Kiedy równe objętości powietrza z silnika silniki turbo może dostarczyć do 70% więcej momentu obrotowego i mocy. Sprężarki ogranicza procent szkodliwych substancji w gazach wydechowych. Silnik wyposażony w turbinę ma znacznie niższy poziom hałasu. Te elektrownie mogą być instalowane na wszystkich pojazdach. Główną wadą – wysokie zużycie paliwa. Kwota wzrasta powietrza i zwiększa ilość zużytego paliwa. Problem ten można rozwiązać inżynierowie nie. Także wad należą trudności w pracy. Te silniki spalinowe są bardzo wrażliwe na jakość paliwa i oleju. Oprócz wad obejmują niską żywotność oleju i czyszczenie filtrów. Silnik obraca się z dużą prędkością. Ze względu na to olej szybko traci swoje właściwości.